Menu
Produkty

Narzędzia budowlane

Narzędzia budowlane to nasza specjalność. W ofercie Leroy Merlin znajdziecie drabiny, rusztowania, betoniarki, taczki, kastry, worki, narzędzia ręczne takie jak poziomice, łaty ], szpadle, narzędzia glazurnicze, maszyny budowlane, przyczepki, artykuły BHP i wiele, wiele innych. Oferujemy narzędzia budowlane renomowanych marek w najlepszej cenie, dostępne na każdą kieszeń. W naszych sklepach kupisz urządzenia i narzędzia do kompleksowych prac budowlanych wewnątrz i na zewnątrz domu i mieszkania. Zamówcie wybrany produkt przez internet i odbierzcie zakupy w najbliższym sklepie Leroy Merlin.

Dowiedz się więcej

Narzędzia budowlane są niezbędne na różnych etapach budowy i prac wykończeniowych. W tym dziale w naszych sklepach dostępne są zarówno podstawowe narzędzia ułatwiające pracę (drabiny, rusztowania, taczki, szpachle czy młotki), jak również urządzenia o konkretnym przeznaczeniu (betoniarki, przecinarki do płytek czy palniki do pap termozgrzewalnych).

Właściwe przygotowanie do remontu czy budowy to połowa sukcesu. Wszystkie prace, nawet te najprostsze, powinny być wykonywane przy pomocy odpowiednich narzędzi. Przekłada się to nie tylko na komfort osoby wykonującej konkretne czynności, ale też na ich jakość oraz efekty. Dobrze dobrane narzędzia i urządzenia pozwalają zaoszczędzić sporo czasu.

Drabiny i rusztowania

Dla osób przygotowujących się do remontu czy budowy posiadanie drabiny jest właściwie obowiązkowe. Dzięki temu, że przydaje się ona w wielu domowych czynnościach (np. przy malowaniu ścian i sufitów, wieszaniu firanek czy wymianie żarówki w lampie), stanowi podstawowe wyposażenie wielu domów i mieszkań. Trzeba jednak pamiętać o tym, że drabiny występują w kilku rodzajach i są dostępne w różnych długościach i kształtach. W przypadku niektórych prac sama drabina może okazać się niewystarczająca. Wówczas należy sięgnąć po rusztowania. W naszych sklepach dostępne są oba typy produktów.

Dobór odpowiedniej drabiny powinien być uzależniony od potrzeb. Mimo że większość drabin to dość uniwersalne narzędzia, w przypadku bardziej zaawansowanych prac może zachodzić potrzeba posiadania drabiny o określonym kształcie i konkretnej długości. Klienci naszych sklepów mogą wybierać spośród drabin drewnianych, przegubowych, przystawnych i wielofunkcyjnych. Alternatywę dla drabin mogą stanowić specjalne podesty robocze, które można nazwać mini-rusztowaniami.

Jeśli chodzi o rusztowania, to w naszych sklepach dostępne są zarówno gotowe pełne kondygnacje rusztowań, jak i niezbędne elementy do ich budowy: począwszy od poręczy, podstaw przez podesty, podpory, ramy i przęsła konstrukcyjne po specjalne kółka do rusztowań.

Betoniarki, taczki, kastry, worki

Osoby planujące mniejszą lub większą budowę powinny mieć świadomość, że jest to bardzo złożone przedsięwzięcie, które wymaga posiadania wielu specjalistycznych narzędzi, urządzeń i akcesoriów. Zaliczają się do nich np.:

 • betoniarki,
 • taczki,
 • wiadra, kubły i kastry budowlane,
 • worki na gruz i odpady budowlane.

O ile w przypadku niewielkich prac budowlanych posiadanie betoniarki nie jest niezbędne, to jeśli zapotrzebowanie na różnego rodzaju zaprawy i mieszanki betonowe jest duże, zastosowanie betoniarki jest koniecznością. Poszukując odpowiedniego sprzętu, zawsze należy zwrócić uwagę na jego moc. W naszych sklepach można znaleźć zarówno betoniarki podstawowe o mniejszej mocy (ok. 0,5 kW), jak również profesjonalne, o mocy ponad 2 kW.

