Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Siatki ogrodzeniowe i akcesoria

Siatka ogrodzeniowa świetnie sprawdzi się w przypadku działek rekreacyjnych oraz dużych gospodarstw. Siatka pozwala w prosty sposób zaznaczyć granicę danego obszaru, stając się jednocześnie barierą dla okolicznych zwierząt. Wykonując ogrodzenie z siatki należy wziąć pod uwagę jaką funkcję ma ono pełnić. Do ogrodzenia większych drzewostanów polecana jest siatka leśna o prostokątnych oczkach. Do grodzenia działki najlepiej wykorzystać siatki ogrodzeniowe metalowe (plecione lub zgrzewane).

Wszystkie produkty(171)

z9

85,90 zł/ opak.

119 zł/ szt.

(2)
115 zł/ szt.

128 zł/ szt.

113 zł/ szt.

(2)
119 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Wytrzymałe ogrodzenie ważne jest dla wielu właścicieli nieruchomości. Znaczenie ma nie tylko estetyka, ale również solidność i koszt ogrodzenia. Siatka ogrodzeniowa zapewnia ochronę danego terenu i bezpieczeństwo.

Siatka ogrodzeniowa metalowa

Siatka metalowa to prosty sposób na ogrodzenie domu jednorodzinnego, domu letniskowego lub ogródka działkowego. Ogrodzenie z siatki zapewnia skuteczny sposób na oddzielenie dużego obszaru od innych działek. W ofercie Leroy Merlin dostępne są siatki plecione i siatki zgrzewane, które różnią się od siebie wielkością oczek, kolorem oraz wymiarami. Różna jest technika wykonania obu typów siatek. Siatka pleciona jest wykonana z drutu, której oczka są po prostu splecione, najczęściej na kształt kwadratu. Zdarzają się również siatki o oczkach w kształcie innych prostokątów. Oprócz splotu drut w konstrukcji siatki nie jest niczym połączony.

Siatka ogrodzeniowa zgrzewana charakteryzuje się tym, że jej drut jest połączony pod wpływem termicznej obróbki podczas produkcji, a oczka mają kształt prostokątów lub kwadratów. Całość jest mniej elastyczna, nieco sztywniejsza, ale zależy to też od grubości drutu. Siatka zgrzewana najczęściej jest wykonana z ocynkowanego drutu, który jest odporny na korozję oraz negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Wielu producentów osłania ocynkowaną siatkę powłoką PVC, co zapewnia dodatkową osłonę materiału. Siatka ogrodzeniowa jest dostępna w kolorach srebrnym, antracytowym i zielonym.

Przy zakupie siatki ogrodzeniowej metalowej należy kierować się kilkoma istotnymi parametrami:

 • wysokością (może to być 40 cm, 60 cm, 100 cm, 120 cm lub 125 cm),
 • długością (10 m, 15 m, 20 m lub 25 m),
 • wymiarami oczka (60x60 mm, 68x68 mm, 75x100 mm, 100x100 mm, 150x300 mm lub 200x300 mm),
 • grubością (1,9 mm, 2 mm, 2,1 mm, 2,2 mm, 2,6 mm, 2,8 mm, 3,3 mm).

Siatka hodowlana, siatka rolnicza

Siatka ogrodzeniowa do terenu, na którym są hodowane zwierzęta, powinna być przede wszystkim wytrzymała. Z tego typu siatki można również wykonać klatki dla zwierząt. Najważniejszym pytaniem jest to, jaki materiał wybrać. Do hodowli bażantów, kur czy kaczek należy wybrać na tyle wytrzymały materiał, aby był w stanie chronić zwierzęta. Siatka wykonana z materiału powlekanego powłoką PVC chroni klatki przed korozją oraz przedostaniem się drapieżników. Taka siatka zgrzewana jest wytrzymała na uszkodzenia, ataki drapieżników oraz przerwanie. Wybierając siatkę rolniczą do hodowli roślin, należy zwrócić uwagę na kwestię ochrony upraw - mogą być wsparciem dla roślin lub chronić je przed szkodnikami. W ofercie Leroy Merlin dostępne są siatki plecione lub zgrzewane, które mogą być wykonane z metalu ocynkowanego lub metalu powlekanego PVC. Oba rodzaje występują w kolorze srebrnym i zielonym. Siatki hodowlane i rolnicze wyróżniają się następującymi parametrami:

 • wysokością (od 40 do 100 cm),
 • wymiarami oczek (12,7x12,7 mm, 25x25 mm lub 90x130 mm),
 • grubością (od 0,7 do 2,2 mm),
 • kształtem oczek (kwadratowe, prostokątne lub sześciokątne).

