Świąteczne dekoracje posesji i ogrodu

Opinii 1

Właściciele domów i ogrodów powinni pamiętać by świąteczny klimat stworzyć również na terenie posesji. Nie będzie to trudne, gdy postaramy się o efektowne dekoracje.

ŚWIATEŁKA ELEWACYJNE

Zarys budynku, balustrad balkonowych, obrzeża dachu, drzwi i okien pięknie eksponują w zimowe wieczory lampki świąteczne. Elementy architektoniczne możemy ozdobić tradycyjnymi lampkami choinkowymi w wersji odpornej na wilgoć i mróz, czyli przeznaczonymi do stosowania na zewnątrz. Mogą być one połączone w jeden sznur lub z rozgałęziającymi się krótszymi odcinkami różnej długości, które zwiększają powierzchnię dekoracyjną. Na większym fragmencie elewacji czy balustradach dobrze będą też sprawdzały się sznury lampek połączonych w efektowną siatkę. Do instalacji wymagają one adaptera elektrycznego. Podobny efekt uzyskamy wieszając kurtyny świetlne. Do wyjątkowo atrakcyjnych można zaliczyć łańcuchy diodowe wykorzystywane do dekorowania rynien a imitujące sople lodu. Zamiast punktów świetlnych elewację mogą zdobić też świecące gwiazdki czy migoczące płatki śniegu. Również bardzo popularne są dziś węże świecące. To rozwiązanie niezwykle odporne na zimowe warunki pogodowe, ponieważ źródła światła otoczone są giętką osłoną wykonaną ze sztucznego tworzywa. Jest to też oświetlenie energooszczędne. Wąż świetlny jest odporny na uszkodzenia a w dodatku bardzo wydajny jeśli chodzi o emitowane światło, gdyż na metr jego długości przypada 35 miniaturowych lampek. Dzięki temu bez trudu można nim oświetlić trakt komunikacyjny w ogrodzie, schody wejściowe, drzwi a nawet bramę i furtkę. Aby mieć komfort przy ozdabianiu elewacji, warto nabyć specjalny przedłużacz do światełek.

 

LAMPKI OGRODOWE

Trwałe i energooszczędne będą wodoodporne światełka LED-owe do zawieszania na drzewach i krzewach ogrodowych. Pięknie podświetlają przyrodę wokół domu lampki o kształcie małych świeczek, które dają dyskretny efekt migocących iskier. Bardziej wyraziste będą diody zamknięte w szczelne kule wykonane z kolorowego tworzywa sztucznego o różnych rozmiarach. Imitują one tradycyjne bombki choinkowe, dlatego często wykorzystywane są na iglastych drzewkach ogrodowych. Pamiętajmy, że liściaste, choć teraz bezlistne, też warto podświetlić lampkami. Wyglądają wówczas bardzo atrakcyjnie. Dobrze jest ich gałęzie ozdobić diodami na przykład w jednej tonacji kolorystycznej.
Lampki świąteczne mogą mieć podłączony modulator, który będzie zmieniał częstotliwość świecenia. Mogą one palić się jednostajnym światłem, migotać lub zmieniać się sekwencyjnie. Wyjątkowy nastrój wprowadzają umieszczone przy ścieżkach i chodnikach barwione lampki solarne wbite w śnieg. W ciągu dnia akumulatory magazynują energię, którą oddają po zmierzchu.

OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Dzieci ucieszy widok świątecznych podświetlanych figurek, przeznaczonych do ustawienia w ogrodzie. Do najczęściej wybieranych przez malców należą bałwanki, Mikołaje i renifery. Ale też popularne są świetliste aniołki. Jeśli mamy w ogrodzie dość miejsca możemy postawić w nim podświetlaną szopkę. Do figurek w zestawach możemy nabyć pozytywki wygrywające świąteczne melodie i kolędy. Wśród świątecznego asortymentu znajdziemy także bożonarodzeniowe neony świecące hasłami takimi jak choćby: „Wesołych Świąt”. Drzwi wejściowe do domu nabiorą świątecznego wyrazu, gdy powiesimy na nich bożonarodzeniowy wianek ze sztucznego igliwia. Możemy zamiast niego zawiesić choinkowe girlandy. Pięknie wyglądają okraszone czerwonymi jabłuszkami. Zamiast donic z kwiatami warto postawić na ganku wejściowym pojemniki z miniaturami iglaków. Im też przydadzą się lampki i kolorowe bombki. Efektownie będzie wyglądać ostrokrzew w drewnianych, bielonych skrzyniach lub czerwonych, złotych bądź srebrnych donicach. Dzięki tym zabiegom dekoracyjnym wejście do naszego domu i posesja nabiorą wyjątkowego uroku, a w ogrodzie zapanuje prawdziwy, magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia.

Dodano: 30-11-2014