Krzewy owocowe

Własne krzewy owocowe to sposób na pyszne i zdrowe owoce idealne do jedzenia na świeżo lub przygotowania ekologicznych przetworów. Można je sadzić bezpośrednio w ogrodzie lub w pojemnikach, np. na tarasie i balkonie. Odpowiednio pielęgnowane na pewno odwdzięczą się bogatymi zbiorami i ozdobią teren. Jeśli szukasz informacji na temat warunków uprawy krzewów owocowych i zwalczania ich chorób oraz atakujących je szkodników, sprawdź porady naszych ekspertów!

Aronia

Aronia

Aronia. Aronia to krzew, który idealnie nadaje się do uprawy amatorskiej w przydomowym ogródku.
Borówka amerykańska

Borówka amerykańska

Borówka wysoka to roślina, która daje pyszne i zdrowe owoce. Jeśli zapewnimy jej odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju, odwdzięczy się obfitym owocowaniem. Dowiedz się więcej o uprawie borówek amerykańskich.
Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka

Jagoda kamczacka to jeden z najwcześniej owocujących krzewów – owoce dojrzewają już pod koniec maja i na początku czerwca, jeszcze przed pierwszymi truskawkami.
Jagody Goji

Jagody Goji

Jagody Goji to smaczne i bardzo zdrowe owoce kolcowoju chińskiego. Choć roślina ta przywędrowała do nas z Azji, jest ona łatwa w uprawie i powodzeniem może być uprawiana w naszych warunkach klimatycznych. Dowiedz się więcej o jagodach Goji.
Jak wyhodować ananasa

Jak wyhodować ananasa

Jeśli zapewnimy tym egzotycznym roślinom odpowiednie warunki (ciepło, słońce, wilgoć), wydadzą owoce około rok po posadzeniu.
Jeżyna bezkolcowa

Jeżyna bezkolcowa

Jeżyna bezkolcowa. Jeżyny to smaczne i zdrowe owoce, a odmiany bezkolcowe są chętnie uprawiane w przydomowych ogrodach.
Krzewy owocowe - najczęściej uprawiane gatunki - Leroy Merlin

Krzewy owocowe - najczęściej uprawiane gatunki - Leroy Merlin

Krzewy owocowe to idealna alternatywa dla drzew owocowych. Sprawdź, jakie krzewy owocowe możesz z łatwością uprawiać we własnym ogrodzie.
Krzewy owocowe z gołym korzeniem

Krzewy owocowe z gołym korzeniem

Krzaki porzeczki, maliny czy jeżyny nie potrzebują dużo miejsca, a dają dużo smacznych i zdrowych owoców. Jesień to dobry moment na sadzenie roślin z gołym korzeniem.
Leszczyna i jej ciekawe odmiany

Leszczyna i jej ciekawe odmiany

Leszczyna i jej ciekawe odmiany. Leszczynę uprawia się ze względu na orzechy, które są pożywne i oleiste w smaku.
Malina czarna, polska, żółta

Malina czarna, polska, żółta

Maliny są uprawiane ze względu na smaczne, aromatyczne i zdrowe owoce. Owoce nadają się do bezpośredniego spożycia, a także na przetwory (dżemy, konfitury, soki, nalewki) i do mrożenia.
Malinojeżyna

Malinojeżyna

Malinojeżyna to długowieczny krzew, który powstał ze skrzyżowania maliny i jeżyny. Jest nieco bardziej wymagający w uprawie niż gatunki macierzyste.
Porzeczka czarna, czerwona, biała

Porzeczka czarna, czerwona, biała

Porzeczki uprawiane są ze względu na smaczne i zdrowe owoce, które nadają się zarówno do spożycia na surowo, jak i na przetwory.
Truskawki z własnej uprawy

Truskawki z własnej uprawy

Hodując własne truskawki, musimy zapewnić roślinom odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju. Podpowiadamy co zrobić, aby cieszyć się obfitymi zbiorami soczystych truskawek z własnej hodowli.
Uprawa rabarbaru

Uprawa rabarbaru

Rabarbar to popularna roślina, która jest jednym z najwcześniejszych warzyw. Nadaje się do przyrządzania różnych ciast i deserów. Ponadto można z niego robić także smaczne kompoty, syropy, czy wina. Jest to także warzywo łatwe w uprawie. Dowiedz się więcej o rabarbarze.
Żurawina wielkoowocowa

Żurawina wielkoowocowa

Owoce żurawiny stanowić ciekawą ozdobę ogrodu, dodatkowo, a owoce jej to źródło wielu witamin.
Kiwi z własnego ogródka

Kiwi z własnego ogródka

Aktinidia to pnącze, które daje owoce kiwi. Najpopularniejsza odmiana jest bardzo wrażliwa na mróz. Są także gatunki mrozoodporne, które z powodzeniem możemy hodować we własnym ogrodzie. Podpowiadamy jak to zrobić.
Przydomowa uprawa roślin

Przydomowa uprawa roślin

Bujny i zadbany ogród wymaga od nas sporo pracy oraz odpowiednich narzędzi. Podpowiadamy Jak odpowiednio należy się przygotować i jakie materiały, rozwiązania stosować, podczas uprawy roślin w ogródku.