Siatka ogrodzeniowa plastikowa

Siatka plastikowa ma szerokie zastosowanie przy wygradzaniu terenu, na placach budowy i na balkonach. Jej cechą szczególną jest lekkość oraz fakt, że nie ulega korozji. Siatki plastikowe mogą służyć do wytyczania obszaru, zabezpieczenia drewna czy upraw roślin. Siatki ogrodzeniowe plastikowe w ofercie Leroy Merlin dostępne są w następujących parametrach:

 • kolor: czarny, szary, antracytowy oraz zielony,
 • wysokość: od 50 do 120 cm,
 • długość: 5 m lub 50 m,
 • wymiar oczka: 4x4 mm, 10x10 mm, 15x15 mm, 20x20 mm lub 50x50 mm,
 • grubość: od 1,5 do 2,5 mm.

Z technicznego punktu widzenia siatkę plastikową klasyfikuje się jako siatkę dla ogrodnictwa, ponieważ jest ona zbyt słaba na ogradzanie posesji lub hodowli zwierząt. Ten rodzaj siatki częściej wybiera się do zabezpieczania skarp, dzięki czemu tworzy się ochronna warstwa - jednak w celu ochrony przed kretami lepiej używać wzmocnionych siatek ochronnych. Na mniejszą skalę siatka plastikowa nadaje się do ogradzania młodych drzewek, aby ochronić je przed gryzoniami, które uszkadzają korę. Ze względu na swoją delikatność ten rodzaj siatki jest rzadziej używany jako siatka ogrodzeniowa do dużych powierzchni wokół domków letniskowych lub jednorodzinnych. Z powodzeniem można je stosować jak siatki wygrodzeniowe separujące poszczególne obszary upraw i rabat.

Słupki ogrodzeniowe do siatek

Słupki ogrodzeniowe są stosowane do wykonywania ogrodzeń z siatki oraz do wzmocnienia całej konstrukcji. Montuje się je w gruncie poprzez zabetonowanie, a ich wysokość dobiera się do wysokości wybranej siatki. Najlepiej wybierać słupki ocynkowane lub dodatkowo malowane proszkowo na wybrany kolor, aby dopasować ogrodzenie do wyglądu domu oraz otoczenia. Takie rozwiązanie cechuje się niskimi kosztami zakupu i instalacji, dlatego stało się tak popularne. Każdy rodzaj siatki można zamontować przy pomocy słupków. W ofercie Leroy Merlin słupki ogrodzeniowe dostępne są zwykle w przekrojach od 34 do 48 mm i wysokościach od 150 do 240 cm.

Słupek ogrodzeniowy osadza się w betonowym fundamencie. Fundament powinien być wykopany na głębokości około 40-50 cm poniżej powierzchni trawnika.

Akcesoria do montażu siatek ogrodzeniowych

Montaż siatki ogrodzeniowej nie jest skomplikowany dzięki dostępnym akcesoriom, takim jak obejmy, drut wiązałkowy czy kompletne zestawy montażowe.

W ofercie Leroy Merlin dostępne są następujące typy akcesoriów:

