Jak wybrać kosiarkę?

Opinii 2
Kosiarka to obowiązkowe wyposażenie każdego ogrodnika. Jak wybrać tą idealną? Zobaczcie naszą poradę!
Rodzaje kosiarek
Rodzaje kosiarek
Kosiarka to niezbędny sprzęt każdego właściciela ogrodu. W zależności od potrzeb i wielkości ogrodu można wybrać kosiarkę spalinową, elektryczną, akumulatorową lub traktorek.
Kosiarki spalinowe i elektryczne
Kosiarki spalinowe i elektryczne
Podczas użytkowania kosiarek spalinowych trzeba kontrolować poziom paliwa, wymieniać olej silnikowy i filtr powietrza. Mniej uciążliwe w konserwacji są kosiarki elektryczne, jednak ich zasięg ogranicza długość przewodu.
Kosiarka akumulatorowa
Kosiarka akumulatorowa
Możesz zdecydować się również na elektryczna kosiarkę z akumulatorem, urządzenia te są ciche i proste w obsłudze. Musisz jedynie pamiętać by przed pracą naładować akumulator.
Kiedy traktorek?
Kiedy traktorek?
Jeśli powierzchnia trawnika jest większa niż 2000 m², przyda się kosiarka typu traktorek. Traktorki ułatwiają i przyspieszają koszenie dużych powierzchni, są wygodne, mają dużą szerokość koszenia.
Na co zwrócić uwagę?
Na co zwrócić uwagę?
Dokonując wyboru warto uwzględnić potrzeby związane z korzystaniem z kosiarki. Ważne są: wielkość trawnika, częstotliwość koszenia, ukształtowanie terenu oraz dostępność do źródła zasilania.
Po sezonie
Po sezonie
Wybór kosiarki to nie wszystko, pamiętaj o jej prawidłowym użytkowaniu a także o odpowiednim przechowywaniu kosiarki w okresie jesienno – zimowym.
Dodano: 15-04-2014