Menu
Produkty

Ogrzewanie

Budujesz system ogrzewania, a może modernizujesz starą instalacje C. O. W tym dziale znajdziesz grzejniki, kotły, piece, elementy ogrzewania podłogowego i solarnego. Jeśli zależy Ci na dogrzaniu danego pomieszczenia sprawdź naszą ofertę ogrzewania przenośnego.

Dowiedz się więcej

Zadaniem systemu ogrzewania jest dostarczenie ciepła do pomieszczeń, w których przebywa człowiek bądź w których chce się utrzymać dodatnią temperaturę zimą. Najczęściej spotykane są systemy dwufunkcyjne, tzn. przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. W naszej ofercie dostępne są urządzenia oraz akcesoria niezbędne do zbudowania kompletnej instalacji centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Oferujemy kotły grzewcze, które mogą być zasilane węglem, pelletem, ekogroszkiem lub gazem. W naszej ofercie dostępne są również elementy do budowy ogrzewania podłogowego, grzejniki łazienkowe i elektryczne. Do ogrzewania indywidualnych pomieszczeń możesz wykorzystać piecyki gazowe bądź nagrzewnice elektryczne.

Kominy i odprowadzanie spalin – jak bezpiecznie usunąć szkodliwe produkty spalania?

Zadaniem kominów oraz instalacji odprowadzania spalin jest zapewnienie bezpiecznego wyprowadzenia na zewnątrz szkodliwych substancji powstających przy spalaniu paliw stałych, płynnych lub gazowych.

 • Odprowadzanie spalin – instalacja występująca w systemach centralnego ogrzewania odpowiedzialna za usuwanie produktów spalania do atmosfery. Typowy system składa się z rur, kolanek, trójników, strażaków i daszków kominowych.
 • Rozprowadzenie gorącego powietrza – układ, którego zadaniem jest dystrybucja ciepłego powietrza wewnątrz pomieszczeń. W naszej ofercie dostępne są między innymi rury dolotowe, złączki i rozety ocynkowane, kolanka spustowe.
 • Elementy kominowe – stanowią podstawę budowy systemu kominowego. Oferujemy rury, trójniki i wyczystki ceramiczne, zaprawę szamotową, pustaki kominowe, płytki szamotowe oraz rewizyjne drzwiczki kominkowe.
 • Konserwacja kominów – stanowi ważny element prawidłowej eksploatacji kominów. W naszej ofercie dostępne są akcesoria przeznaczone do prawidłowej konserwacji takie jak zawiesia linowe do kul, wyciory stalowe, kule kominkowe oraz przepychacze stalowe.
 • Wentylacja – jest niezbędnym systemem wyposażenia kotłowni. Odpowiada za dostarczenie do pomieszczenia świeżego powietrza, które jest niezbędne w procesie spalania paliwa. W tej kategorii oferujemy m.in. rury oraz kratki wentylacyjne.

Kotły i piece – skuteczne ogrzewanie budynków

Kotły węglowe i gazowe stanowią najpopularniejsze źródła ciepła w systemach centralnego ogrzewania. Ich przewagą nad pozostałymi urządzeniami jest wysoka moc oraz stosunkowo tanie paliwo. Mogą zasilać centralne ogrzewanie, jak również podgrzewać wodę użytkową.

 • Kotły c.o. węglowe – są jednymi z najpopularniejszych urządzeń grzewczych ze względu na rodzaj wykorzystywanego paliwa. Kotły dostępne w naszej ofercie mogą być również zasilane ekogroszkiem, drewnem lub pelletem. Oferowane kotły mają moc od 8 do 34 kW, co umożliwia ogrzanie powierzchni od 50 do 360 m2.
 • Kotły c.o. gazowe – stanowią alternatywę dla kotłów węglowych. Zasilane są gazem ziemnym, co sprawia, że ich użytkowanie jest niemal bezobsługowe, ekologiczne oraz korzystne cenowo. Dzięki odzyskowi ciepła ze spalin w procesie spalania możliwe jest osiągnięcie sprawności rzędu 110%.

Ogrzewanie podłogowe – jakie wybrać?

Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem spotykanym w nowo budowanych domach. Umożliwia wyeliminowanie tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego, ale może też z nim współpracować. W naszych sklepach dostępne są elementy do budowy instalacji wodnego, jak również elektrycznego ogrzewania podłogowego.

