Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Słupki ogrodzeniowe do paneli

Słupki ogrodzeniowe do paneli to podstawowy element do montażu ogrodzeń panelowych. Montaż jest bardzo prosty, słupki należy osadzić w gruncie lub podstawie, a panel ogrodzeniowy zamocować za pomocą obejmy lub specjalnych śrub. Wybierając słupek ogrodzeniowy dobierz jego kolor, a następnie wysokość i przekrój. Słupki metalowe o mniejszym przekroju używa się do montażu paneli, a o większym przekroju do montażu bram panelowych.

Wszystkie produkty(37)

z2
(11)
59,90 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Płot panelowy to bardzo popularny i elegancki sposób grodzenia posesji. Wytrzymałe i niedrogie rozwiązanie coraz częściej zastępuje popularną siatkę. Składa się z paneli ze zgrzewanego drutu oraz stalowych słupków wkopywanych w ziemię. Cechą charakterystyczną jest niezwykle prosty i szybki montaż.

Zalety ogrodzeń panelowych. Jak zamontować ogrodzenie panelowe?

Jedną z ważniejszych zalet płotu panelowego jest jego wytrzymałość. Płot panelowy, który jest wykonany z grubego, zgrzewanego drutu będzie służyć dużo dłużej niż tradycyjne ogrodzenie z siatki. Wśród innych cech płotu panelowego można wymienić też modny wygląd i łatwość montażu.

Panele łączy się ze sobą za pomocą gotowych systemów montażowych składających się z różnego rodzaju obejm, złączek i śrub. Jest to szybkie i łatwe, więc często nie wymaga pomocy fachowców. Na początku montażu płotu trzeba wyznaczyć jego linię za pomocą sznurka. Następnie należy określić miejsca, w których będą wbite słupki ogrodzeniowe (większość przęseł ma 2,5 m długości). Następnie trzeba wykopać otwory na głębokość ok. 0,5 m, włożyć do niego słupek utrzymując jego pion za pomocą poziomicy i zalać betonem. Zanim beton nie zwiąże, słup trzeba jeszcze zabezpieczyć przed pochyleniem się za pomocą wsporników z drewna. Kiedy już masa dobrze się utwardzi, można zamocować przęsła płotu do słupków za pomocą odpowiednich obejm i śrub.

Jakie słupki do ogrodzenia panelowego: jak dobrać wysokość i grubość?

Zwykle do ogrodzenia panelowego stosuje się słupki o wymiarach 4 x 6 cm ze stali o grubości 1,5 cm. Takie same wymiary dotyczą też słupków furtkowych. Bramowe muszą być mocniejsze i mają zwykle wymiary 6 x 6 lub 7 x 7 cm. Wysokość słupka powinna być równa wysokości paneli ogrodzeniowych, jednak trzeba pamiętać o dodaniu długości części, która będzie wkopana (zwykle 0,5 m) oraz ewentualnej podmurówki (0,2-0,3 m). Podsumowując, można powiedzieć, że długość słupka musi być o min. 0,5 m dłuższa niż wysokość planowanego płotu.

Słupki ogrodzeniowe do paneli – jak głęboko wkopać i czy trzeba je betonować?

Głębokość otworu powinna być większa niż zakres przemarzania gruntu, który w zależności od regionu Polski różni się od ok. 0,5 do 0,8 m. Betonowanie słupków tak naprawdę powinno zależeć od instrukcji obsługi, bo opiera się na obliczeniach wytrzymałości wykonanych przez producenta. Jednak warto pamiętać, że zabetonowanie na pewno wspomoże sztywność i trwałość konstrukcji płotu.

Do płotu panelowego można zastosować dodatkowo betonową podmurówkę, która wzmacnia ogrodzenie i zmniejsza ryzyko korozji metalu. W niektórych sytuacjach (np. wykonanie ogrodzenia w wilgotnej glebie) podmurowanie może być koniecznością, nie wyborem. Podmurówka uniemożliwi również podkopanie się pod płot nieproszonych gości oraz domowych zwierząt.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.