Grzejniki i akcesoria

Serie

Zobacz wszystkie
Dlaczego warto kupować seriami?
Serie to gwarancja idealnego dopasowania koloru, wzoru i stylu produktów, stworzonych z myślą o kompleksowym wyposażeniu wnętrza.

Grzejniki łazienkowe, 300 - 399 W

Grzejniki łazienkowe najczęściej występują w formie drabinki i są jednymi z najpopularniejszych systemów grzewczych spotykanych w łazienkach. Dzięki specjalnej impregnacji grzejnik lub kaloryfer łazienkowy jest odporny na wilgoć. Dodatkowo może również pełnić funkcję wieszaka bądź suszarki na ręczniki. Coraz częściej grzejniki łazienkowe dostępne są w różnych kształtach i kolorach pełniąc jednocześnie funkcje dekoracyjne. W zależności od typu podłączenia w ofercie dostępne są grzejniki dolne, boczne i centralne. Charakteryzują się także różną mocą grzewczą oraz możliwością podłączenia grzałki. Doradcy w sklepie Leroy Merlin pomogą Ci wybrać najodpowiedniejszy grzejnik lub kaloryfer do twojej łazienki.

Grzejnik łazienkowy drabinkowy to praktyczne urządzenie. Pozwala na szybkie wysuszenie wilgotnych ręczników, niewielkiego prania czy dogrzania pomieszczenia przed kąpielą. Nowoczesne modele kaloryferów łazienkowych mają ciekawe formy i zaskakują kolorem. Doskonale uzupełniają aranżację, niezależnie od wybranego stylu. Gdzie sprawdzą się najlepiej, jak można je wykorzystać na co dzień oraz gdzie warto je zamontować?

Grzejnik łazienkowy – jak go wykorzystać na co dzień?

Dużym plusem grzejników łazienkowych jest przede wszystkim funkcjonalność. Na co dzień można zastosować je na wiele sposobów, które podnoszą komfort (nie tylko termiczny) podczas kąpieli, prysznica czy porannej toalety. Urządzenie, które jest dobrze dobrane pod względem wielkości i mocy, może skutecznie docieplić pomieszczenie, co jest szczególnie przydatne podczas kąpieli małych dzieci lub w okresie przejściowym sezonu grzewczego. Innym typowym zastosowaniem jest wykorzystanie grzejnika jako wieszaka na wilgotne ręczniki. Dzięki temu zachowują one świeżość, są bardziej higieniczne (na wilgotnych szybciej rozwijają się bakterie) i przyjemne w użyciu. W ten sposób można także suszyć ściereczki używane do sprzątania, szmatki kuchenne czy małe pranie (np. robione ręcznie). Sprawdza się także w domach z małymi dziećmi, które korzystają z pieluch wielorazowych i bambusowych wkładów lub tetry. Zimą można na nich dogrzewać ubranka dziecięce (zwłaszcza przeznaczone dla noworodków). Dogrzewanie grzejnikiem łazienkowym może mieć też wpływ na regulację poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Jak działa grzejnik łazienkowy?

Grzejniki łazienkowe to proste urządzenia, które działają na bazie dwóch kolektorów, doprowadzających ciepłą wodę lub specjalny płyn do rurek, drabinek bądź paneli, z których stworzona jest konstrukcja. Jeśli są podłączone do centralnego ogrzewania, służą jedynie podczas sezonu grzewczego. Grzejnik całoroczny powinien być wyposażony w grzałkę elektryczną i podpięcie do prądu. Temperaturę reguluje się w nich przy pomocy pokrętła lub elektronicznego termostatu.

Jaki grzejnik łazienkowy wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Aby grzejnik łazienkowy dobrze spełniał wszystkie wymienione wyżej funkcje, należy sprawdzić:

  • moc – powinna być dopasowana do metrażu łazienki. Zgodnie z podstawową zasadą doboru, powinno się przeznaczyć około 100 W na 1 m2. Słabsze grzejniki nie sprawdzą się do dogrzewania łazienki, ale będą mogły pełnić rolę ciepłego wieszaka;
  • podłączenie – w ofercie znaleźć można grzejniki podpinane pod centralne ogrzewanie, elektryczne lub kombinację tych dwóch typów;
  • sposób regulacji temperatury– wybierać można pomiędzy elektrycznym programatorem a regulacją przy pomocy pokrętła;
  • możliwość zaprogramowania grzejnika – np. na włączanie się o odpowiedniej godzinie;
  • kolor i kształt– dostępne są grzejniki w wielu kolorach, o różnym rozstawie i układzie drabinek oraz modele o nietypowych kształtach, np. plastra miodu.

Gdzie zawiesić grzejnik łazienkowy?

Grzejnik łazienkowy powinien być umieszczony tam, gdzie dochodzi do największych strat ciepła, czyli przy oknach i drzwiach. Zazwyczaj wiesza się go tak, aby łatwo można było zdjąć z niego ręcznik podczas kąpieli lub prysznica. Trzeba jednak pamiętać, że musi znajdować się on w odległości przynajmniej 20 cm od strefy, w której używana jest bieżąca woda.