Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Oznakowanie informacyjne

Znaki informacyjne to różnego rodzaju tabliczki i szyldy, które pozwalają w odpowiedni sposób oznaczyć określone przestrzenie. Można je znaleźć na lub w budynkach firm, przestrzeniach publicznych, a także w prywatnych domach i posesjach. Właściwie dobrane znaki udzielają informacji o pomieszczeniu lub przestrzeni. Mogą np. wskazywać drogę do wyjścia ewakuacyjnego, przestrzegać przed groźnym psem czy zakazywać palenia papierosów.

Wszystkie produkty(184)

z10
9,90 zł/ szt.
9,90 zł/ szt.
9,90 zł/ szt.
9,90 zł/ szt.
9,90 zł/ szt.
9,90 zł/ szt.
7,79 zł/ szt.
7,79 zł/ szt.
9,90 zł/ szt.
9,90 zł/ szt.
9,90 zł/ szt.
24,88 zł/ szt.
31,88 zł / szt.
21% taniej
22,88 zł/ szt.
29,88 zł / szt.
23% taniej
(1)
22,88 zł/ szt.
29,88 zł / szt.
23% taniej
22,88 zł/ szt.
29,88 zł / szt.
23% taniej
6,88 zł/ szt.
9,88 zł / szt.
30% taniej
(1)
22,88 zł/ szt.
33,88 zł / szt.
32% taniej
(1)
23,90 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

W naszej ofercie jest bogaty wybór różnego rodzaju znaków i tablic. Przedstawione symbole są czytelne i zrozumiałe, a same znaki wykonane z trwałych, odpornych na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne materiałów. Asortyment obejmuje znaki do przytwierdzenia na zewnątrz i wewnątrz budynków oraz na bramy wjazdowe. W tej kategorii produktów znajdują się także flagi narodowe i uchwyty do flagi.

Jaki znak kupić?

Znaki informacyjne to niewerbalne sposoby, aby szybko i jasno przekazać tego typu treści. To, na jaki znak się zdecydować, zależy oczywiście od potrzeb. Inną tabliczkę powiesisz, chcąc wskazać drogę do wyjścia, a inną, sygnalizując, że do obiektu nie można wchodzić ze zwierzętami.

Dlatego warto przeanalizować i sprecyzować swoje potrzeby. Jeżeli twoja brama wjazdowa jest notorycznie zastawiana przez samochody, zdecyduj się na zakup adekwatnej tabliczki zamiast co chwila wychodzić z domu, aby prosić kierowcę o przestawienie auta. Jeśli jesteś właścicielem psa, który biega luźno po posesji, zamontuj szyld informujący o tym fakcie twoich gości ‒ być może przy okazji odstraszy on włamywaczy. Prowadzisz firmę? Zakomunikuj swoim klientom, jakie są godziny otwarcia, za pomocą stosownego znaku.

Poznaj ofertę Leroy Merlin i zaopatrz się w znaki, przez które poinformujesz o zasadach obowiązujących w twoim domu, na twojej posesji czy w miejscu, gdzie wykonujesz działalność gospodarczą czy pracujesz.

Numery na dom ‒ dlaczego trzeba je umieszczać?

Zamocowanie numeru na drzwi jest obowiązkiem każdego właściciela domu lub mieszkania. Za brak takiego oznaczenia można zostać ukaranym karą nagany lub grzywną. W przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej posesji, tabliczkę z numerem porządkowym należy umieścić również na ogrodzeniu. Pomijając kwestie prawne, tabliczka z numerem domu stanowi ułatwienie dla wszystkich osób, które mają potrzebę dotarcia do danego lokalu. Znajomi zapewne trafią do właściwych drzwi bez potrzeby spoglądania na numer, ale jest on niezbędny dla listonosza, kuriera czy służb ruszających na pomoc, np. pogotowia i policji.

W naszej ofercie są zarówno cyfry, jak i litery. Są one przyklejane lub zawieszane na drzwi. Informacja o sposobie mocowania znajduje się na karcie każdego produktu.

Cyfry i litery na drzwi mają różne parametry, na które zwróć uwagę przy wyborze:

 1. Kolor – wybór zależy od stylu, w jakim wykonane są drzwi wejściowe, furtka, brama, elewacja, i indywidualnych preferencji. Najlepiej zdecydować się na kolor, który będzie odznaczał się na tle drzwi. Jeśli drzwi są jasne, kup ciemne numery i na odwrót – jeżeli twoje drzwi są ciemne, wybierz jasne numery.
 2. Wysokość – numer powinien być na tyle duży, aby z łatwością można go było zauważyć. W przypadku, gdy twój dom położony jest w głębi posesji, wybierz numer o większej wysokości, aby łatwo go było można dostrzec z chodnika. W naszej ofercie dostępne są oznaczenia o wysokości od 5 do 21 cm.
 3. Materiał wykonania:
  • aluminiowe – lekkie, odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne,
  • plastikowe / PVC – lekkie i łatwe do wyczyszczenia, można pomalować je farbą,
  • stalowe – cięższe niż aluminiowe, ale bardziej odporne uszkodzenia,
  • znalowe – bardzo popularny stop metali wykorzystywany do wyrobu różnych produktów wykończeniowych o oryginalnym kształcie i strukturze, również odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Flagi i uchwyty do flag

Flaga państwowa to symbol używany podczas świąt państwowych, dni żałoby czy dużych imprez sportowych. Wywieszając flagę, komunikujesz, że jesteś patriotą, lub podkreślasz, jak ważne są dla ciebie aktualne wydarzenia w państwie. Ustawa nie nakłada na osoby prywatne obowiązku wywieszania flagi w święta. Mimo to wiele osób robi to w Narodowe Święto Niepodległości, Święto Konstytucji 3 Maja czy w Dzień Flagi RP (2 maja). Można też zawieszać flagę na balkonie lub na posesji nawet codziennie, przez cały rok, nie ma co do tego żadnych ograniczeń. Ważne jest jednak, aby używać jej z należytym szacunkiem. Warto kupić flagę przy okazji innych zakupów i przechowywać w stosownym miejscu do czasu, aż nadejdzie okazja do jej wywieszenia. Pozwoli to uniknąć gorączkowych poszukiwań w przeddzień święta. Dostępne w naszych sklepach flagi są wykonane z wysokiej jakości tkaniny, która jest łatwa do czyszczenia.

