Niespotykane warzywa

Opinii 0
Odkrywany ciekawe warzywa: miniogórki meksykańskie Pepinillo, pomidory zielone Tomatillos i wiele innych nietypowych odmian.
Nieznane warzywa
Nieznane warzywa
Pomidory i ogródki znamy bardzo dobrze, ale czy na pewno? Te występujące w Polsce, różnią się znacznie od warzyw uprawianych np. w Meksyku. Zobaczcie jakie odmiany uprawiane są w tym gorącym klimacie.
Miniogórki Pepinillo
Miniogórki Pepinillo
Ta ciekawa odmiana ogórka swoim wyglądem przypomina agrest. Jest to meksykański miniogórek Pepinillo. Jest on bardzo plenny, wymaga przykrycia; dlatego najlepiej posadzić go w szklarni, w której utrzymuję się wyższa temperatura i wilgotność powietrza.
Kształty pomidorów
Kształty pomidorów
Pomidory mogą mieć różne kształty i kolory. Te należące do grupy pomidorów koktajlowych mogą być: żółte, zielone, czy nawet czarne. Każda z odmian inaczej wygląda, gdy jest niedojrzała, a inaczej gdy nadaje się już do spożycia. Kolorowe pomidory wyjątkowo atrakcyjnie prezentują się w sałatkach.
Pomidor Tomatillo
Pomidor Tomatillo
Pomidor zielony Tomatillo – z wyglądu przypomina Miechunkę. Pomidora należy obrać z łupiny. W środku zaś kryje się mięsisty owoc, gotowy do spożycia.
Salsa verde
Salsa verde
Z pomidorów Tomatillos Meksykanie przygotowują Salsę verde. Jest to ostry, pikantny sos, w skład którego wchodzi również: cebula, kolendra, sok z limonek i oczywiście papryczka chili.
Dodano: 29-09-2015