Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Betoniarki, taczki, kastry, worki

Podczas budowy domu, betoniarka, taczka, czy kastra budowlana są niezbędnymi narzędziami pracy. Do mieszania zapraw, kleju czy fug oraz do transportu tych mieszanek w dowolne miejsce budowy. Zapoznaj się z przygotowaną przez nas ofertą.

Wszystkie produkty(69)

z4
(12)
349 zł/ szt.
(13)
47,99 zł/ szt.
(5)
36,99 zł/ szt.
(1)
799 zł/ szt.
44,99 zł/ szt.
14,99 zł/ szt.
8,99 zł/ szt.
14,99 zł/ szt.
14,99 zł/ szt.
7,49 zł/ szt.
5,99 zł/ szt.
11,99 zł/ szt.
898 zł/ szt.
(5)
2,88 zł/ szt.
4,79 zł / szt.
39% taniej
64,99 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Betoniarka, taczki, wiadra czy kubły są niezbędne na budowie od samego początku, czyli od etapu wylewania fundamentów, aż do momentu, kiedy gotowa będzie elewacja. Ich zakup trzeba zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem i starannie dopasować do potrzeb.

Mieszanie zaprawy, dobieranie proporcji do kleju, przewóz worków z zaprawą czy cementem, transport mniejszych gabarytów (często w odległe miejsca) ‒ przy tych pracach na budowie nie obejdzie się bez betoniarki, taczek i kubłów. W zależności od rozmiaru inwestycji i zakresu robót należy zadbać o odpowiednią liczbę narzędzi, żeby zapewnić ciągłość pracy. Szeroką ofertą w tym zakresie dysponują sklepy Leroy Merlin.

Betoniarka ‒ nawet przez Internet

Betoniarki w sklepach Leroy Merlin można zamówić przez stronę internetową, a następnie odebrać w najbliższej placówce lub czekać na dostawę kuriera. Jaki sprzęt jest dostępny w naszej ofercie i do jakich prac można go wykorzystać? Podstawowe urządzenia służące do mieszania różnego rodzaju materiałów, czyli betoniarki, różnią się od siebie pod względem mocy, napięcia zasilającego a także pojemności zbiornika.

  • Moc betoniarki. Od mocy silnika zależy, czy bęben betoniarki po napełnieniu będzie w stanie ruszyć i wymieszać beton lub zaprawę. W ofercie Leroy Merlin dostępne są betoniarki o mocy silnika od 0,55 do 2,2 kW. Jeśli betoniarka jest wyposażona w duży bęben, a silnik ma małą moc rzędu 0,5 kW, należy najpierw włączyć sprzęt, a dopiero w następnej kolejności dosypywać składniki. W betoniarkach z silnikami o dużej mocy (1,5 - 2,2 kW) taka kolejność działania nie jest konieczna.
  • Rodzaj napięcia zasilającego: 230 lub 400 V. Czym się od siebie różnią te rozwiązania? W przypadku jednofazowego zasilania sieciowego 230 V można korzystać ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Takie rozwiązanie stosuje się w przypadku betoniarek wyposażonych w silnik o mniejszej mocy. Dzięki temu korzystanie ze sprzętu jest bardziej oszczędne. Zasilanie trójfazowe stosuje się w przypadku modeli o większej mocy silnika i pojemności bębna.
  • Sposób i mechanizm przechylania bębna. Betoniarka wolnospadowa, czyli wyposażona w obrotowy, przechylany bęben najlepiej sprawdzi się przy niewielkich inwestycjach budowlanych. Bęben można obracać pod dowolnym kątem dzięki mechanizmowi napędzanemu dźwignią, kołem albo korbą. Wewnątrz znajdują się mieszadła, które muszą poradzić sobie z dokładnym wymieszaniem składników do betonu lub zaprawy, wsypanymi do betoniarki w odpowiednio odmierzonych proporcjach (do ich odmierzania przyda się łopata i wiadro). Chcąc zatrzymać i przechylić bęben, należy skorzystać z hamulca. Przed zakupem betoniarki należy sprawdzić w jaki sposób działa mechanizm przechyłu. W większych betoniarkach powinna to być korba wsparta przekładnią ślimakową, która umożliwia łatwe przechylanie bębna bez używania sporego nakładu sił.
  • Pojemność betoniarki. Mniejsze betoniarki taczkowe ulokowane są na stojaku, który po złożeniu można przemieszczać jak taczkę. Jest to sprzęt o zdecydowanie mniejszej pojemności bębna niż betoniarki wolnospadowe. W informacjach na temat betoniarek dostępnych w sklepach Leroy Merlin widnieją dwie pozycje dotyczące pojemności zbiornika: pojemność mieszania i pojemność całkowita. Pierwsza z nich oznacza maksymalną ilość materiału, jaką można wsypać do bębna ustawionego w pozycji pionowej. Druga wielkość odnosi się do sytuacji, kiedy bęben jest przechylony. Jeśli planujemy niewielki remont na działce lub w otoczeniu domu, wystarczająca będzie betoniarka o pojemności mieszania do 80 - 90 litrów. Z jednego cyklu mieszania uzyskamy wówczas mniej więcej taczkę betonu. Większe modele (do 200 - 300 litrów pojemności mieszania) będą odpowiednie do budowy domu jednorodzinnego czy garażu. Z jednego cyklu mieszania możemy otrzymać wówczas 3 - 4 taczki betonu. Betoniarka to sprzęt, do którego obsługi niezbędna jest znajomość przepisów BHP oraz wiedza na temat sposobu przygotowania mieszanki.

