Magnolia - pielęgnacja i uprawa

Opinii 0
Czy magnolie są trudne w utrzymaniu? Jak je pielęgnować aby pozostawały w dobrej kondycji i cieszyły oko pięknymi kwiatami? Zobaczcie naszą poradę!
Gleba
Gleba
Magnolia lubi gleby żyzne i próchnicze, których odczyn jest lekko kwaśny o pH 5-6. Dostępne na rynku odmiany są w większości odporne na panującą w naszym kraju temperatury.
Sadzenie
Sadzenie
Sprawdzoną metodą sadzenia magnolii jest nalanie do dołka wody, do której dosypuje się ziemię próchniczą wymieszaną z torfem. W ten sposób nie zostawia się wolnej przestrzeni, w której mogą zawisnąć korzenie.
Nawożenie
Nawożenie
Sadząc krzewy magnolii wiosną, należy dostarczyć im składników pokarmowych. Nawozem wielkoskładnikowym, długodziałającym posypuje się obrzeża dołka i przykrywa cienką warstwą podłoża, tak aby nie dotykał on bezpośrednio korzeni.
Uwaga na korzenie
Uwaga na korzenie
Niektóre odmiany magnolii mają delikatne korzenie, dlatego podczas sadzenia nie wolno mocno uciskać bryły korzeniowej. Nawet jeden uszkodzony korzeń może spowodować gnicie całego systemu, a w konsekwencji utratę rośliny.
Zabezpieczenie rośliny
Zabezpieczenie rośliny
Po posadzeniu magnolię warto obsypać pulchną ziemią, a z wierzchu ułożyć warstwę kory, która utrzyma wilgoć i zapobiegnie rozwojowi chwastów.
Dodano: 08-04-2014