Zestawy i elementy mebli łazienkowych - lustra

Nawigacja wg potrzeb użytkownika

Wybierz typ produktu

Słupki, półsłupki łazienkowe

Słupki i półsłupki pozwalają na estetyczne przechowywanie akcesoriów. Oferowane przez nas meble łazienkowe dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Nasze szafki oprócz swojej funkcjonalności wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz nowoczesnym stylem dzięki temu mogą stać się również ozdobą Twojej łazienki. Sprawdź także inne elementy serii mebli łazienkowych.

Słupki i półsłupki łazienkowe to meble funkcjonalne, ale też estetyczne i dobrze współgrające z każdym stylem wyposażenia. To absolutny klasyk w urządzaniu funkcjonalnej łazienki – zwłaszcza tej, w której liczy się każdy centymetr kwadratowy. Pozwalają na przechowywanie podstawowych kosmetyków i środków czystości, jak również ułożenie ręczników czy odkładanie brudnych ubrań przeznaczonych do prania.

Słupki i półsłupki łazienkowe – sposób na przechowywanie nawet w małej łazience

Słupki i półsłupki łazienkowe to popularny rodzaj szafek, wybieranych najczęściej do niewielkich i nieustawnych pomieszczeń w których trudno wydzielić miejsce do przechowywania kosmetyków, detergentów i innych akcesoriów. Dzięki szerokiemu wyborowi modeli, można wpasować je we wnękę, powiesić przy umywalce lub wannie, a nawet nad toaletą.

Jeszcze innym sposobem na sprytne zagospodarowanie nawet niewielkiej przestrzeni jest wybór słupka łazienkowego z koszem na bieliznę. Znajduje się on w dolnej jego części i jest otwierany uchylnie. Pozwala to na schowanie prania i zachowanie porządku w łazience. To rozwiązanie nie tylko do małych łazienek, ale także tych, w których liczy się estetyka i minimalizm.

Słupek łazienkowy – wiszący czy stojący?

Słupki łazienkowe różnią się konstrukcją i sposobem montażu. Jedne przeznaczone są do powieszenia na ścianie, co pozwala uzyskać efekt lekkości (przydatne zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach). Ułatwiają też mycie podłogi.

Bardziej klasyczne modele to te stojące, dzięki którym wykorzystuje się każdy centymetr do przechowywania kosmetyków, ręczników i innych akcesoriów (nie traci się miejsca nad podłogą, jak w przypadku szafek wiszących). W nich najczęściej umieszcza się zarówno kosz na bieliznę , jak i kilka pojemnych półek.

Słupek łazienkowy – na jakiej wysokości powinien być umieszczony?

W przypadku słupków wiszących istotny jest dobór odpowiedniej wysokości, na której zawiesza się szafkę łazienkową. Powinna pozwalać na komfortowe sięganie po umieszczone na półkach akcesoria i kosmetyki. Główna zasada mówi, że najwygodniejsza wysokość dla przeciętnej osoby dorosłej to 80-150 cm, ale warto dobrać ją indywidualnie, do wzrostu domowników. Co więcej, warto pomyśleć nie tylko o tym, aby komfortowe było sięganie do tego, co znajduje się najwyżej, lecz także schylanie się do dolnych półek.

Słupki łazienkowe – wymiary

Przeciętna głębokość szafek łazienkowych to 20-25 cm. Dzięki tej zasadzie można stworzyć przestrzeń na wygodne rozkładanie przedmiotów, w tym także większych kosmetyków lub środków czystości. Głębsze słupki sprawdzą się do przechowywania ręczników. Szafki o głębokości około 15 cm zalecane są jedynie do bardzo małych łazienek, w których trudno znaleźć miejsce na dodatkowe meble. Pozwalają one na dostęp do podstawowych kosmetyków i akcesoriów, ale mogą nie pomieścić większych produktów.

Najmniejsze słupki łazienkowe mają szerokość 20 cm, a największe 60 cm, co umożliwia wkomponowanie ich w niemal każdą wnękę lub nawet niewielkie miejsce w ciasnej łazience. Dostępne są półsłupki o wysokości do 60 cm oraz słupki o maksymalnej wysokości 187 cm. Przy zakupie warto pamiętać o doborze wysokości do wzrostu użytkowników tak, aby korzystanie z szafki łazienkowej nie sprawiało problemów.