Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Pistolety i końcówki zraszające

Końcówki zraszające podłączone na końcu węża ogrodowego pozwalają zmieniać i dozować strumień wody. W zależności od potrzeb mamy do wyboru pistolety, dysze oraz dłuższe lance. Pistolety i lance do podlewania mają najczęściej więcej opcji regulacji strumienia wody niż dysze. Dysze natomiast posiadają najczęściej jeden rodzaj strumienia z płynną regulacją jego siły za pomocą obracanej końcówki. Dostępne są również prysznice ogrodowe, które dadzą ochłodę w upalne dni, a odpowiednio ustawione podleją również nasze rośliny.

Wszystkie produkty(34)

z2
(7)
39,99 zł/ szt.
(3)
59,99 zł/ szt.
(3)
24,99 zł/ szt.
(7)
49,99 zł/ szt.
29,99 zł/ szt.
(2)
14,99 zł/ szt.
(1)
119 zł/ szt.
(11)
49,95 zł/ szt.
(5)
86,88 zł/ szt.
109 zł / szt.
20% taniej
(5)
70,88 zł/ szt.
89,88 zł / szt.
21% taniej
(7)
78,88 zł/ szt.
99,99 zł / szt.
21% taniej
(1)
9,88 zł/ szt.
14,88 zł / szt.
33% taniej
(1)
4,88 zł/ szt.
7,88 zł / szt.
38% taniej

Dowiedz się więcej

Niektóre rośliny wymagają precyzyjnego dozowania wody wprost na ziemię, w pobliże bryły korzeniowej, inne – częstego zraszania liści. Pistolety i końcówki zraszające ułatwiają podlewanie, generując silny strumień wody lub rozpraszając ją. Jak wybrać właściwą końcówkę?

Dysze zraszające – podstawowa regulacja siły strumienia

Dysze stanowią najprostszy rodzaj końcówek, wykorzystywanych do podlewania roślin i mycia różnych powierzchni. Mają regulację strumienia wody – w razie potrzeby mogą go rozproszyć. Regulacji dokonuje się, obracając dyszę. Jej ergonomiczny kształt z wypustkami ułatwia operowanie.

Pistolet zraszający – wiele możliwości podlewania

Do węża ogrodowego warto podłączyć wielofunkcyjny pistolet zraszający. Umożliwia on rozpryskiwanie wody i dobór odpowiedniego jej ciśnienia. Kupując pistolet, należy zwrócić uwagę na rodzaje strumienia, które można wygenerować przy jego pomocy. Młode ogrody i rabaty najlepiej podlewać rozproszoną wodą, do innych zastosowań przydaje się natrysk lub płaski strumień.

Ważną cechą dobrego pistoletu zraszającego jest regulacja przepływu wody. Pistolet musi mieć również zabezpieczenie, które chroni go przed uszkodzeniami w ujemnych temperaturach. Powinien mieć także uniwersalny rozmiar, tak, by dało się go podłączyć do węży ogrodowych. Ergonomiczna, antypoślizgowa rękojeść ułatwia pewny chwyt.

Lance zraszające – wygoda i pomoc w trudnodostępnych miejscach

Końcówka lancy jest umieszczona na długiej rączce. Dzięki temu można nią dotrzeć w trudno dostępne miejsca i precyzyjne podlewać pojedyncze rośliny. Lanca powinna być lekka, trwała oraz łatwa w obsłudze. Przełącznik regulujący ciśnienie powinien być tak skonstruowany, by dało się go obsługiwać jedną dłonią. Ergonomiczny uchwyt pozwala na długotrwałą, komfortową pracę.

Możliwość wyregulowania głowicy zraszającej sprawia, że podlewanie jest łatwe. Wymienne głowice dobiera się zależnie od potrzeb.

Pistolety i końcówki zraszające – rodzaje strumieni

Za pomocą odpowiednio dobranego strumienia da się podlać roślinę, nie uszkadzając jej. Zbyt mocny strumień może zabrudzić lub uszkodzić młode sadzonki. Odpowiednio silny bądź słaby ułatwia mycie narzędzi, ścieżek lub ogrodzenia. Za pomocą większość pistoletów i końcówek można wygenerować różne strumienie. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Mżawka – nadaje się do podlewania niewielkich plantacji i świeżo posadzonych roślin. Sprawdza się również w przypadku roślin o delikatnych liściach, lubiących nawilżanie.
  • Zraszanie – nieco mocniejszy strumień od mżawki, wykorzystywany do podlewania niektórych roślin, ale również do szybkiego płukania narzędzi ogrodniczych lub zabrudzonych powierzchni.
  • Natrysk – jest najbardziej uniwersalny, służy do podlewania wszystkich rodzajów roślin i rabat.
  • Strumień płaski – jego nasycenie i siła zależą od ciśnienia wody. Może służyć do podlewania roślin, ale w tym przypadku woda powinna być skierowana raczej na ziemię, w pobliże rośliny. Strumień płaski nadaje się do wszelkich zastosowań gospodarskich: mycia, napełniania wiader, pojemników i basenów.
  • Strumień punktowy – silny strumień wody. Ze względu na ryzyko uszkodzenia roślin, raczej nie jest wykorzystywany do podlewania. Poza tym może rozbryzgiwać ziemię. Za pomocą strumienia punktowego najczęściej czyści się narzędzia i myje różne powierzchnie.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.