Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Dostępność
Cena (zł)

Ogrodzenia budowlane tymczasowe

Ogrodzenia budowlane oddzielają teren robót od strefy ogólnodostępnej oraz chronią maszyny i narzędzia budowlane przed kradzieżą. Ogrodzenie budowy, które znajdziesz w tej kategorii to ogrodzenia tymczasowe, które po skończonej pracy mogą być montowane w innym miejscu. Mobilność, szybki montaż i demontaż to niebywała ich zaleta. W ten sposób, raz zakupione ogrodzenia metalowe będą służyć przez lata, przy realizacji wielu inwestycji.

Wszystkie produkty(5)

z1
z

Dowiedz się więcej

Panele ogrodzeniowe budowlane oddzielą miejsce prac budowlanych od strefy użytkowej. Do ich montażu niezbędna jest obejma, czyli element konstrukcyjny umożliwiający solidne połączenie słupka z panelem. Sprawdź, jakie jeszcze akcesoria przydadzą się podczas konstruowania ogrodzenia tymczasowego.

Ogrodzenia budowlane tymczasowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ogrodzenia budowlane wyznaczają granice posesji – mają za zadanie odseparować teren robót od strefy ogólnodostępnej. Tymczasowe ogrodzenia na terenie budowy umożliwiają szybki montaż i są tańsze w porównaniu z ogrodzeniami stałymi. Zainstalowane wokół placu budowy chronią maszyny i narzędzia przed kradzieżą oraz użytkowaniem przez osoby trzecie. Panele ogrodzeniowe, po zakończeniu prac, nadają się do ponownego montażu w innym miejscu. Dzięki ich szybkiemu demontażowi oraz łatwemu transportowi mogą służyć przez wiele lat i stanowić ochronę podczas realizacji rozmaitych inwestycji w różnych miejscach. Mają szerokie możliwości zastosowania i są uniwersalne, sprawdzą się jako ogrodzenia posesji prywatnych i magazynów.

Panele ogrodzeniowe budowlane – rodzaje i wskazówki przed zakupem

Panel ogrodzeniowy to główny element, który tworzy ogrodzenia tymczasowe. Wśród asortymentu Leroy Merlin dostępne mamy dwa rodzaje paneli – trapezowe i ażurowe. Pierwsze zasłaniają teren inwestycji chroniąc ją oraz zgromadzone narzędzia budowlane i materiały przed spojrzeniami niepowołanych osób, drugie jedynie go odgradzają od strefy publicznej. Bez względu na to, jaki rodzaj paneli wybierzesz, sprawdź, czy elementy ogrodzenia budowlanego zostały ocynkowane bądź pokryte warstwą farby ochronnej. Dzięki temu stalowa konstrukcja będzie bardziej odporna na korozję.

Akcesoria do montażu paneli budowlanych – podstawy i obejmy

Montaż paneli ogrodzeniowych jest intuicyjny i wymaga wyłącznie połączenia poszczególnych elementów prefabrykowanych. Najczęściej odbywa się za pomocą podstawy i obejm mocujących. Panele należy osadzić w podstawach, a słupki solidnie połączyć obejmą zaciskową. Wśród naszych produktów znajdziesz podstawy metalowe i betonowe do paneli budowlanych. Pierwsze będą łatwe w przenoszeniu i sprawdzą się np. gdy obszar za ogrodzeniem będzie często zmieniał swoją wielkość. Drugie mają masywniejszą konstrukcję, są cięższe i korzystnie wpłyną na solidność ogrodzenia, szczególnie przy silnym wietrze.. Przed rozpoczęciem prac montażowych należy odpowiednio przygotować teren. Do podstawowych czynności zalicza się oczyszczenie i wyrównanie terenu. Dzięki temu ogrodzenie będzie równe i stabilnie ustawione na podłożu. Do przygotowania wgłębień pod słupki można wykorzystać świdry, które bardzo ułatwiają pracę.