Zestawy i elementy mebli łazienkowych
Wszystkie produkty(1698)
Dowiedz się więcej
Meble są nieodłącznym elementem nie tylko sypialni czy salonu, ale i łazienki. Odpowiednio dobrane będą pełniły zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne: ułatwią codzienne korzystanie z pomieszczenia, a także podkreślą jego styl. Z łazienki przeciętnie korzystamy kilkanaście razy dzienne i przechowujemy w niej wiele kosmetyków i akcesoriów. Przy wyborze mebli łazienkowych warto zatem sięgnąć po przemyślane rozwiązania, które zapewnią nam wygodę korzystania i miejsce na wszystkie potrzebne przedmioty.
Szafka z umywalką łazienkową
Szafka pod umywalkę jest meblem, który pozwala w sprytny sposób zagospodarować przestrzeń. Zyskujemy dzięki niej dodatkowe miejsce do przechowywania na przykład środków czyszczących, a jednocześnie możemy zasłonić mniej atrakcyjne elementy łazienki, takie jak syfon umywalkowy, zawory i wężyki przyłączeniowe do baterii łazienkowej.
Szafki pod umywalki, podobnie jak większość mebli łazienkowych, wykonuje się z płyty meblowej. Ścianki oraz drzwi pokryte są warstwą lakieru lub specjalną okleiną, co zapewnia im wodoodporność.
Szafki najczęściej sprzedawane są w zestawie z umywalką, do większości mebli można jednak dobrać umywalki o wybranych wymiarach i kształtach. Podczas montażu bardzo istotne jest odpowiednie wypoziomowanie oraz przykręcenie szafki do ściany. Do zamontowania niezbędne będą kołki i śruby, na których ma wisieć mebel, a także wiertarka i wiertło o odpowiedniej średnicy. Przyda się również poziomica oraz wkrętak. Szczegóły montażu w dużym stopniu zależą od tego, czy wybierzemy szafkę łazienkową stojącą czy wiszącą.
Szafka z umywalką: wisząca czy stojąca?
Plusem szafki wiszącej jest to, że łatwiej można pod nią utrzymać czystość. Stosunkowo duża przestrzeń między jej dnem a podłogą pozwala swobodnie umyć posadzkę. Wisząca szafka umożliwia również przechowywanie pod meblem niektórych akcesoriów łazienkowych.
Zaletą szafki stojącej jest niewątpliwie jej pojemność. Tego rodzaju mebel ma przeważnie więcej półek lub szuflad niż szafka wisząca. To szczególnie ważne w niewielkich łazienkach, w których nie ma miejsca na słupki lub półsłupki łazienkowe.
Szuflady czy drzwi?
Szuflady pozwalają na lepszą organizację drobnych akcesoriów łazienkowych: jedną można przeznaczyć na kosmetyki, a inną na akcesoria takie jak suszarka do włosów czy golarka. Szafki z umywalkami coraz częściej mają również dodatkową, bardzo niską szufladę z przegródkami – umożliwia to przechowywanie na przykład produktów do makijażu.
Gdy w szafce z umywalką chcemy trzymać wysokie lub ciężkie rzeczy, wybierzmy model z półkami i drzwiami. Ważące dużo przedmioty, takie jak opakowania proszku do prania, warto przechowywać w meblu o stabilnej podstawie, a nie w szufladach. Te mają także inną wadę: rzadko są odpowiednio wysokie, by dało się w nich postawić pionowo na przykład dużą butelkę z szamponem.
Jeżeli zamiast umywalki nakładanej na szafkę marzy się nam stawiana na blacie, dobrym rozwiązaniem jest kupno blatu łazienkowego. Może on być zamontowany jako samodzielny mebel z umywalką stawianą lub wpuszczaną. W takim przypadku należy pamiętać o zastosowaniu estetycznie wyglądających wsporników oraz dekoracyjnego, chromowanego syfonu do umywalki. W małych łazienkach blat można zamocować nad szafką umywalkową i stojącą obok niej pralką – w ten sposób łatwo uzyskamy dużą powierzchnię na potrzebne przedmioty.
Słupek łazienkowy – przechowywanie na wyższym poziomie
Słupek łazienkowy lub półsłupek najczęściej służy jako schowek na zapasy kosmetyków lub ręczników kąpielowych. Podobnie jak w przypadku szafek umywalkowych można wybrać wariant wiszący lub stojący.
Jakie zalety posiadają takie meble łazienkowe? Ponieważ największe znaczenie ma w nich optymalna powierzchnia do przechowywania, większość modeli wyposażona jest w półki z regulowaną wysokością, co pozwala pomieścić znacznie więcej przedmiotów i zapewnia większą funkcjonalność niż szuflady. Odpowiedni układ półek umożliwia umieszczenie w środku kosza na bieliznę do prania – dzięki temu jest on zawsze pod ręką, a jednocześnie nie rzuca się w oczy. Ponadto niektóre szersze słupki łazienkowe mają tak ułożone wewnętrzne półki, że można w nich przechowywać nawet mop i wiadro – to bardzo wygodne i estetyczne rozwiązanie.
Lustereczko, powiedz przecie…
Ciężko sobie wyobrazić łazienkę bez lustra. Przedmiot ten służy nie tylko do przeglądania się – odbijając światło dzienne lub z oświetlenia sufitowego, dodatkowo rozświetla i optycznie powiększa pomieszczenie.
Warto rozważyć zamontowanie przy lustrze oświetlenia led. Zastosowanie go po bokach lub dookoła lustra łazienkowego to dobry sposób na doświetlenie twarzy podczas nakładania makijażu. Najlepiej dobrać światło rozproszone, o barwie ciepłej lub zbliżonej do światła dziennego – pozwoli to oglądać skórę w naturalnym kolorze.
W asortymencie możemy spotkać także lustra łazienkowe z szafką. To kolejne miejsce, w którym można przechowywać drobne łazienkowe akcesoria, kosmetyki i inne przedmioty, z których codziennie korzystamy. Umiejscowienie szafki na wysokości oczu ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnej rzeczy, co jest istotne w porannym pośpiechu.