Systemy automatycznego nawadniania

Opinii 1
Wysoka temperatura to trudny okres dla roślin. W podlewaniu oprócz konewki czy węża z pistoletem zraszającym, pomóc mogą nam automatyczne systemy nawadniania.
Pomoc w podlewaniu
Pomoc w podlewaniu
Wysoka temperatura to trudny okres dla roślin, które w lecie potrzebują dużo, niezbędnej do życia wody. W podlewaniu, oprócz konewki czy węża z pistoletem zraszającym, pomóc mogą nam automatyczne systemy nawadniania.
Podział
Podział
Systemy nawadniające podzielić możemy na: systemy do podlewania trawnika i do podlewania rabat kwiatowych. Do podlewania trawnika używamy zraszaczy wynurzalnych, a do podlewania rabat kwiatowych, najlepiej sprawdzą się linie kroplujące, ukryte pod korą.
Dysze
Dysze
Dysze podzielić możemy na: statyczne lub dynamiczne i rotacyjne. Dysze statyczne mogą mieć regulowany kąt zraszania lub stały, którego nie możemy zmieniać. Dysze dynamiczne mają bardziej skomplikowaną budowę, są one ruchome i dają większą możliwość regulowania zasięgu zraszania.
Linie kroplujące
Linie kroplujące
Otwory na liniach kroplujących umieszczone są w odległościach od 30 do 60 cm, w zależności od typu linii. Na rynku dostępne są linie kroplujące z kompensacją ciśnienia, dzięki temu, w każdym miejscu sekcji, woda wydobywa się pod tym samym ciśnieniem.
Podstawowa wiedza
Podstawowa wiedza
Systemy nawadniania można zrobić samemu, potrzebny jest plan rozmieszczenia systemu w ogrodzie, a także podstawowa wiedza o wydatku wody, czy ciśnieniu wody w naszej instalacji.
Dodano: 07-08-2015