Zaczynamy sezon w ogrodzie

Opinii 0

Promienie słońca coraz częściej przebijają zza chmur, a świat budzi się do życia. To znak, że można już zacząć myśleć o pracach w ogrodzie. Chętnie Ci w tym pomożemy. W Leroy Merlin już teraz żegnamy zimę i zaczynamy wiosenny sezon. Przygotowaliśmy wyjątkowe produkty, atrakcyjne promocje i inspirujące wskazówki. Jak zawsze, do prac w ogrodzie zaprasza Maja Popielarska, która z pewnością zainspiruje Cię do ogrodowych prac i odświeżenia domu. Sprawdź, jak możesz odmienić swój ogród, taras lub balkon.

 

 

Nowa oferta dla Twojego ogrodu

Wiosenne nowości Leroy Merlin zainteresują wszystkich miłośników zieleni i tych, którzy kochają życie w plenerze. Dzięki naszym inspiracjom przekonasz się, że ogród daje nieskończone możliwości. Możesz się w nim relaksować, bawić, spotykać z najbliższymi, wypić kawę na tarasie, wykąpać się w upalny dzień w basenie, grillować z przyjaciółmi. To Twoja strefa relaksu, którą możesz zaaranżować tak, jak chcesz. 

 

 

Przygotowaliśmy coś również dla osób, które nie mają ogrodu, a swoją oazę zieleni i odpoczynku pragną stworzyć na balkonie. Pokazujemy, że niewielka przestrzeń nie musi być ograniczeniem i także w mieście można cieszyć się namiastką ogrodu.

Jakie wybrać kolory ogrodowych dekoracji?

Wiosną i latem kolory będą dominować nie tylko w aranżacjach domowych wnętrz, lecz także w ogrodach. W tym sezonie warto postawić na „classic blue – kolor roku 2020.

Pojawią się również ogrodowe aranżacje w odcieniu eleganckiej butelkowej zieleni. Tym dwóm barwom będą towarzyszyć różne odcienie kolorów występujących w naturze: delikatne beże i brązy, zielenie, rudości, błękity i złamane biele. Barwy ziemi i naturalne odcienie podkreślają modną w tym sezonie fascynację światem natury.

 

 

Widać ją również w proponowanych motywach dekoracyjnych, wśród których nie brakuje wzorów kwiatowych, liści, traw. Towarzyszą im dzikie zwierzęta: wilki, niedźwiedzie, owady i ptaki. Przedmioty nie są gładkie i błyszczące, mają widoczne faktury, słoje, przebarwienia i zgrubienia. Są autentyczne i naturalne, zwłaszcza, że wykonano je z drewna, ceramiki, metalu i innych możliwych do powtórnego przetworzenia materiałów.

Meble do ogrodu i na balkon

Sezon wiosenno-letni to okres, w którym dużo czasu spędzamy na zewnątrz. Planując stworzenie modnej aranżacji ogrodu, już na etapie projektu, warto pomyśleć o meblach i materiałach, jakie chcemy wykorzystać. Przygotowaliśmy propozycje i inspirujące aranżacje idealne na ogrodowy czy balkonowy relaks.

 

W najnowszych trendach ogrodowych dominuje przekonanie, że zarówno ogród, taras, jak i balkon stanowią przedłużenie domu. Odpowiednio zaaranżowane stają się dodatkowym pomieszczeniem. Narożnik na tarasie, wygodny fotel, miękkie poduszki i pledy na ogrodowych krzesłach – przestrzeń na zewnątrz przestaje różnić się od tej w domu. Meble w ogrodzie i na balkonie mają być przede wszystkim przytulne i zapewniać wygodę, komfort i udany relaks.

 

Jeśli chodzi o materiały, popularnością cieszą się niezmiennie meble z technorattanu, w tym sezonie dostępne w odcieniach beżu oraz antracytu. Meble z tego materiału pasują do każdego ogrodu, są wygodne oraz łatwe w użytkowaniu, odporne na warunki atmosferyczne. Warto zwrócić uwagę na meble stanowiące połączenie materiałów naturalnych ze sztucznymi np. aluminium i drewna, które stanowią wyraz idealnego połączenia użyteczności i ciekawego designu.

 

W trosce o jak największy komfort spędzania czasu na świeżym powietrzu meble wyposażone są w miękkie poduszki i siedziska, które zagwarantują udany relaks. Ogrodową aranżację warto uzupełnić o miękkie koce, przydatne podczas chłodniejszych wiosennych wieczorów. Kluczowym elementem ogrodowego wyposażenia jest również odpowiednie oświetlenie, które zwłaszcza podczas późnych spotkań z najbliższymi może stworzyć niepowtarzalny klimat.

 

Pomysły dla klimatu

Postępujące zmiany klimatu uwrażliwiają na otaczającą nas przyrodę i wymuszają podjęcie działań, które przyczynią się do ratowania planety. Niezwykłe znaczenie mają pomysły i rozwiązania umożliwiające uprawę roślin i tworzenie miniogródków wszędzie tam, gdzie to możliwe: na balkonie, tarasie, klombie przed blokiem, na działce i osiedlowym skwerku. Popularnością cieszą się: zamiana trawnika w naturalną łakę kwietną, uprawa ziół w pojemnikach, domki dla owadów czy domowy warzywnik. Rośnie także zainteresowanie ogrodem zrównoważonym.

 

W trosce o przyszłość środowiska inspirujemy do podjęcia działań proekologicznych, które każdy z nas może wprowadzić w życie w ogrodzie, na balkonie, a nawet w domu.

Najnowszy katalog Leroy Merlin Ogród

W przygotowaniach do nowego sezonu pomocny będzie pełen inspiracji i użytecznych informacji katalog Leroy Merlin Ogród okładka katalogu Leroy Merlin 2020 przeznaczony dla  miłośników domów i ogrodów. Na 152 stronach publikacji znajdziesz ciekawe pomysły, pomocne podpowiedzi, kompletne rozwiązania i wiele propozycji produktów utrzymanych w różnej stylistyce i w cenach na każdą kieszeń.

 

Bezpłatny katalog będzie dostępny we wszystkich sklepach oraz w wersji on-line na naszej stronie.

 

Dodano: 02-03-2020
Uaktualniono: 09-06-2020