Wysadzanie liliowców

Opinii 0
Sadzenie liliowców najlepiej wykonać wiosną albo jesienią, tak by rośliny te zdążyły ukorzenić się przed nadejściem mrozów.
Łatwe w uprawie
Łatwe w uprawie
Liliowce (Hemerocallis) od lat cieszą się dużą popularnością ze względu na ich małe wymagania i łatwą uprawę. Liliowce to byliny długowieczne, odporne na mróz, rosną w każdej glebie od piaszczystej po gliniastą.
Kiedy sadzić?
Kiedy sadzić?
Sadzenie liliowców najlepiej wykonać wiosną. Można także wysadzać je jesienią, do końca września lub połowy października, tak by rośliny zdążyły ukorzenić się przed nadejściem mrozów.
Jak sadzić?
Jak sadzić?
W zależności od odmiany, liliowce sadzimy w rozstawie od 30 do 60 cm. Pamiętajmy, aby po posadzeniu skrócić liście. Rośliny najlepiej sadzić w większych grupach, wówczas wyglądają efektowniej.
Nawożenie liliowców
Nawożenie liliowców
Jeśli liliowce kwitną mniej okazale wiosną, warto je dokarmić nawozami wieloskładnikowymi, o zrównoważonych proporcjach azotu, fosforu i potasu.
Usuwanie kwiatostanów
Usuwanie kwiatostanów
Jesienią liliowce nie wyglądają atrakcyjnie. Kwiaty liliowców usychają. Po przekwitnięciu usuwamy kwiatostany, by nie dopuścić do zawiązywania się nasion, a tym samym wzmocnić roślinę, by na wiosnę ponownie pięknie zakwitła.
Dodano: 07-10-2015