Zbiorniki na deszczówkę, konewki
Wszystkie produkty(68)
Dowiedz się więcej
Do podlewania roślin w niewielkich ogródkach przydomowych można zastosować konewki. Ciekawym rozwiązaniem są również specjalne systemy nawadniające, które pozwalają na samoczynne podlewanie roślin w domu lub na balkonie, nawet podczas dłuższej nieobecności domowników. Co więcej, jeżeli posiadasz ogród przy domu, uprawiasz działkę rekreacyjną, czy po prostu masz kilka pięknych roślin w domu, możesz oszczędzić na wodzie. Jak to możliwe? Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni zbiornik na deszczówkę, w którym gromadzić się będzie woda opadowa. Taka woda doskonale sprawdza się do podlewania. Wśród wielu naszych propozycji znajdziesz wszystkie wyżej wymienione produkty. Sprawdź, co dokładnie przygotowaliśmy dla naszych klientów w poszczególnych kategoriach.
Konewki do domu i ogrodu
Konewka to podstawowe akcesorium do podlewania, które powinno znaleźć się wszędzie tam, gdzie uprawiane są różnego rodzaju rośliny. Jednak jaką konewkę wybrać do domu, a jaka lepiej sprawdzi się w ogrodzie?
Konewka domowa
Do domu najlepszym rozwiązaniem są niewielkie konewki. Pojemność takiego naczynia powinna być na tyle duża, aby nie trzeba go było wielokrotnie napełniać w czasie jednego podlewania roślin. Na potrzeby przeciętnego mieszkania wystarczy konewka o pojemności ok. 2 litrów. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kwestie ergonomiczne. Konewka powinna mieć wygodną rączkę zapewniającą pewny chwyt. Kolejną kwestią jest lejek. W przypadku konewek domowych powinien on być wydłużony i unosić się do góry. Taki kształt pozwala na łatwe podlewanie kwiatów, które położone są wyżej lub w trudniej dostępnych miejscach.
Konewka ogrodowa
Konewka ogrodowa zazwyczaj jest znacznie większa niż domowa. Najmniejsza pojemność to ok. 5 litrów. Jeżeli w ogrodzie jest jedynie niewielki ogródek ziołowy czy ozdobny klomb rabatowy, to taka pojemność powinna być wystarczająca. W przypadku większej powierzchni do podlewania siłą rzeczy należy wybrać większą konewkę lub po prostu wąż ogrodowy z pistoletem nawadniającym.
Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego wykonane są konewki, to warto zainteresować się produktami z tworzywa sztucznego. Są to materiały lekkie i łatwe w utrzymaniu w czystości. Konewka plastikowa jest wytrzymała na działanie czynników atmosferycznych, więc bez problemu można ją trzymać na świeżym powietrzu przy grządkach. Jeżeli planujemy przechowywać konewkę właśnie na zewnątrz, najlepiej zdecydować się na model z bardzo dużym otworem. Dzięki temu w konewce będzie się zbierała deszczówka.
Sitko do konewki
Dodatkowym akcesorium, w które warto się zaopatrzyć, wybierając konewkę, jest sitko. Pozwala ono między innymi na bezpieczne podlewanie delikatniejszych roślin, np. ziół czy kolorowych kwiatów rabatowych. Rozproszony strumień wody zapobiega uginaniu się roślin, a także zmniejsza ryzyko złamania łodyg czy kwiatów.
Wśród naszych propozycji znajdziesz zestawy konewek z sitkiem, ale też sam dobierzesz sitko do wcześniej zakupionej konewki.
Systemy nawadniające – dlaczego warto je mieć w swoim domu?
Nasi klienci często pytają, co zrobić, kiedy wyjeżdżają na dłużej, a nie mają komu powierzyć opieki nad roślinami uprawianymi w domu. W takich sytuacjach polecamy przede wszystkim akcesoria do samoczynnego nawadniania doniczek. Wśród propozycji, jakie przygotowaliśmy w tej kategorii, wyróżniliśmy:
- dozowniki do wody – to niewielkie akcesoria, które pozwalają na nawodnienie pojedynczej doniczki. Dozownik wody ma najczęściej postać stożka, który umieszcza się w wybranej doniczce – wciska się go w podłoże, w którym umieszczona jest roślina. Warto wybrać dozownik z możliwością podłączenia wężyka, który można umieścić w większym naczyniu z wodą. Takie rozwiązanie pozwala także na podłączenie kilku mniejszych dozowników do jednego pojemnika z wodą. Urządzenia dostarczają wodę roślinom w zależności od poziomu wilgotności podłoża;
- systemy nawadniające – w odróżnieniu od dozownika, system nawadniający umieszcza się na dnie donicy, na nim układa się warstwę drenażową, a nad nią podłoże, w którym osadzone są rośliny. Oprócz podstawy system składa się z rurki dostarczającej wodę oraz wskaźnika podglądu poziomu wody. Gdy posadzona w donicy roślina rozwinie system korzeniowy sięgający podstawy nawadniającej, sama będzie pobierać z niego wodę. Rolą użytkownika jest kontrolowanie i zapewnienie odpowiedniego poziomu wody. W naszej ofercie znajdziesz system nawadniający do donic kwadratowych lub okrągłych. Pamiętaj, aby system nawadniający dobrać do przekroju i rozmiaru doniczki. Jest on praktycznie niewidoczny, co pozwala na zachowanie wysokiej estetyki kompozycji roślinnej przygotowanej w donicy.