Aby móc solidnie zamocować flagę, potrzebny jest uchwyt i drzewiec do flagi. W naszym asortymencie są zarówno flagi sprzedawane osobno, jak i w komplecie z drzewcem. Możesz także zakupić sam drzewiec. Pamiętaj, że trzonek do flagi jest niezbędny nie tylko do jej zamocowania, ale i przydaje się, jeżeli chcesz zabrać flagę na manifestację czy pochód.

Jaki wybrać uchwyt do flagi?

Do wyboru są uchwyty pojedyncze i podwójne. Jeżeli chcesz wywieszać flagę na balkonie, rekomendujemy uchwyt pojedynczy. W większej przestrzeni, na której swobodnie można wywiesić dwie flagi, sprawdzi się uchwyt podwójny. Oferowane uchwyty nadają się do przytwierdzania zarówno na balkonach czy tarasach, jak i zewnętrznych ścianach budynków. Uchwyty są ocynkowane, a co za tym idzie – odporne na korozję i działanie warunków atmosferycznych.

Jak zamocować uchwyt?

Uchwyt mocowany jest w zależności od podłoża za pomocą wkrętów (powierzchnie drewniane i drewnopodobne) lub kołków rozporowych (cegły, pustaki i beton). Wybierając powierzchnię do przytwierdzenia uchwytu, zwróć uwagę, żeby była solidna. Prawidłowo przymocowany uchwyt wytrzyma na fasadzie budynku przynajmniej kilka lat i zawsze będzie gotowy, aby włożyć w niego drzewiec z flagą.

Znaki informacyjne – jakie są i o czym informują?

Znaki informacyjne za pomocą piktogramu lub krótkiego hasła przekazują informację o funkcji pomieszczenia, wskazują drogę do wyjścia ewakuacyjnego itp. Aby znaki poprawnie pełniły swoją funkcję, muszą być umieszczone w widocznych miejscach, tak aby każda osoba będąca w pobliżu od razu je zauważyła. W Leroy Merlin oferujemy tabliczki informujące m.in. o tym, że na posesji znajduje się groźny pies, obiekt jest monitorowany lub parking dostępny jest wyłącznie dla klientów. Za pomocą znaków można też poinformować o zakazach: palenia tytoniu, wprowadzania zwierząt, wjazdu na teren.

Jak oznakować plac budowy? Tablice budowlane i ostrzegawcze, dokumentacja budowy

Plac budowy to przestrzeń, w której dużo się dzieje, dlatego musi być zorganizowana w przemyślany sposób. Kluczową sprawą jest bezpieczeństwo, dlatego przepisy nakazują prawidłowe oznakowanie tego miejsca. Żółta tablica informacyjna to znak, który powinien znaleźć się na każdym placu budowy, gdzie trwają prace wymagające pozwolenia na budowę. Bez znaczenia, czy jest to dom prywatny, budynek pod działalność gospodarczą czy instytucja publiczna. Osobą bezpośrednio odpowiedzialną za powieszenie tablicy informacyjnej jest kierownik budowy.

Ta podkategoria produktów zawiera także inne znaki i tabliczki, których celem jest ochrona przed wypadkiem. Znaki sygnalizują miejsca, gdzie nie mają wstępu osoby nieupoważnione, gdzie znajdują się wykopy lub niebezpieczne substancje toksyczne. W Leroy Merlin możesz również zakupić dziennik budowy zawierający 10 ponumerowanych i przesznurowanych podwójnych stron.

Czym jest szablon do malowania?

Szablon to rodzaj tabliczki z wyciętym napisem informującym o potencjalnym zagrożeniu, zakazującym wykonywania jakiejś czynności itd. Szablony są lekkie, ale wytrzymałe, dlatego nadają się do wielokrotnego użytku. Szablony mają tę przewagę nad klasycznymi tabliczkami do powieszenia, że nie wymagają żadnego rodzaju haczyków i mocowań, a co za tym idzie – wiercenia otworów. Można je wykorzystywać zarówno na powierzchniach poziomych (np. na chodniku, podłodze), jak i pionowych (np. na ścianach, bramach, drzwiach).

Jak używać szablonów?

Przed przystąpieniem do malowania znaku z użyciem szablonu należy odpowiednio przygotować powierzchnię, na której ma powstać znak informacyjny. Płaszczyzna powinna zostać oczyszczona z brudu, piasku, kurzu oraz odtłuszczona. Aby wygodnie korzystać z szablonu, rekomendujemy jego unieruchomienie, np. przez przyklejenie do podłoża taśmą malarską, którą łatwo będzie można usunąć. Rozpylając barwnik w sprayu, pamiętaj o zabezpieczeniu przestrzeni wokół szablonu. Do pracy z szablonami można używać zarówno sprayu, jak i wałka, pędzla, a nawet gąbki. Nakładając farbę wałkiem lub pędzlem kieruj się od krawędzi wyciętego napisu ku jego środkowi. W przeciwnym razie farba może dostać się pod szablon i spowodować powstanie nieestetycznych nacieków.