Świąteczne dekoracje posesji i ogrodu

Opinii 1

W stworzeniu świątecznego klimatu w domu i na zewnątrz mogą nam pomóc efektowne, świąteczne dekoracje i ozdoby świąteczne, a także lampki świąteczne zewnętrzne. Zobacz, jakie dekoracje bożonarodzeniowe do ogrodu polecamy w tym roku.

ŚWIATEŁKA ELEWACYJNE

Renifery z lampek świątecznych w postaci świetlnego węża

Lampki świąteczne zewnętrzne w zimowe wieczory pięknie podkreślają zarysy budynków, balustrad balkonowych, obrzeża dachu, drzwi czy okien. Elementy architektoniczne budynku mogą ozdobić lampki choinkowe do stosowania na zewnątrz – są one odporne na wilgoć i mróz. Mogą być one połączone w jeden sznur lub z rozgałęziającymi się krótszymi odcinkami różnej długości, które zwiększają powierzchnię dekoracyjną. Na większym fragmencie elewacji czy balustradach dobrze będą też sprawdzały się sznury lampek świątecznych połączonych w efektowną siatkę. Do instalacji wymagają one adaptera elektrycznego. Podobny efekt uzyskamy wieszając kurtyny świetlne.

 

Łańcuchy diodowe imitujące sople lodu to wyjątkowo atrakcyjne ozdoby świąteczne na zewnątrz, można je wykorzystać do dekorowania rynien. Świecące gwiazdki czy migoczące płatki śniegu to innego typu lampki choinkowe zewnętrzne, które można wykorzystać do ozdobienia elewacji zamiast punktów świetlnych. 

 

 

Bardzo popularne są również węże świecące. To rozwiązanie niezwykle odporne na zimowe warunki pogodowe, ponieważ źródła światła otoczone są giętką osłoną wykonaną ze sztucznego tworzywa. Jest to też oświetlenie energooszczędne. Wąż świetlny jest odporny na uszkodzenia, a w dodatku bardzo wydajny jeśli chodzi o emitowane światło, gdyż na metr jego długości przypada 35 miniaturowych lampek zewnętrznych. Dzięki temu bez trudu można nim oświetlić trakt komunikacyjny w ogrodzie, schody wejściowe, drzwi a nawet bramę i furtkę. Lampki świąteczne na zewnątrz można podłączyć do specjalnego przedłużacza do światełek, to da komfort przy ozdabianiu elewacji. 

 

 

LAMPKI CHOINKOWE ZEWNĘTRZNE

Ozdoby świąteczne w postaci choinkowych girland

Trwałe i energooszczędne będą wodoodporne światełka LED-owe do zawieszania na drzewach i krzewach ogrodowych to nic innego jak lampki choinkowe zewnętrzne. Te o kształcie małych świeczek, dające efekt dyskretnych, migoczących iskier, pięknie podświetlają przyrodę wokół domu. Bardziej wyraziste lampki zewnętrzne to diody zamknięte w szczelne kule wykonane z kolorowego tworzywa sztucznego o różnych rozmiarach. Imitują one tradycyjne bombki choinkowe, dlatego często wykorzystywane są na iglastych drzewkach ogrodowych. Pamiętajmy, że liściaste, choć teraz bezlistne, też warto podświetlić lampkami. Wyglądają wówczas bardzo atrakcyjnie. Dobrze jest ich gałęzie ozdobić diodami na przykład w jednej tonacji kolorystycznej.

 

Lampki świąteczne na zewnątrz do ogrodu mogą mieć podłączony modulator, który będzie zmieniał częstotliwość świecenia. Mogą one palić się jednostajnym światłem, migotać lub zmieniać się sekwencyjnie. Wyjątkowy nastrój wprowadzają umieszczone przy ścieżkach i chodnikach barwione lampki solarne wbite w śnieg. W ciągu dnia akumulatory magazynują energię, którą oddają po zmierzchu.

 

 

 

OZDOBY ŚWIĄTECZNE ZEWNĘTRZNE

Lampki zewnętrzne w postaci kul z kolorowego tworzywa sztucznego

Świąteczne ozdoby do ogrodu w formie podświetlanych figurek z pewnością ucieszą dzieci. Do najczęściej wybieranych przez nie dekoracji bożonarodzeniowych należą bałwanki, mikołaje i renifery, świetliste aniołki. Jeśli mamy w ogrodzie dość miejsca możemy postawić w nim podświetlaną szopkę. Do figurek w zestawach możemy nabyć pozytywki wygrywające świąteczne melodie i kolędy. Wśród bożonarodzeniowych dekoracji do ogrodu znajdziemy również neony świecące hasłami, takimi jak „Wesołych Świąt”.

 

Ozdoby świąteczne zewnętrzne – np. bożonarodzeniowy wianek ze sztucznego igliwia lub choinkowe girlandy okraszone czerwonymi jabłuszkami – upiększą każde drzwi wejściowe do domu i nadadzą im świątecznego wyrazu. Zamiast donic z kwiatami warto postawić na ganku wejściowym pojemniki z miniaturami iglaków. Im też przydadzą się bożonarodzeniowe dekoracje w postaci lampek i kolorowych bombek. Efektownie będzie wyglądać ostrokrzew w drewnianych, bielonych skrzyniach lub czerwonych, złotych bądź srebrnych donicach. Dzięki tym zabiegom dekoracyjnym i ozdobom świątecznym, wejście do naszego domu i posesja nabiorą wyjątkowego uroku, a w ogrodzie zapanuje prawdziwy, magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia.

 

Dodano: 30-11-2014
Uaktualniono: 20-11-2019