Jak wybrać meble ogrodowe

Opinii 0
Drewno, tworzywo sztuczne, a może technorattan? Pojedynczo czy w zestawach? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli ogrodowych.
Przed zakupem
Przed zakupem
Przed wyborem mebli ogrodowych zastanów się do czego będziesz ich używał. Czy będą to meble do wypoczynku, czy meble na przyjęcia np. z dużym stołem. Zwróć uwagę jak dużo miejsca będą zajmować Twoje meble; inne meble kupisz do ogrodu, a inne np. na balkon
Na deszcz i słońce?
Na deszcz i słońce?
Sprawdź również, gdzie będą stały Twoje meble; czy w miejscu zadaszonym, czy będą wystawione na działanie deszczu i słońca. Sprawdź, czy Twoje meble się składają i czy posiadasz w domu wystarczająco dużo miejsca, na przechowywanie mebli po sezonie.
Różne materiały
Różne materiały
Meble ogrodowe wykonywane są z różnych materiałów takich jak: drewno, rattan, tworzywo sztuczne, stal czy aluminium. Najbardziej uniwersalnym materiałem, z którego wykonuje się meble ogrodowe jest drewno. Meble drewniane, odpowiednio zabezpieczone, będą nam służyć wiele lat.
Pojedynczo czy w zestawach?
Pojedynczo czy w zestawach?
Meble ogrodowe możesz kupić pojedynczo lub w zestawach. W skład zestawu wchodzą stół, krzesła, czy ławki. Do zestawu można dokupić również inne elementy z serii jak: leżak czy skrzynie do przechowywania puszek. Nie zapomnij również o parasolach ogrodowych, hamakach czy huśtawkach.
Po sezonie
Po sezonie
Meble ogrodowe najlepiej po sezonie umyć wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Drewniane meble warto pokryć dodatkową warstwą oleju do drewna. Oczyszczone i zabezpieczone meble przechowuj w suchym pomieszczeniu, w ten sposób posłużą Tobie przez wiele lat.
Dodano: 06-08-2015