Zestawy i elementy mebli łazienkowych

Szafki lustrzane

Szafki łazienkowe z lustrem to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ jednocześnie pełnią rolę lustra oraz szafki do przechowywania najczęściej używanych kosmetyków które lubimy mieć pod ręką podczas porannej toalety. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są szafki z oświetleniem. Dzięki zaawansowanej technologii LED możesz cieszyć się naturalnym światłem i mniejszym zużyciem energii. Od teraz wykonanie idealnego makijażu czy precyzyjnego golenia będzie wyjątkowo łatwe nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Szafka łazienkowa z lustrem nie tylko łączy funkcjonalność z dekoracyjnością, lecz także pozwala na sprytne zagospodarowanie przestrzeni w najmniejszej nawet łazience. Może zastąpić klasyczne lustro łazienkowe nad umywalką, tworząc dodatkowo miejsce do przechowywania kosmetyków. Co więcej, jeśli zostanie odpowiednio powieszona, np. we wnęce, skutecznie poprawi proporcje pomieszczenia, optycznie je powiększając.

Szafka lustrzana do łazienki – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Szafka lustrzana, która zastępuje zwykłe lustro, zazwyczaj polecana jest do małych łazienek. Dzięki podwójnej funkcji pozwala zaoszczędzić miejsce i lepiej zagospodarować pomieszczenie. Dodatkowo odbija światło, rozjaśnia ciemne wnętrza (np. łazienki bez okna w mieszkaniach w bloku) oraz optycznie je powiększa. Może być jednak wykorzystywana także w dużych łazienkach i salonach kąpielowych, aby budować odpowiedni charakter aranżacji. Pasuje przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych, glamour, futurystycznych i loftowych (choć nie tylko).

Szafka lustrzana do łazienki z podświetleniem – nowoczesny funkcjonalizm

Szczególnym rodzajem szafek lustrzanych do łazienki są te z dodatkowym podświetleniem. Znajduje się ono zwykle w górnym panelu i wykorzystuje energooszczędną technologię LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zamiast trzech oddzielnych elementów wyposażenia łazienki: mebla do przechowywania, lustra i oświetlenia nad umywalką, można zamontować tylko jedną szafkę, która spełni wszystkie te funkcje. Dodatkowa lampka pomaga podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, w tym m.in. w wykonywaniu makijażu. Jest to rozwiązanie minimalistyczne i nowoczesne, więc dobrze wkomponuje się w każdą aranżację.

Szafka łazienkowa z lustrem – dostępne wymiary

Ze względu na szeroki wybór wariantów i rozmiarów, szafki lustrzane można wkomponować w aranżację nawet niewielkiej i nieustawnej łazienki. W ofercie znaleźć można szafki o wysokości już od 46,5 do 85 cm oraz szerokości od 30 do 120 cm. Ciekawym rozwiązaniem są szafki narożne, które pozwalają na wygospodarowanie dodatkowego miejsca do przechowywania nawet na bardzo małym metrażu.

Szafka łazienkowa z lustrem – jak ją czyścić?

Szafki łazienkowe prezentują się naprawdę stylowo, jednak trzeba pamiętać o ich regularnym przecieraniu z zacieków, odcisków palców i osadu z pasty do zębów (jeśli zawieszone są nad umywalką). Do czyszczenia wystarczy płyn do mycia szyb, miękka ściereczka oraz papierowy ręcznik do pozbycia się smug. Odpowiednie będą także specjalne nawilżane chusteczki do mycia łazienek.