Dużym udogodnieniem jest to, że produkty widoczne na stronie możesz zamówić online z odbiorem we wskazanym przez ciebie sklepie stacjonarnym.
Zbiorniki na deszczówkę, czyli jak zaoszczędzić pieniądze
Coraz więcej mówi się o tym, aby żyć bardziej ekologiczne. Jednak rozwiązania „eko” to nie tylko dbanie o środowisko, ale też dobra metoda na oszczędzanie pieniędzy. Możesz zaoszczędzić, inwestując w zbiornik na wodę deszczową, który zamontujesz przy systemie rynien lub ustawisz przy elewacji domu w dowolnym miejscu.
W Leroy Merlin zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszych klientów są kwestie nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne, dlatego przygotowaliśmy szeroki wybór zbiorników, do których można zbierać wodę deszczową. Tak pozyskaną wodę można wykorzystać przede wszystkim do podlewania roślin w ogrodzie lub w domu. Nic więc dziwnego, że zamontowanie zbiornika wody deszczowej jest opłacalnym rozwiązaniem.
W ofercie Leroy Merlin znajdują się zbiorniki naziemne, które można ustawić przy elewacji budynku i podłączyć do rury spustowej odbierającej wodę opadową z dachu. Jeżeli zbiornik ma być ustawiony przy altanie w ogródku działkowym, a woda będzie wykorzystywana wyłącznie do podlewania, możesz zdecydować się na proste i niewielkie modele wykonane z tworzywa sztucznego.
Decydując się na zbiornik, możesz wybrać model z pokrywą. Woda, która będzie się w nim zbierała, nie zostanie zanieczyszczona przez liście, igliwie czy gałęzie, które mogłyby gnić i pogarszać jej jakość. Zamknięty zbiornik na wodę deszczową jest też bezpieczniejszy, zwłaszcza jeśli dostęp do niego mogą mieć dzieci (pokrywa powinna być skonstruowana w taki sposób, aby dziecku trudno było ją otworzyć).
Przy wyborze zbiornika należy zastanowić się, do czego będzie służył i pod tym kątem dobrać jego pojemność. Zazwyczaj na potrzeby podlewania małego ogrodu oraz okazjonalnego mycia samochodu wystarcza pojemność ok. 210–250 litrów. Takie zbiorniki warto ustawić przy każdej rurze spustowej orynnowania. Im większy ogród, tym większy zbiornik się przyda. W naszej ofercie są zbiorniki o pojemności od 210 do 1000 litrów.
Osobom, którym zależy na zachowaniu wysokiej estetyki posesji, polecamy zbiorniki o dekoracyjnym wykończeniu. Takie modele mogą przypominać klasyczne urny greckie lub mieć nowoczesną bryłę i wyglądać niczym wykute w kamieniu. Różnorodność kształtów i kolorów sprawia, że bez problemu wybierzesz zbiornik wody deszczowej, który idealnie będzie się komponował z elewacją twojego budynku.
Akcesoria do zbiorników na deszczówkę
W sklepach Leroy Merlin znajdziesz kompletne zestawy pozwalające na instalację zbiornika przy domu. Przygotowaliśmy też ofertę dla klientów, którzy chcą samodzielnie dobrać wszystkie elementy instalacji. Wśród akcesoriów do zbiorników na deszczówkę w Leroy Merlin znajdziesz:
- podstawy do zbiorników – podstawa umożliwia podwyższenie zbiornika, aby łatwiej można było z niego czerpać wodę, wymiary podstawy należy dobrać do wymiarów zbiornika, aby zapewnić mu stabilność;
- kraniki do beczki – kranik zamontowany w otworze w ścianie zbiornika lub beczki umożliwia nalewanie wody do konewki lub wiadra albo podłączenie węża;
- łączniki i przepusty – umieszczone w otworze w dolnej części zbiornika umożliwiają podłączenie węża do podlewania oraz wypuszczenie wody i osuszenie zbiornika przed zimą;
- kolektory rynnowe – służą do połączenia zbiornika z rurą spustową orynnowania. Doprowadzają wodę deszczową do zbiornika bez otwierania pokrywy. Szerszą część kolektora umieszcza się w pionowej rurze spustowej, a mniejszą – w ścianie zbiornika. Należy pamiętać o zapewnieniu delikatnego spadku w kierunku zbiornika, tak by woda mogła swobodnie do niego spływać.
Pamiętaj, że w ramach dodatkowych usług możesz zamówić montaż zakupionych u nas produktów.