Jaka taczka będzie najlepsza?

Skrzynka do załadunku, koło, dwa uchwyty i podpórka. Prosta konstrukcja i niezwykła skuteczność. To dlatego w ogrodzie ani na budowie nie powinno zabraknąć taczki. Przewożenie ziemi, skoszonej trawy lub oraz materiałów sypkich na budowie nie byłoby bez niej możliwe. Co w kwestii taczek budowlanych mają do zaoferowania sklepy Leroy Merlin? Na co zwracać uwagę?

  • Materiał i konstrukcja. Generalna zasada głosi, że sprzęt używany na budowach powinien mieć solidną konstrukcję. Trudne warunki pracy mają swoje wymagania, a tylko wytrzymałe narzędzia poradzą sobie z dużym naciskiem i obciążeniami. Taczka, która przewozi ciężkie elementy, sama powinna być ciężka i jednocześnie łatwa do manewrowania.
  • Pojemność. W ofercie Leroy Merlin można znaleźć taczki o pojemności od 80 do 150 litrów. Dostępne są w wersji płytkiej (do przewozu materiałów sypkich) i głębokiej (można w nich bezpiecznie przewozić cegły).
  • Koła. W zależności od nawierzchni, na której ma być wykorzystywana taczka, można kupić sprzęt o kołach pompowanych lub pełnych. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ poza wyważeniem sprzętu to właśnie koło stanowi najistotniejszy element wyposażenia taczki, mający wpływ na jej stabilność i wygodę prowadzenia. Optymalnym rozwiązaniem jest koło pompowane na łożysku. Swoboda manewrowania pozwala wówczas na korzystanie z taczek na nierównych nawierzchniach. Jeśli takie koło zostanie uszkodzone, łatwo jest je wymienić. W ofercie Leroy Merlin dostępne są koła pneumatyczne wraz z osiami. Można również zaopatrzyć się w samą oponę do koła. Ważną kwestią, którą trzeba sprawdzić przed zakupem taczki jest pozycja koła. Łatwiej manewruje się taczką, w której koło wysunięte jest do przodu, przed skrzynię załadunkową, ale w takim przypadku więcej siły obciążenia będzie spoczywać na rękach użytkownika. Odwrotnie jest w sytuacji, kiedy koło jest przesunięte do środka.
  • Uchwyty. Przymierzając się do kupna taczki, sprawdźmy jeszcze, jak uchwyty leżą w dłoniach i czy są odpowiedniej długości. Jeśli będą zbyt krótkie, narazimy się na bolesne otarcia na nogach, które będą uderzać w skrzynkę taczki.

Wiadro, kubeł i kastra budowlana

Sklepy Leroy Merlin dysponują bardzo zróżnicowaną i szeroką ofertą również w kategorii najprostszych narzędzi budowlanych, takich jak wiadra czy kubły. Mimo upływu lat, rozwoju technologii i coraz bardziej nowoczesnych metod, niektóre rzeczy są w budownictwie nieprzemijające.

Przykładem jest właśnie wiadro. Można w nim przenosić płynne lub sypkie materiały na niewielkie odległości. Wiadro powinno być wytrzymałe i odporne na temperaturę czy wilgoć. W związku z tym, że służy do przenoszenia, powinno być wyposażone w ergonomiczny uchwyt, a jego rozmiar powinien umożliwiać wygodny transport. Choć w wiadrze nie przenosimy dużych ciężarów, powinno być wzmocnione w taki sposób, by nie odkształcało się w trakcie użytkowania. W Leroy Merlin kupimy wiadra plastikowe o różnej objętości oraz wiadra wykonane z blachy stalowej, odporne na korozję. Należy jednak pamiętać, by w wiadrze ocynkowanym nie przygotowywać zaprawy gipsowej, ponieważ stal jest wrażliwa na korozję kwasową. Takich ograniczeń nie ma w przypadku wiadra plastikowego, które jest bierne chemicznie. Ne służą mu jedynie różnego rodzaju organiczne rozpuszczalniki. W ofercie Leroy Merlin znajdziemy również specjalne wiadro do zmywania fug czy wannę glazurniczą oraz mniejsze pojemniki do rozrabiania gipsu.

Kastra budowlana to przydatne narzędzie, w którym można wytwarzać zaprawę murarską. Jest bardzo wygodna w używaniu dzięki temu, że ma prostokątny kształt i płaskie dno. Kastra wyposażona w uchwyty służy także do przenoszenia zaprawy, ale przed użyciem trzeba upewnić się, czy materiał z którego jest wykonana jest na tyle trwały, że nie będzie odkształcał się pod wpływem ciężaru. Kastra budowlana nadaje się do zapraw suchych i mokrych. Można w niej również składować gruz czy rozrabiać farbę. Sposób wykorzystania zależy tylko od naszych potrzeb Podobnie jak plastikowe wiadra cechują się odpornością na wilgoć, działanie temperatury i środków chemicznych.

Worki na gruz i odpady budowlane

Kwestia racjonalnej gospodarki odpadami i przestrzegania przepisów dotyczących ochrony środowiska dotyczy także placów budowy, więc usuwanie odpadów budowlanych podlega ścisłym rygorom. W ich wypełnieniu i jednocześnie w utrzymaniu porządku na placu budowy pomogą trwałe worki na gruz (tak zwane big-bagi) oraz worki na odpady budowlane o różnej objętości. Te dostępne w Leroy Merlin wykonane są z trwałych polipropylenowych materiałów. Mają od 70 do 1000 litrów objętości i nadają się do wielokrotnego użytku.