Strefa kibica w ogrodzie

Opinii 0

 strefa kibicia w ogrodzie, ekran projekcyjny, meble wypoczynkowe i biało-czerwone ozdoby

Kibicom, tym małym i dużym, zawsze towarzyszą niesamowite emocje. W końcu wspieranie ukochanej drużyny to obowiązek. W meczach nie zawsze wynik jest najważniejszy, chociaż bez wątpienia każdy liczy na wygraną. Niezależnie jednak od finału na okoliczność kibicowania warto być przygotowanym! A mistrzostwa zasługują na najlepszą oprawę. Jak zaaranżować ją we własnym ogrodzie? Podpowiadamy kilka sposobów na niezwykłą strefę kibica.

Strefa kibica - o czym warto pamiętać?

Miejsce w ogrodzie przygotowane specjalnie na czas mistrzostw powinno być komfortowe, a najlepiej ozdobione dodatkami w barwach drużyny. Takie tematyczne podejście do aranżacji na pewno rozbudzi emocje wśród kibiców. Warto więc zaszaleć. O czym należy pamiętać i co przygotować w strefie kibica?

 

Wygodne meble ogrodowe

• Koce i dużo miękkich poduch

• Grill

• Projektor i ekran do wyświetlania meczów

• Stolik na przekąski

• Girlandy i lampki solarne

• Gadżety kibica - szaliki i flagi

strefa kibica - ujęcie z góry na meble ogrodwe, ekran i inne dekoracje

Urządzanie ogrodowej strefy kibica krok po kroku

Na początku projektowania strefy należy wziąć pod uwagę, ile osób będzie z niej korzystać. Warto też postawić na wygodne meble ogrodowe, które najlepiej rozmieścić w półokręgu, aby każda z osób dobrze widziała inne. Komfortowe usytuowanie wzmocni radość z kibicowania. Jeśli jednak miejsca okaże się za mało, do mebli ogrodowych z powodzeniem można dołożyć koce i miękkie poduchy.

 

Oczywiście kibicowanie ma najlepszy smak, gdy można sięgnąć po pyszne przekąski. W sezonach wiosennym i letnim idealnie sprawdza się grill. Dzięki niemu można przygotować smaczne potrawy, zarówno te mięsne, jak i wegetariańskie. Podczas kupowania grilla warto zastanowić się, dla ilu osób najczęściej będą przygotowywane dania, a także nad tym, czy ma dodatkowe funkcje np. ociekacz na tłuszcz, termometr czy włącznik zapłonu. Zarówno wśród gazowych, jak i węglowych modeli o większych gabarytach przydatne będą dodatkowe półki, na których można postawić jedzenie przygotowane do grillowania.

grill w wydzielonej strefie kibica w ogrodzie

Jednak w jaki sposób wyświetlić mecz? Ustawione w półokręgu meble wypoczynkowe wyznaczą punkt, w którym powinien pojawić się ekran projekcyjny. Może być profesjonalny, jednak z powodzeniem zastąpi go również białe, wyprasowane prześcieradło albo ściana domu. Oczywiście w tym przypadku nie może zabraknąć projektora i głośników. Co ważne, jeśli urządzenia nie są dostosowane do użytkowania na zewnątrz, trzeba zapewnić im skuteczną osłonę przed deszczem i złymi warunkami atmosferycznymi. A jeśli w ogóle pojawi się problem z rzutnikiem, mecz można obejrzeć na laptopie lub posłuchać go w radiu. W końcu komentator na bieżąco omawia wynik i przebieg każdego meczu. 

 

Poza grillowanymi specjałami powinny pojawić się również przekąski. Popcorn, pokrojone warzywa lub inne smakołyki umilą transmisję. Nie należy więc zapominać o stole, na którym to wszystko trzeba ustawić. Jeśli przestrzeń jest duża, można zapewnić ich więcej lub zdecydować się na małe, przenośne stoliki przy każdym siedzisku. A i tak w razie potrzeby bez problemu będzie dało się je przestawić w dowolne miejsce.

strefa kibica w ogrodzie w biało-czerwonych barwach Warto być również przygotowanym na aktywności fizyczne. Jeśli w ogrodzie jest więcej miejsca, można obok strefy kibica postawić bramkę. W czasie przerwy będzie miłą atrakcją dla gości i to nie tylko tych najmłodszych. Bramkę do ogrodu można również zrobić samodzielnie.

 

Z kolei girlanda lampek oświetli całość i doda wiele uroku, szczególnie wieczorami. Ich subtelne światło nie będzie przeszkadzało w transmisji. Za ich pomocą można również wyznaczyć granice strefy kibica. 

 

Zwłaszcza wieczorem warto też pamiętać o produktach na komary. Jeśli przy strefie kibica jest swobodny dostęp do kontaktu, wtedy można postawić na lampy owadobójcze. Gdy go brakuje pozostanie użyć spirali, lepów lub produktów w sprayu. Najważniejsze, aby przygotować się z wyprzedzeniem, a w trakcie meczów skupić się na grze piłkarzy i na chwilach z bliskimi.

 

Całość aranżacji dopełnią flagi i szaliki w barwach ukochanej drużyny, które pięknie ozdobią ogród. Tak przygotowana strefa kibica będzie idealnym miejscem do spędzenia wspólnych chwil w ciepłe dni oraz wieczory. 

strefa kibica w ogrodzie oświetlona lampkami solarnymi

Zobacz, o co najczęściej pytają nasi klienci

Jak podłączyć projektor w ogrodzie?

 

Tak naprawdę wszystko zależy od urządzenia. W większości przypadków będzie potrzebny dostęp do kontaktu. Jednak można zdecydować się na projektor Wi-Fi lub model wyposażony w Bluetooth - takie urządzenia ograniczą liczbę kabli. Wymagają jednak sieci o dobrej przepustowości. Ciekawą alternatywą jest również folia projekcyjna, na której wyświetla się obraz od tyłu, z domu. Po przyklejeniu jej na okno z ogrodu będzie można obejrzeć wyświetlany mecz. Podobną funkcję będzie miał ekran z tylną projekcją.

Dodano: 10-06-2021
Uaktualniono: 10-06-2021