 • Wodne ogrzewanie podłogowe – system ten bazuje na rozprowadzonych pod podłogą przewodach, w których płynie ciepła woda z kotła. Ogrzewanie podłogowe to instalacja niskotemperaturowa, w odróżnieniu od tradycyjnych grzejników. Temperatura tzw. podłogówki to maksymalnie. 55ºC na zasilaniu, a w przypadku grzejników to 70, a nawet 90ºC w instalacjach starszego typu. Ogrzewanie podłogowe może być stosowane praktycznie pod wszystkimi rodzajami podłóg, jednak najlepiej sprawdzi się pod posadzką z płytek ceramicznych. System ten może być łączony z tradycyjnym ogrzewaniem grzejnikowym. Typowy układ składa się między innymi z przewodów grzewczych, mat uszczelniających, kolanek, złączek, trójników skręcanych i rozdzielaczy.
 • Elektryczne ogrzewanie podłogowe – jest wykorzystywane głównie w małych pomieszczeniach (np. łazience lub kuchni). Instalacja składa się z maty grzewczej zasilanej energią elektryczną, sterowanej za pomocą termostatu umieszczonego w pomieszczeniu. Ten typ ogrzewania montuje się pod posadzką lub warstwą samopoziomującej wylewki.

Ogrzewanie przenośne – jak dogrzać indywidualne pomieszczenia?

Ogrzewanie przenośne to idealne rozwiązanie dla ogrzewania pojedynczych pomieszczeń, hal, magazynów itp. Może również stanowić źródło ogrzewania awaryjnego. Wśród zalet wykorzystania tego typu urządzeń są mobilność, niska cena oraz brak konieczności budowy skomplikowanej instalacji. W naszej ofercie dostępne są:

 • nagrzewnice gazowe i olejowe – sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża moc grzewcza, ale nie potrzeba stałego źródła ogrzewania. Nagrzewnice mogą być zasilane gazem z butli, olejem napędowym bądź naftą. W ofercie mamy nagrzewnice o mocy od 10 do 50 kW;
 • nagrzewnice elektryczne – nazywane również termowentylatorami lub dmuchawami. Zasada ich działania opiera się na rozprowadzeniu ciepłego powietrza wytworzonego przez grzałkę elektryczną poprzez wentylator zamontowany wewnątrz obudowy. W naszej ofercie dostępne są nagrzewnice o mocy od 2 do 9 kW. Są one wyposażone w regulację mocy, dzięki czemu w łatwy sposób można dostosować strumień ciepła do zapotrzebowania;
 • piecyki gazowe – stanowią efektywny sposób dogrzewania pomieszczeń. Źródłem ich zasilania najczęściej jest butla z gazem. Mogą znaleźć zastosowanie w domkach letniskowych, garażach, pomieszczeniach gospodarczych itp. W naszej ofercie dostępne są piecyki o mocy od 2,9 do 6,4 kW;
 • piecyki naftowe – używane najczęściej jako ogrzewanie pomocnicze. Są zasilane naftą, dzięki czemu do pomieszczenia nie są emitowane szkodliwe opary, a wydzielający się zapach jest niemal niewyczuwalny. Mogą być stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych;
 • promienniki gazowe – przeznaczone do ogrzewania średniej wielkości pomieszczeń. Mogą być zamontowane na kołnierzu butli gazowej lub pracować na statywie. Zasilane są głównie za pomocą butli gazowych. Jest to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń, które trzeba szybko ogrzać. Charakteryzują się stosunkowo dużą wydajnością.

Akcesoria do pieców – niezbędne do prawidłowej pracy instalacji

Akcesoria stanowią niezbędne elementy wyposażenia każdej instalacji centralnego ogrzewania. Prawidłowo skompletowana instalacja powinna zawierać:

