Grzejniki i akcesoria

Grzejniki powinny być dostosowane do wielkości pomieszczenia - im większe pomieszczenie tym większą moc powinien mieć instalowany w nim grzejnik. Od tego bowiem zależy nie tylko komfort przebywania w danym pomieszczeniu, lecz także utrzymanie go w należytym stanie technicznym.

Grzejniki to nieodłączny element centralnego ogrzewania. Stare, żeliwne kaloryfery nie są zbyt wydajne, a ich konserwacja może być trudna, warto więc zainwestować i zmodernizować system rozprowadzania ciepła w domu. W tej kategorii znaleźć można grzejniki: stalowe, aluminiowe, elektryczne, a także przeznaczone do nich akcesoria.

Grzejniki stalowe

Grzejniki stalowe panelowe, inaczej zwane płytowymi, to najpopularniejsza alternatywa dla żeliwnych kaloryferów. Ich estetyczny wygląd sprawia, że świetnie komponują się z pomieszczeniami, w których zostały zamontowane. Dzięki swojej konstrukcji opartej na systemie wąskich kanalików, którymi przepływa gorąca woda, grzejniki szybko się nagrzewają oraz stygną. Grzejniki stalowe dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów. Nasi doradcy w sklepie pomogą Ci dobrać model odpowiedni do Twojego domu lub mieszkania.

Grzejniki aluminiowe

Tego rodzaju grzejnik charakteryzuje się żeberkową budową, dzięki której – gdy zajdzie taka potrzeba – niektóre modele można rozbudowywać o kolejne elementy. Aluminium szybko się nagrzewa, co przekłada się na czas ogrzewania pomieszczenia. Grzejniki aluminiowe cechuje też wysoka odporność na korozje. W naszej ofercie tego typu grzejniki aluminiowe występują w różnych kolorach i wielkościach.

Grzejniki i suszarki elektryczne

Grzejniki elektryczne to rozwiązanie dla domów i mieszkań, w których nie ma instalacji centralnego ogrzewania. Urządzenie sprawdzi się w domkach letniskowych, gdzie nie ma potrzeby ciągłego utrzymywania wysokiej temperatury. Suszarki elektryczne to świetny wybór do łazienek, i to nie tylko na chłodne dni – na co dzień pomogą szybko wysuszyć mokre ręczniki i ubrania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą grzejników i suszarek elektrycznych.

Głowice termostatyczne i zawory

Zadaniem głowicy termostatycznej jest zapewnienie stałej, wymaganej temperatury grzejnika. Termostat grzejnikowy pozwala sterować ciepłem wydzielanym przez grzejnik, dzięki czemu utrzymuje w danym pomieszczeniu temperaturę optymalną dla użytkownika. W ofercie Leroy Merlin można znaleźć głowice termostatyczne, zawory i całe zestawy potrzebne do funkcjonowania regulatorów temperatury.

Wieszaki, uchwyty, korki i akcesoria do grzejników

W celu prawidłowego zamontowania grzejnika powinniśmy pamiętać o kilku ważnych elementach. Są to między innymi korki grzejnikowe dostępne jako pojedyncze elementy lub w postaci zestawów korków grzejnikowych wraz z hakami służącymi do montażu grzejnika na ścianie. Zestawy te są dostępne w różnych kolorach dzięki czemu możemy dopasować te elementy do koloru grzejnika.

Grzejniki i suszarki łazienkowe

Nowoczesne grzejniki łazienkowe pełnią funkcję nie tylko suszarki do ręczników, ale także istotnych elementów aranżacji wnętrza. Obejrzyj nasze propozycje i wybierz grzejnik najlepiej dopasowany do stylu Twojej łazienki.