Zioła i warzywa w skrzyniach

Opinii 0
Świeże zioła na balkonie czy tarasie to nie tylko piękna ozdoba ale także idealna i zdrowa przyprawa w kuchni. Jak tworzyć kompozycję z ziół? Zobaczcie naszą poradę!
Udana kompozycja
Udana kompozycja
Jeśli nie mamy przydomowego ogrodu, latem hodujemy rośliny ozdobne na balkonach. Można je połączyć z ziołami oraz warzywami, sadząc je w jednym, ozdobnym pojemniku.
Drenaż
Drenaż
Na dnie pojemnika należy wykonać drenaż, który będzie pochłaniał nadmiar wilgoci z gleby. W tym celu można posłużyć się keramzytem lub starymi, małymi doniczkami ceramicznymi.
Pomidory w skrzyni
Pomidory w skrzyni
Sadząc w skrzyniach rośliny o odmiennych wymaganiach dotyczących wilgotności gleby, najlepiej umieścić je w ziemi w pojemnikach. Takie rozwiązanie pozwoli podlewać rośliny według ich indywidualnych potrzeb.
Zioła
Zioła
Obok warzyw warto posadzić zioła, które również przydadzą się w kuchni. Będą one dobrym uzupełnieniem kompozycji w pojemniku czy skrzynce.
Dekoracje
Dekoracje
Aby wykonana aranżacja nabrała kolorów, obok ziół i warzyw, warto zasadzić w skrzynce również typowe kwiaty balkonowe. Należy pamiętać jednak, aby nie sadzić roślin zbyt gęsto. Po kilku tygodniach rozrosną się tak, że wypełnią wszystkie luki.
Dodano: 11-06-2014