Jak wybrać pilarkę?

Opinii 0
Jeżeli masz ogród pełen drzew lub ogrzewasz dom kominkiem z pewnością przyda Ci się pilarka łańcuchowa. Jaką pilarkę wybrać? Zobaczcie naszą poradę :)!
Pilarki spalinowe
Pilarki spalinowe
Pilarki spalinowe są mocne i trwałe, podczas ich używania nie trzeba martwić się o dostęp do energii elektrycznej. Mają jednak wady: emitują spaliny i wymagają regularnego serwisowania.
Pilarki elektryczne
Pilarki elektryczne
Pilarki elektryczne są cichsze od spalinowych i bardziej przyjazne dla środowiska. Nie można jednak wejść z nimi głęboko w las, nie sprawdzi się też w przypadku rozległej działki.
Pilarka na wysięgniku
Pilarka na wysięgniku
Pilarka na wysięgniku jest mała i wygodna, a jednocześnie sięga bardzo wysoko. Najlepiej wybrać zasilaną akumulatorem. Dzięki temu kabel nie będzie przeszkadzał podczas pracy.
Ważne parametry
Ważne parametry
Wybierając pilarkę zwróćmy uwagę na moc urządzenia, pojemność silnika, wagę pilarki i wyposażenie w postaci prowadnicy. Warto też sprawdzić jakie dodatkowe funkcje ma urządzenie. Mogą to być: system szybkiego rozruchu, redukcja drgań czy katalizator spalin.
Strój do pracy z pilarką
Strój do pracy z pilarką
Do pracy z pilarką warto zaopatrzyć się w odpowiedni kask z goglami i słuchawki wygłuszające. Uzupełnieniem stroju będą skórzane buty z metalowymi wzmocnieniami, mocna kurtka, spodnie i rękawice ochronne.
Dodano: 08-05-2014