Jak wybrać wiertarkę?

Opinii 1
Wiertarki to najbardziej uniwersalne i przydatne w domu elektronarzędzia. Jak wybrać wiertarkę dostosowaną do Twoich potrzeb? Zobacz naszą krótką poradę.
Narzędzie o wielu zastosowaniach
Narzędzie o wielu zastosowaniach
Wiertarka to najbardziej przydatne domowe elektronarzędzie. Dzięki niemu wywiercimy otwory do zawieszenia obrazów, wymieszamy farbę lub zaprawę. Przyda się też do oczyszczenia ogrodzenia z rdzy.
Wiertarka udarowa
Wiertarka udarowa
Domowa wiertarka wyposażona jest w przełącznik kierunku, blokadę wyłącznika, regulator obrotów i udar. Dodatkowa rączka z ogranicznikiem głębokości wiercenia podnosi komfort pracy.
Rodzaje uchwytów wiertarskich
Rodzaje uchwytów wiertarskich
Możemy wybrać uchwyt zamykany kluczem lub szybkozaciskowy. Zacisk zakręca się ręką bez użycia klucza. Jeśli planujemy często zmieniać wiertła, lepiej wybrać to drugie, wygodniejsze rozwiązanie.
Moc urządzenia
Moc urządzenia
Najważniejszym parametrem wiertarki jest moc silnika. Decyduje ona o tym, jak duże otwory możemy wywiercić i w jakim podłożu. Urządzenie dla majsterkowicza powinno mieć moc od 500 do 800 W.
Wiertła
Wiertła
Do wiertarki warto od razu dokupić stosowne wiertła. Należy je dobrać do rodzaju podłoża, w którym chcemy wykonać otwór. W sprzedaży znaleźć można wiertła do drewna, metalu i betonu.
Dodano: 26-11-2013