Jak wybrać wąż ogrodowy?

Opinii 0
Wąż ogrodowy to niezbędne wyposażenie każdego ogrodnika. Służy nie tylko do podlewanie roślin, ale także do wielu przydomowych prac, takich jak np. mycie samochodu.
Przed zakupem
Przed zakupem
Przed zakupem węża powinniśmy wiedzieć jakie rozmiary ma nasza działka oraz jaka jest odległość między miejscem poboru wody, a najdalszym punktem w ogrodzie. Obliczając długość węża, warto dodać zapas (1-2 m), potrzebny do omijania ewentualnych przeszkód w ogrodzie.
Budowa węża ogrodowego
Budowa węża ogrodowego
Najprostsze węże ogrodowe składają się z jednej lub dwóch warstw tworzywa sztucznego (PVC). Najbardziej wytrzymałe węże składają się z kilku warstw ze wzmocnioną budową. Węże takie są nie tylko odporne na uszkodzenia, ale przede wszystkim na odkształcenia i supły. Szybko powracają do swoich wyjściowych kształtów.
Węże ogrodowe specjalne
Węże ogrodowe specjalne
Jeśli masz mało miejsca na przechowywanie węża, możesz zakupić wąż wykonany z poliestru i gumy. Po napełnieniu wodą zwiększa on trzykrotnie swoją długość, a po odcięciu dopływu wody opróżnia się samoczynnie.
Niezbędne wyposażenie
Niezbędne wyposażenie
Węże ogrodowe sprzedawane są pojedynczo lub w komplecie z niezbędnym wyposażeniem takim jak: przyłącze kranowe – do podłączenia węża do kranu; szybkozłącze – do sprawnego odłączania węża od przyłącza kranowego; dysza – do podlewania.
Węże zraszające i taśmy kroplujące
Węże zraszające i taśmy kroplujące
Jeśli w ogrodzie posiadasz skalniak czy rabaty kwiatowe zainwestuj w wąż zraszający, który skutecznie podleje Twoje rośliny. Możesz również zastosować specjalne taśmy kroplujące czy węże pocące, które rozkłada się między roślinami dostarczając wodę wprost do ziemi.
Dodano: 10-04-2015