 • naczynia przelewowe – służą do minimalizacji zjawiska rozszerzania objętości wody, zabezpieczają przed nagłym wzrostem ciśnienia w instalacji. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaj naczyń: przeponowe oraz otwarte. Oferujemy naczynia o wielkości od 5 do 40 litrów;
 • pompy cyrkulacyjne c.o. – odpowiadają za cyrkulację wody grzewczej w instalacji centralnego ogrzewania. Ich zadaniem jest wspomaganie transportu ciepłej wody od źródła ciepła do odbiorników, czyli grzejników. Pompy cyrkulacyjne zazwyczaj wyposażone są w sterowniki, dzięki czemu regulacja parametrów pracy pompy odbywa się automatycznie;
 • sterowniki i termometry – ich zadaniem jest utrzymywanie wyznaczonej temperatury powietrza w danym pomieszczeniu. Jest to możliwe dzięki sterownikom mikroprocesorowym, które odpowiadają za sterowanie pracą układu centralnego ogrzewania (np. pieca, pompy) na podstawie pomiaru temperatury wewnętrznej oraz zewnętrznej (układ sterowania nadążnego). W naszej ofercie dostępne są systemy bezprzewodowego sterowania strefowego, sterowniki zaworów trójdrogowych czy termostaty pokojowe;
 • paliwo do kotłów c.o. – źródło zasilania kotła. W naszej ofercie dostępne są: pellet, ekogroszek, groszek olchowy, brykiet walcowy oraz drewno opałowe w różnej wielkości opakowaniach;
 • akcesoria do kotłów c.o. – stanowią podstawę budowy i eksploatacji instalacji opartych na kotłach c.o. W tej kategorii produktów oferujemy między innymi: neutralizatory, smary do pieców, inhibitory, zawory mieszające, termometry, manometry, wentylatory, przyłącze pompy, zawory różnicowe oraz zawory bezpieczeństwa.

Grzejniki i akcesoria – jak wybrać?

Grzejniki są niezbędnymi elementami każdej instalacji centralnego ogrzewania. Ich zadaniem jest przekazywanie ciepła wytworzonego w kotle grzewczym do pomieszczenia. Oferujemy duży wybór grzejników do wszystkich rodzajów pomieszczeń, o zróżnicowanej mocy oraz wyglądzie, a także niezbędne akcesoria.

 • Grzejniki płytowe stalowe – jeden z najpopularniejszych typów grzejników. Dzięki swojej budowie szybko się nagrzewają. Grzejniki tego rodzaju dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów oraz mocy.
 • Grzejniki aluminiowe – mają charakterystyczną żeberkową budowę. Są chętnie stosowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych instalacjach. Charakteryzują się modułową budową umożliwiającą ich rozbudowywanie, dzięki któremu można dopasować rozmiar grzejnika do zapotrzebowania na moc grzewczą. Dzięki zastosowaniu aluminium takie grzejniki są stosunkowo lekkie, a dzięki dobremu przewodnictwu ciepła szybko reagują na zmiany temperatury. Poza tym są odporne na korozję.
 • Grzejniki łazienkowe – pełnią głównie funkcję grzewczą, ale mogą być również wykorzystywane jako suszarki do ręczników lub ubrań. W naszej ofercie jest duży wybór grzejników drabinkowych o różnym wyglądzie, kolorach oraz mocy.
 • Grzejniki dekoracyjne – pełnią funkcję użytkową, podkreślając jednocześnie styl i charakter pomieszczenia.
 • Grzejniki i suszarki elektryczne – sprawdzą się doskonale w domach, domkach letniskowych bądź mieszkaniach, w których nie ma instalacji centralnego ogrzewania. Mogą pełnić funkcję grzewczą oraz być wykorzystane jako suszarka do ubrań. Urządzenia dostępne w naszej ofercie mają moc od 40 do 500 W.
 • Głowice termostatyczne i zawory – ich zadaniem jest regulacja i utrzymywanie optymalnej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. W ofercie naszych sklepów możesz znaleźć zawory, głowice termostatyczne lub całe zestawy regulatorów temperatury.
 • Korki i akcesoria przyłączeniowe do grzejników – niezbędne akcesoria do prawidłowego podłączenia grzejników.
 • Wieszaki, uchwyty do grzejników – uchwyty służą do zawieszenia grzejników na ścianie, natomiast dzięki wieszakom przymocowanym do grzejnika można wysuszyć mokre ręczniki bądź ubrania.
 • Grzałki i suszarki łazienkowe – podobnie jak grzejniki łazienkowe oraz grzejniki elektryczne mogą posłużyć jako źródło ogrzewania oraz jako suszarka do ubrań.

Praktyczna porada: Wybierając grzejniki, staraj się, by wyglądem i stylistyką były dopasowane do danego pomieszczenia. Zaleca się, by grzejniki umieszczać pod oknem, a ich długość wraz z armaturą powinna odpowiadać szerokości okna.