Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Bramy garażowe i akcesoria

Decydując się na zakup bramy garażowej należy przede wszystkim mieć na uwadze takie czynniki jak: bezpieczeństwo przed włamaniem, komfort użytkowania oraz harmonia z otaczającą architekturą. Do wyboru mamy kilka rodzajów bram i drzwi garażowych. Bramy segmentowe posiadają nieco większe rozmiary, ale nie wysuwają się poza garaż, dzięki czemu zyskujemy łatwość manewrowania autem na podjeździe. Innym rozwiązaniem jest zakup bramy uchylnej. Do jej największych zalet należy niska cena i możliwość montażu bez progu. W bogatej ofercie Leroy Merlin znajdują się również akcesoria do bram garażowych, m.in.: napędy do bram, rygle bezpieczeństwa, piloty, lampy ostrzegawcze. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź naszą sekcję porady.

Wszystkie produkty(32)

z2
(7)
958 zł/ szt.
(33)
619 zł/ szt.
(2)
86,90 zł/ szt.
(4)
64,90 zł/ szt.
1299 zł/ szt.
(3)
697 zł/ szt.
(14)
799 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Bramy garażowe to jedne z najważniejszych elementów domu. Różnią się między sobą przede wszystkim sposobem otwierania, wyglądem, rodzajem zabezpieczeń antywłamaniowych, a także termoizolacją. Pozostałe akcesoria, jak fotokomórka, która zabezpiecza przed opadnięciem bramy, czy napęd do bramy garażowej, dzięki któremu brama otwiera się automatycznie, to ważne dodatki, które ułatwią i uprzyjemnią nam codzienne korzystanie z bramy.

Bramy garażowe – czym się kierować przy wyborze?

Wybór bramy garażowej to poważna decyzja. Odpowiednio dobrana brama garażowa powinna być zarówno estetyczna, tak aby pasowała do elewacji i charakteru domu, jak i funkcjonalna, czyli trwała i łatwa w obsłudze. Wielkość bramy garażowej wpływa na wygodę korzystania z garażu, łatwość manewrowania w środku, ale także na zewnątrz, czyli na podjeździe. Sposób otwierania oraz możliwość montażu napędu automatycznego to elementy, na które warto zwrócić uwagę już na samym początku projektowania wjazdu do domu. Warto pamiętać, że brama garażowa chroni dom i domowników zarówno przed intruzami, jak i przed stratami ciepła, które zwłaszcza w sezonie zimowym mogą być bardzo odczuwalne.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów bram garażowych. Te najpopularniejsze to bramy:

  • segmentowe – uznawane są za najbardziej komfortowe. Otwierają się do góry, ale istnieją też modele otwierane na bok. Mają najczęściej szerokość 2 - 5 m i 1,9 - 3 m wysokości. Bramy segmentowe boczne są zazwyczaj mniejsze, mają szerokość do 3 m, a wysokość do 2,3 m. Zasada działania bramy segmentowej jest bardzo prosta. Poszczególne segmenty poruszają się na wewnętrznych rolkach po prowadnicach przymocowanych do otynkowanych i wykończonych ścian i sufitu. Przy pełnym otwarciu bramy jej płaszcz całkowicie chowa się pod sufitem. Główną zaletą takiej bramy jest możliwość dopasowania jej do otworu garażowego, również do takiego który posiada nadproże w kształcie łuku;
  • uchylne, czyli otwierane do góry – są to jedne z bardziej popularnych modeli. Najczęściej mają szerokość do 3 m, a wysokość do 2,3 m. W przypadku garaży dwustanowiskowych mogą mieć nawet do 5 m szerokości. Brama garażowa uchylna także jest łatwa w działaniu. Skrzydło bramy unosi się na prowadnicach i lekko zachodząc na samochód, chowa się pod sufitem. Instalując tego typu bramę, trzeba pamiętać, aby otwierając ją, nie stawiać zbyt blisko niej, gdyż może to spowodować uszkodzenie samochodu. Bramy uchylne charakteryzuje bardzo łatwy montaż, a ponadto jako jedyne nadają się do montażu w garażach z nadprożem o wysokości 10 cm. Mają jednak kilka wad – nie są zbyt szczelne i wymagają dużej ilości miejsca na podjeździe.

Ze względu na sposób otwierania możemy wyróżnić bramy:

  • z automatycznym napędem,
  • bez automatycznego napędu.

Napędy elektryczne montowane w bramach garażowych działają dzięki silnikowi, który jest sterowany pilotem. Otwarcie i zamknięcie bramy jest możliwe, gdy pilot znajduje się w określonym zasięgu. Oczywiście istnieje możliwość posiadania kilku pilotów do jednej bramy, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdy z jednego garażu korzysta kilka osób.

Brama garażowa z napędem

Jest niewątpliwie bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. Jeśli zainwestujemy w dobry, solidny napęd, brama jest praktycznie niezniszczalna. Warto jednak pamiętać, że w przypadku przerwy w dostawie prądu, brama nie otworzy się. Z tego względu warto zaopatrzyć się w dodatkowy system, który umożliwi mechaniczne otwarcie bramy.

Bramy garażowe bez napędu

To zdecydowanie tańsze rozwiązanie. Co więcej, brak automatycznych mechanizmów i układów zapewnia mniejszą awaryjność. Jednak te kwestie uzależnione są często od producenta, sposobu eksploatacji, zewnętrznym warunków atmosferycznych, a także zdarzeń losowych.

Automatyka i akcesoria do bram garażowych – w co warto zainwestować?

Posiadacze bram garażowych w każdym momencie mogą zakupić i zainstalować kolejne mechanizmy, tak aby brama posiadała wszystkie niezbędne elementy. W naszych sklepach dostępne są:

  • piloty,
  • lampy ostrzegawcze,
  • fotokomórki,
  • akumulatory,
  • linki do wysprzęglania siłownika garażowego,
  • antena wzmacniająca zasięg.

Dostępne w naszych sklepach są zarówno 2-, jak i 4-kanałowe piloty do bram automatycznych. Dzięki większej liczbie kanałów możliwe jest zaprogramowanie do pilota kilku urządzeń, np. bramy wjazdowej oraz bramy garażowej. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest wygoda i brak konieczności wysiadania z samochodu np. podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych jak opady deszczu czy śniegu, silny wiatr.

Lampy ostrzegawcze montuje się w pobliżu bram garażowych. Ich zadaniem jest sygnalizacja poruszania się bramy i tym samym informacja o zbliżającym się pojeździe.

Fotokomórka w bramach garażowych zabezpiecza przed opadnięciem bramy, kiedy ktoś stoi w jej świetle.

Akumulatory zasilania awaryjnego umożliwiają mechaniczne otwarcie bramy w przypadku braku zasilania. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla mieszkańców terenów, na których częściej niż w innych miejscach może dochodzić do przerw w dostawie prądu.