Do przygotowywania mniejszych ilości betonowych zapraw i mieszanek można wykorzystać różnego rodzaju kubły i kastry budowlane. Są one dostępne w różnych wielkościach, z uchwytami lub bez. Poza możliwością przygotowania zapraw kastry i kubły służą jeszcze jako pojemniki do ich przechowywania oraz przenoszenia. W tym dziale można znaleźć również worki na gruz i odpady, które ułatwiają ich sprzątanie i usunięcie. Są one dostępne w różnych rozmiarach i sprzedawane pojedynczo i w opakowaniach po kilka lub kilkanaście sztuk.

Maszyny budowlane i przyczepki

Praca na budowie często wymaga wykorzystania maszyn, które nie stanowią podstawowego wyposażenia przydomowych składzików i garaży. W tym dziale Leroy Merlin znajdują się:

 • palniki do pap termozgrzewalnych;
 • zagęszczarki, chwytaki;
 • przyczepki i akcesoria.

Palniki do pap termozgrzewalnych dzięki wytwarzaniu bardzo wysokiej temperatury umożliwiają układanie papy termozgrzewalnej na dachu i fundamentach. Bez tego przyrządu byłoby to praktycznie niemożliwe.

W tym dziale można również znaleźć profesjonalne maszyny, jakimi są zagęszczarki. Służą one do zagęszczania podłoża poprzez proces wibrowania. Elementem roboczym jest metalowa płyta, na której wielkość warto zwrócić uwagę na etapie wybierania tego typu sprzętu. Ponadto istotnymi parametrami są: moc i siła odśrodkowa.

Przyczepki mogą być przydatne zarówno podczas prac budowlanych, jak i remontów czy przeprowadzek. Znacząco ułatwiają transport różnego rodzaju towarów i przedmiotów. W naszych sklepach dostępne są przyczepki z konstrukcją osłaniającą oraz bez niej. W sprzedaży znajdują się również reduktory, wtyczki i gniazda do przyczepek.

Narzędzia ręczne

Zakres prac budowlanych może być bardzo szeroki, a jednym z etapów decydujących o ostatecznym efekcie wizualnym są prace wykończeniowe. Do ich przeprowadzenia potrzeba wielu narzędzi ręcznych. Część z nich przydaje się również do drobnych prac domowych związanych z majsterkowaniem. Do tej grupy narzędzi należą:

