Jak wybrać myjki ciśnieniowe?

Opinii 2
Film pomaga odpowiedzieć na pytanie jaką wybrać myjkę ciśnieniową, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Prezentujemy różne rodzaje myjek, różnice miedzy nimi oraz funkcje jakie mogą posiadać.
Zastosowanie
Zastosowanie
Myjki ciśnieniowe służą do usuwania zanieczyszczeń z elewacji budynków, podjazdy, tarasów i chodników. Z ich pomocą może też myć samochody, motocykle, rowery, narzędzia ogrodnicze i meble ogrodowe.
Wybór myjki
Wybór myjki
Kupując myjką, należy zwrócić uwagę na jej parametry. Istotne są ciśnienie strumienia wody, wydajność pompy, maksymalna temperatura doprowadzanej wody, moc oraz liczba akcesoriów.
Rodzaje strumieni
Rodzaje strumieni
Myjka powinna mieć możliwość ustawienia kilku rodzajów strumienia. Silny strumień wąski stosuje się do czyszczenia szpar i punktowych zabrudzeń. Strumień płaski służy do mycia dużych płaszczyzn.
Wyposażenie
Wyposażenie
Myjki do prac domowych nie muszą być duże, jednak powinny być wyposażone w szczotki, zbiornik na płyn myjący oraz lance o różnych rodzajach strumienia. Można też wybrać model z jedną końcówką wielofunkcyjną.
Wysoki komfort pracy
Wysoki komfort pracy
Jeśli często korzystamy z myjki, warto wybrać model wyposażony w pompę o wysokiej wydajności, regulator ciśnienia wody, manometr i duże koła ułatwiające transport. Długi wąż przyda się do prac na większej przestrzeni.
Dodano: 21-05-2012