Ogrodzenia metalowe systemowe

Dopasuj ogrodzenie do swoich potrzeb

Produkt, którego szukasz został wycofany. Zobacz inne produkty z tej kategorii.

Serie

Zobacz wszystkie
Dlaczego warto kupować seriami?
Serie to gwarancja idealnego dopasowania koloru, wzoru i stylu produktów, stworzonych z myślą o kompleksowej budowie ogrodzenia.

Serie ogrodzeń (systemy)

Ogrodzenie posesyjne daje poczucie bezpieczeństwa i podkreśla indywidualny charakter miejsca. Ogrodzenia metalowe dostępne są w pełnych seriach (systemach). W skład serii zazwyczaj wchodzą: bramy wjazdowe dwuskrzydłowe i przesuwne, przęsła ogrodzeniowe oraz furtki. Dzięki różnorodności produktów bez problemu wybierzesz klasyczne lub nowoczesne ogrodzenie domu. Do montażu ogrodzenia niezbędne będą metalowe słupki ogrodzeniowe lub betonowe elementy, z których wykonasz ozdobne słupki i podmurówki.

Ogrodzenie jest niemal obowiązkowym elementem każdej posesji. Pozwala ją odgrodzić, chroni i zapewnia prywatność. Jednym z najwygodniejszych sposobów na stworzenie ogrodzenia, jest zakup gotowego systemu ogrodzeniowego. Wszystkie jego elementy tj. brama wjazdowa, przęsła ogrodzeniowe oraz furtki są ze sobą kompatybilne i spójne stylistycznie. W ofercie jest wiele różnych systemów ogrodzeniowych, które z łatwością można dopasować do niemal każdego miejsca i gustu.

Serie ogrodzeń – rodzaje

Oprócz wyżej wymienionych elementów, dopełnieniem systemu ogrodzeniowego mogą być odpowiednie słupki i zestaw niezbędnych elementów montażowych. Wśród serii ogrodzeniowych, można wyróżnić: systemowe ogrodzenia metalowe oraz systemy kompozytowe.

  • Ogrodzenia systemowe metalowe – obejmują ogrodzenia wykonane z siatki stalowej ocynkowanej lub powlekanej zabezpieczającym tworzywem oraz systemy panelowe wyprodukowane na bazie stalowych profili, rur, różnej grubości drutu i kształtowników tworzących sztywny, odporny panel, dodatkowo zabezpieczony antykorozyjnie i lakierowany proszkowo. Mają one różną przezierność, zależnie od formy wybranych paneli (od ażurowej, zapewniającej prywatność w znikomym stopniu, aż po pełne przęsła ogrodzeniowe stanowiące szczelną przegrodę). Ogrodzenie z siatki ocynkowanej nie zapewnia ochrony przed wzrokiem, jego zaletą jest natomiast cena – pozostaje nadal najtańszym sposobem ogradzania posesji. Ogrodzenia metalowe z czasem ulegają korozji, niezbędne są więc ich okresowe przeglądy i konserwacja.
  • Ogrodzenia systemowe kompozytowe – współczesne kompozyty wykorzystywane do tworzenia paneli ogrodzeniowych pozwalają na uzyskanie idealnej imitacji deski, która jednocześnie nie ma typowych wad drewna: nie deformuje się i nie wypacza, nie grozi jej pękanie czy dziury powstające po wypadających sękach. Jednym z największych zagrożeń dla drewna jest działalność szkodników – nie dotyczy to kompozytów. Drewno jest również narażone na uszkodzenia pod wpływem czynników atmosferycznych. W przypadku ogrodzenia z tworzywa sztucznego, wpływ ten jest zredukowany do minimum. Kompozyty mają w swoim składzie dodatek środków przedłużających odporność materiału na działanie promieniowania UV i zazwyczaj są barwione w masie. Należy jednak liczyć się z faktem, że z czasem w miejscach silnie nasłonecznionych panele z deską kompozytową w ciemnych odcieniach mogą nieco zmienić barwę (naturalne drewno również podlega zmianom koloru z czasem lub pod wpływem różnych czynników zewnętrznych). Nie ma to jednak przełożenia na właściwości całego ogrodzenia.
    Ogrodzenia kompozytowe, podobnie jak systemy metalowe, dostępne są w pełnych seriach: przęsła ogrodzeniowe, bramy dwuskrzydłowe, przesuwne i łamane oraz furtki. Zakup elementów w tej samej serii ogrodzeniowej gwarantuje utrzymanie jednakowej barwy całości.

Sposób mocowania paneli ogrodzeniowych

Solidna podstawa ogrodzenia sprawia, że wygląda ono nienagannie i jest trwałe. Posadowienie płotu obejmuje betonową podstawę słupków, od których zaczyna się budowę ogrodzenia, oraz podstawę paneli ogrodzeniowych. Mogą one zostać zamontowane bezpośrednio przy gruncie, na wylewce lub gotowej, betonowej podmurówce z prefabrykatów. Betonowa podstawa izoluje panele od wilgoci i tym samym znacznie wydłuża żywotność ogrodzenia (dotyczy to zwłaszcza ogrodzeń metalowych lub płotów z elementami metalowymi).

Systemy ogrodzeniowe – bramy przesuwne czy dwuskrzydłowe?

Wybór bramy wjazdowej zależy od ukształtowania terenu oraz od upodobań właściciela posesji. Bramy dwuskrzydłowe rozwierne wymagają dużej ilości miejsca na podjeździe, za to bramy przesuwne potrzebują odpowiedniej ilości przestrzeni wzdłuż ogrodzenia. Systemy przesuwne bazują na szynie, po której porusza się skrzydło bramowe, lub są wyposażone w system samonośny (skrzydło bramy nie ma wtedy styczności z gruntem). Każdy rodzaj bramy może być wzbogacony o system sterujący, by brama otwierała się automatycznie.

Produkt, którego szukasz został wycofany. Zobacz inne produkty z tej kategorii.