 • szpachle – trudno wyobrazić sobie prace wykończeniowe bez tego narzędzia. W naszej ofercie dostępne są szpachle wykonane ze stali nierdzewnej służące do nakładania mas gipsowych na łączenia płyt gipsowo-kartonowych i na ubytki w tynkach. Poszczególne narzędzia różnią się między sobą wielkością i materiałem, z którego jest wykonany uchwyt;
 • kielnie, pace – są to narzędzia przeznaczone m.in. do prac murarskich i tynkarskich, takich jak rozprowadzanie zaprawy czy kleju. Różnią się kształtem, wielkością i materiałem wykonania uchwytu;
 • młotki – jedne z podstawowych narzędzi, jakie powinny znaleźć się w każdym domu. Przydają się nie tylko do drobnych prac domowych, ale również do bardziej złożonych i specjalistycznych. Młotki występują w wielu rodzajach. Poza tymi najpopularniejszymi – przeznaczonymi do prostych prac remontowych czy przybijania gwoździ – można wyróżnić m.in. młotki ślusarskie, blacharskie, kamieniarskie, glazurnicze, spawalnicze, stolarskie czy budowlane;
 • łomy i łapki do gwoździ – narzędzie niezbędne do prac rozbiórkowych. Przy pomocy łomu można wyciągać gwoździe, podważać czy nawet wyburzać niewielkie elementy. Łapki do gwoździ, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do usuwania gwoździ;
 • bruzdownice – są to narzędzia elektryczne, które przydają się do wykonywania wgłębień w przegrodach pod kable i rury. Różnią się między sobą mocą silnika, średnicą tarczy, głębokością i szerokością żłobienia;
 • poziomnice – przydają się do tak prostych czynności, jak powieszenie obrazu, ale przede wszystkim wykorzystuje się je na budowach i podczas remontów. Poza klasycznymi poziomnicami w naszej ofercie znajdują się również poziomnice laserowe i sznurkowe;
 • łaty murarskie – są to specjalne listwy poziomujące, stosowane do kontroli równości powierzchni. Mocuje się je za pomocą haków budowlanych, które także są dostępne w naszej ofercie;
 • przecinaki i szpicaki – jeśli chcemy wykonać żłobienia czy otwory w ścianach, podłogach lub sufitach, potrzebne będą przecinaki i szpicaki. Te proste narzędzia są dostępne w różnych rozmiarach;
 • młotowiertarki, młoty udarowe – to urządzenia do wiercenia otworów w materiałach twardych, takich jak beton, kamień czy marmur. Szczególnie przydają się do skuwania posadzek i burzenia ścian. Wybierając młotowiertarkę lub młot udarowy, zawsze należy zwrócić uwagę na moc urządzenia, rodzaj udaru, średnicę wiercenia i moment obrotowy;
 • przesiewaki i sita – przydają się do przesiewania piasku, ziemi lub innych sypkich materiałów;
 • wyciskacze do tub i pistolety do pian – obecnie wiele rodzajów pianek, silikonów i innych materiałów montażowych i izolacyjnych jest sprzedawanych w specjalnych puszkach, do których niezbędne są właśnie wyciskacze lub pistolety;
 • łopaty, szufle, szpadle, saperki – przydadzą się nie tylko na budowie, ale i w ogrodzie, gdzie ułatwiają prace porządkowe. Łopaty i szufle sprawdzą się szczególnie przy załadunku i przerzucaniu ziemi, piasku i innych sypkich materiałów. Szpadle i saperki przydadzą się podczas kopania dołków, przekopywania gruntu i przesadzania roślin. Saperka natomiast powinna znaleźć się również w wyposażeniu samochodu w okresie zimowym;

Jak widać, niektóre z wymienionych narzędzi ręcznych wykorzystuje się wyłącznie do prac budowlanych i wykończeniowych, ale część może przydać się każdemu do codziennych prac w domu i ogrodzie.

Narzędzia glazurnicze

Układanie glazury wymaga doświadczenia, wiedzy i dokładności. Jest to warunek wykonania prac dających pożądany efekt praktyczny i wizualny. W naszych sklepach dostępne są wszelkie niezbędne narzędzia i akcesoria glazurnicze:

 • elektryczne przecinarki do płytek i materiałów budowlanych,
 • ręczne maszynki do cięcia płytek,
 • krzyżyki glazurnicze,
 • narzędzia do fugowania,
 • otwornice,
 • kółka i nożyki do maszynek do glazury.

Chcąc zadbać o komfort pracy i dokładność przycinania płytek, należy zaopatrzyć się w elektryczną przecinarkę do płytek i materiałów budowlanych lub ręczną maszynkę. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Dużą zaletą jest jednak możliwość szybkiego i dokładnego docinania płytek bez konieczności używania dużej siły fizycznej. Mechaniczne przecinarki najlepiej sprawdzają się w przypadku dużych remontów i są często wybierane przez fachowców. Z kolei na urządzenia ręczne najczęściej decydują się domowi majsterkowicze. To rozwiązanie również ma swoje zalety, do których należy zaliczyć brak hałasu podczas pracy czy mniejszą ilość pyłu wydzielanego podczas cięcia.

Podczas układania glazury przydatne mogą być nie tylko przycinarki, ale i różnego rodzaju otwornice do wykonywania otworów w płytkach, krzyżyki glazurnicze oraz narzędzia do fugowania, takie jak paca, gąbka, rękaw czy skrobak.