Kolorowe chryzantemy

Opinii 0
Chryzantemy czyli Złocienie, to jedne z najbardziej rozpoznawalnych kwiatów jesieni. Zdobią parapety w naszych domach, ogrody, balkony i tarasy, a gdy zbliża się 1 listopada, zdobią również groby naszych bliskich.
Chryzantemy czyli Złocienie
Chryzantemy czyli Złocienie
Chryzantemy czyli Złocienie, to jedne z najbardziej rozpoznawalnych kwiatów jesieni. Mają oryginalne kwiatostany, a ze względu na duża ilość odmian, ich kwiaty występują w szerokiej gamie barw.
Różne odmiany
Różne odmiany
Spośród chryzantem wyróżnić możemy odmiany o małych kulistych formach, czy też takie o dużych pojedynczych kwiatach. Wprowadzenie do produkcji nowych odmian, które zaskoczą oryginalną budową kwiatu i barwą, wiąże się z kilkoma latami prób w szkółkach ogrodniczych.
Odmiany samokrzewiące
Odmiany samokrzewiące
Spośród złocieni doniczkowych występują również odmiany samokrzewiące. Mają one drobne kwiatostany i tworzą kulistą formę. Złocienie samokrzewiące i wielkokwiatowe najczęściej sadzimy na rabatach i tarasach.
Chryzantemy wielkokwiatowe
Chryzantemy wielkokwiatowe
Chryzantemy wielkokwiatowe najczęściej kupujemy na Święto Zmarłych, z tej grupy najbardziej popularne to te o białych, żółtych i różowych kwiatach.
Warto pamiętać
Warto pamiętać
Przy zakupie złocieni warto pamiętać, że uszkodzenia po pierwszych przymrozkach najbardziej widoczne są na jasnych kwiatach. Na ciemnych np. fioletowych, brązowe przebarwienia pojawiają się później.
Dodano: 19-10-2015