Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Dostępność
Cena (zł)

Furtki panelowe

Furtka ogrodzeniowa panelowa doskonale sprawdzi się przy grodzeniu prywatnych posesji oraz na terenach sportowych i przemysłowych. Razem z ogrodzeniem i bramą wyznaczy teren posesji, zabezpieczy ją przed intruzami, a jednocześnie zapewni wygodny dostęp dla naszych gości. Furtki ogrodowe dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach i wersjach (prawa lub lewa). Wybierz tą, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom.

Wszystkie produkty(42)

z3
425 zł/ szt.
(3)
529 zł/ szt.
(1)
529 zł/ szt.
(8)
355 zł/ szt.
(18)
355 zł/ szt.
(8)
329 zł/ szt.
(9)
329 zł/ szt.
(1)
1319 zł/ szt.
(2)
1379 zł/ szt.
1179 zł/ szt.
1029 zł/ szt.
(1)
1319 zł/ szt.
(1)
1379 zł/ szt.
1029 zł/ szt.
(6)
309 zł/ szt.
(8)
329 zł/ szt.
(4)
355 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Furtka w ogrodzeniu posesji pełni nie tylko funkcje praktyczne, lecz także dekoracyjne. To ona prowadzi do ogrodu czy domu i stanowi pierwszy element aranżacji, który jest widoczny dla innych. Ponadto furtka do ogrodzenia to także bariera przeciwko niechcianym gościom. Jaką wybrać, aby jak najlepiej spełniała wszystkie zadania?

Jaką furtkę do ogrodzenia wybrać?

Istotne będą łatwość zamykania i otwierania, a więc odpowiednio wyprofilowane zawiasy, wygodna klamka i zamek. Uwagę należy zwrócić też na wymiary, które są określone przez przepisy. Furtka powinna być także dopasowana wysokością i stylem do reszty ogrodzenia, elewacji domu i aranżacji ogrodu. Ze względu na łatwy montaż oraz estetyczny wygląd, często wybierane są ogrodzenia panelowe z gotowych komponentów oraz odpowiednie furtki panelowe. Dostępne są furtki prawe lub lewe, o wysokościach od 120 do 173 cm i optymalnej szerokości 100 cm, z rozstawem wypełnienia 50 mm lub 75 mm.

Jaka furtka – prawa czy lewa?

Aby w najłatwiejszy sposób określić, czy furtka jest lewa czy prawa, należy spojrzeć na całą konstrukcję od strony ulicy. Jeśli zawiasy znajdują się po stronie prawej, a klamka po lewej, potrzebna będzie furtka prawa (otwierana na prawą stronę). W odwrotnej sytuacji wybiera się furtkę lewą (otwierana na lewą stronę). Dobór zależy od indywidualnych preferencji (furtki prawe polecane są dla osób praworęcznych, lewe dla leworęcznych) oraz ukształtowania posesji i ewentualnej obecności innych elementów, które mogłyby przeszkadzać w otwieraniu.

Jaka szerokość i wysokość furtki?

Zgodnie z wymogami formalnymi minimalna szerokość furtki nie może być mniejsza niż 90 cm. Taki wymiar byłby niepraktyczny i niewygodny w codziennym użytkowaniu. Najbardziej optymalna będzie furtka o szerokości 100 cm.

Wysokość furtki ogrodzeniowej najlepiej dopasować do pozostałych elementów ogrodzenia, czyli bramy i głównych paneli. Stworzy wtedy z nimi estetyczną całość, będzie też łatwa w montażu i obsłudze. Jeśli wysokość ogrodzenia nie przekracza 2,2 m, nie trzeba uzyskać pozwolenia na montaż.

Warto pamiętać, że zgodnie z zasadami furtka ogrodzeniowa musi otwierać się do wewnątrz. W ten sposób nie przeszkadza osobom znajdującym się na chodniku i przechodniom. Najlepiej wybrać taką, która uchyla się pod kątem 180 stopni.

Jak zamontować furtkę ogrodzeniową panelową?

Montaż furtki panelowej jest prosty i przy użyciu kilku prostych narzędzi oraz dołączonych akcesoriów, można wykonać go samodzielnie. Potrzebne będą:

  • słupki,
  • zawiasy,
  • klamki,
  • zamek,
  • poziomica
  • beton,
  • łopata
  • pojemnik i mieszadło do rozrobienia betonu,
  • śrubokręt.

Pracę należy rozpocząć od wykopania dwóch dołków pod słupki (głębokość 50-80 cm, w zależności od wysokości słupka). Odległość między nimi zależy od szerokości wybranej furtki. Po rozrobieniu betonu, należy osadzić słupki i zalać je przygotowaną masą. Całość należy wyrównać przy pomocy poziomicy. Kiedy beton zastygnie, można zająć się obsadzaniem furtki. Zacząć należy od zamontowania dolnego zawiasu, przymocowania furtki, a na końcu przykręcenia górnego zawiasu. Na koniec wystarczy tylko zamontować zamek, jego zaczep (w drugim słupku, tzw. zamkowym) i klamki.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.