 • zestawy montażowe ‒ zawierają w zestawie drut wiązałkowy, naciągowy i napinacze, których zastosowanie przyspiesza prace montażowe;
 • obejmy do słupków ‒ są przeznaczone do słupków okrągłych, dzięki którym łączy się słupek z siatką ogrodzeniową;
 • druty naciągowe ‒ mocuje się je na słupku, zaczynając od dołu. Cała czynność polega na przełożeniu końcówek drutu przez oczka i przekręceniu śruby do mocnego naprężenia drutu;
 • druty wiązałkowe ‒ przydają się w przypadku wiązania siatek płotu. Bez tak miękkiego drutu nie jest to możliwe. Drut wiązałkowy stanowi zabezpieczenie całej konstrukcji. Charakteryzuje się niską ceną i wysoką jakością;
 • śrubki i nakrętki ‒ są stosowane podczas montażu siatki. Śruby służą do napinania drutu naciągowego, który mocuje się do słupka narożnego lub początkowego;
 • pręty napinające ‒ służą do mocowania wysokich siatek. Skutecznie naprężają całość konstrukcji, dzięki czemu ogrodzenie ma odpowiednią sztywność;
 • nakładki do słupków (inaczej nasadki ogrodzeniowe) ‒ wykonane są zazwyczaj z polietylenu w standardowych kolorach siatek. Stosuje się je na okrągłe słupki ogrodzeniowe jako ich zakończenie. Nasadka jest mrozoodporna i odporna na promieniowanie UV;
 • druty kolczaste ‒ dodatek do ogrodzenia różnego rodzaju terenów. Jest to liniowy element konstrukcyjny wykorzystywany do budowy zapór, zasieków lub ogrodzeń. Zwój zawiera kolce, które stanowią barierę dla drapieżników i szkodników w przypadku ogrodzeń hodowli zwierząt czy uprawy roślin;
 • napinacze ‒ służą do napinania drutu naciągowego i są mocowane do słupków;
 • przelotki ‒ stosuje się je na wszystkich słupach pośrednich w ogrodzeniu. Są sprzedawane w zestawie z wkrętem samowiercącym ze stali. Na jeden słupek stosuje się zazwyczaj 3 przelotki.

Siatka metalowa czy plastikowa – co wybrać?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi – siatkę zawsze należy dobierać do indywidualnych potrzeb. Siatki metalowe są bardziej wytrzymałe, dlatego modele plastikowe poleca się przede wszystkim do tworzenia konstrukcji tymczasowych np. do ogrodzenia placu budowy. Jednocześnie siatki plastikowe są też sporo tańsze, a w mniej wymagających przestrzeniach, mogą okazać się wystarczające.

Siatka ogrodzeniowa – jaka grubość drutu będzie najlepsza?

Dostępne są siatki ogrodzeniowe o grubości drutu od 1,6 mm do nawet 4 mm. Im średnica drutu jest większa, tym wytrzymalsza jest dana siatka. Co ważne, przy zakupie siatek metalowych, które są powlekane PVC, należy sprawdzić nie tyle generalną grubość, czyli wraz z powłoką, lecz właśnie średnicę znajdującej się w środku metalowej części. To właśnie drut determinuje poziom wytrzymałości siatki – powłoka z PVC niewiele w tym kontekście zmienia. Jest istotna przede wszystkim ze względu na ochronę antykorozyjną.

Czym obsadzić siatkę ogrodzeniową?

Siatkę ogrodzeniową najlepiej obsadzić pnączami – muszą być jednak dostosowane do panujących w danym miejscu warunków. Na stanowisko słoneczne warto wybrać, np. wiciokrzew, powojnik czy glicynię. W miejscach zacienionych dobrze sprawdzi się m.in. bluszcz pospolity, który dodatkowo jest zimozielony, a zatem swoim kolorem będzie cieszył oczy przez cały rok.

Czym pomalować siatkę ogrodzeniową?

Do malowania siatek ogrodzeniowych szczególnie dobrze sprawdzą się farby antykorozyjne. Są odporne na działanie wilgoci, zapobiegają powstawaniu rdzy, a jednocześnie zapewniają świetne efekty wizualne. Dostępne są w różnych kolorach oraz wersjach wykończeniowych (połysk, mat, półmat, satyna). Co ważne, niektóre z tych farb można aplikować nawet na siatki, na których już znajduje się rdza – bez konieczności uprzedniego dokładnego czyszczenia.

Jaka wysokość siatki ogrodzeniowej sprawdzi się najlepiej?

Standardowe siatki ogrodzeniowe mają wysokość 150 cm, choć dostępne są zarówno modele wyższe, jak i niższe. Kluczowe jest w tym względzie przede wszystkim dopasowanie wysokości do własnych potrzeb, choć nie można zapominać o zapisach prawnych – ogrodzenie nie może przekraczać 2,2 m (mierzone od poziomu gruntu). W przypadku siatek wyższych konieczne jest otrzymanie zgody na budowę. Należy też pamiętać, że jeśli ogrodzenie ma mniej niż 1,8 m, nie może mieć ostrego wykończenia, jak np. umieszczonych na szczycie fragmentów szkła czy drutu kolczastego.