Gwiazda Betlejemska

Opinii 0
Poinsecja, Wilczomlecz Nadobny, zwana również potocznie Gwiazdą Betlejemską, to drugi po choince, symbol Bożego Narodzenia. Zobacz, na co zwrócić uwagę, przy zakupie tej rośliny.
Różne nazwy
Różne nazwy
Wilczomlecz nadobny, Poinsecja, zwana potocznie Gwiazdą Betlejemską, to drugi po choince symbol Bożego Narodzenia. Poisencja to ciepłolubna roślina, której szkodzą niskie temperatury, dlatego powinniśmy ją kupować w sprawdzonych miejscach.
Zakup w odpowiednim miejscu
Zakup w odpowiednim miejscu
Unikajmy zakupu rośliny na świątecznych kiermaszach czy targach, gdzie temperatura jest zbyt niska, by Poisencja przetrwała. Objawem przechłodzenia rośliny są żółknące i opadające liście.
Wyrównanie temperatury
Wyrównanie temperatury
Po przyniesieniu rośliny do domu najlepiej nie wypakowywać jej od razu, tylko poczekać do następnego dnia, w celu wyrównania temperatury miedzy rośliną w opakowaniu, a otoczeniem. Po zahartowaniu, Poisencję najlepiej ustawić z dala od kaloryfera oraz w miejscu, gdzie nie ma przeciągów.
Zasady podlewania
Zasady podlewania
Posencja lubi temperatury między 18 a 21 stopni. W jej uprawie bardzo ważna jest wilgotność powietrza, jednak roślina ta nie lubi zraszania. Poinsecję należy podlewać regularnie, a ziemia w donicy powinna być stale wilgotna. Roślinę najlepiej podlewać poprzez postawienie jej na podstawce z wodą.
Delikatne liście
Delikatne liście
Delikatne liście Gwiazdy Betlejemskiej chętnie atakowane są przez szkodniki, szczególnie ziemiórki i mączniki. Dlatego warto dokładnie przyjrzeć się roślinie przed jej zakupem.