Jak wybrać odkurzacz ogrodowy?

Opinii 0
Odkurzacze i dmuchawy ogrodowe to urządzenia ułatwiające sprzątanie jesiennych liści opadłych z drzew i krzewów.
Zastosowanie
Zastosowanie
Odkurzacze i dmuchawy ogrodowe to urządzenia ułatwiające sprzątanie jesiennych liści, opadłych z drzew i krzewów. Pozwalają szybko oczyścić trawnik, ścieżki i chodniki oraz inne powierzchnie wokół domu.
Podział odkurzaczy
Podział odkurzaczy
Wyróżniamy odkurzacze, dmuchawy oraz odkurzacze z funkcją dmuchawy. Dmuchawy służą do przemieszczania liści, przy pomocy strumienia wydmuchiwanego powietrza. Odkurzacze zasysają liście. Urządzenia o połączonych funkcjach, mogą pracować zarówno jako odkurzacze, jak i dmuchawy.
Parametry urządzenia
Parametry urządzenia
Im wyższe parametry odkurzacza ogrodowego, tym bardziej wydajna jest praca w ogrodzie. Możesz zakupić odkurzacz do sporadycznej pracy w swoim ogrodzie lub urządzenie profesjonalne do pracy ciągłej. Do wyboru masz urządzenia spalinowe, elektryczne lub akumulatorowe. Na komfort pracy wpływa również waga urządzenia.
Instrukcja obsługi
Instrukcja obsługi
Obsługa odkurzacza jest prosta, jego końcówkę należy trzymać około 5 cm nad powierzchnią, którą czyścimy. Pamiętaj, w przypadku liści mokrych, które ciężko się zbiera, w pierwszej kolejności, wykorzystujemy w odkurzaczu funkcję dmuchawy, która lekko je osuszy. Potem możemy przystąpić do odkurzania.
Kosiarka jak odkurzacz
Kosiarka jak odkurzacz
Jeśli chcesz szybko zebrać liście, a nie posiadasz jeszcze odkurzacza. Możesz również zakupić specjalny zestaw z obudową do kosiarki. Tak zmodyfikowana kosiarka zbierze i przemieli liście, podobnie jak kosi trawę w sezonie.
Dodano: 25-09-2015