Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Produkty dla niepełnosprawnych

Dobrze zaprojektowana przestrzeń dla osób starszych i niepełnosprawnych ruchowo oznacza taki dobór produktów aby pomieszczenie stało się dostępne i bezpieczne. Wyposażenie łazienki w specjalnie zaprojektowane uchwyty ułatwiające korzystanie z wanny oraz toalety to najlepszy kierunek aby zwiększyć samodzielność osób starszych i niepełnosprawnych. Pokonywanie barier podczas kąpieli stanie się łatwiejsze z siedziskiem na wannę lub taboretem a specjalnie wyprofilowane umywalki oraz miski wc pozwolą osobom z ograniczeniem ruchu swobodnie z nich skorzystać.

Wszystkie produkty(93)

z5
69,90 zł/ szt.
290 zł/ szt.
350 zł/ szt.
590 zł/ szt.
490 zł/ szt.
420 zł/ szt.
260 zł/ szt.
240 zł/ szt.
790 zł/ szt.
790 zł/ szt.
590 zł/ szt.
590 zł/ szt.
390 zł/ szt.
240 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Osoby niepełnosprawne i dotknięte różnego rodzaju problemami ruchowymi mają trudności w korzystaniu ze standardowo wyposażonej łazienki. Zaprojektowane w szczególny sposób wyposażenie łazienek dla niepełnosprawnych umożliwia i ułatwia korzystanie ze wszelkiego rodzaju urządzeń sanitarnych. Podstawowymi i najbardziej przydatnymi elementami są łazienkowe poręcze i uchwyty dla niepełnosprawnych oraz siedziska wannowe i prysznicowe. Ponadto w ofercie naszego sklepu znajdują się taborety prysznicowe i zagłówki do wanny. Odpowiednie wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych zlikwiduje bariery i ograniczenia wynikające z zaprojektowanej standardowo łazienki.

Siedziska wannowe i prysznicowe umożliwiają wygodną kąpiel nie tylko osobom niepełnosprawnym ruchowo, ale też seniorom. Siedziska wannowe są przenośne i nakładane na wannę. Z kolei siedziska prysznicowe montujemy bezpośrednio do ściany w kabinie prysznicowej. Są kompaktowe i możemy je składać. Dobrym rozwiązaniem w małych łazienkach i toaletach będą zaś łazienkowe uchwyty i poręcze dla niepełnosprawnych, które nie zajmują wiele miejsca. Poręcze zamontowane w pobliżu kabiny prysznicowej i toalety dają możliwość mocnego podparcia się. Są szczególnie przydatne przy przesiadaniu się z wózka inwalidzkiego na sedes lub siedzisko prysznicowe. Bardzo wytrzymałe w swej konstrukcji uchwyty i poręcze są w stanie utrzymać masę ciała użytkownika. Jeśli łazienka ma stać się przestrzenią przyjazną niepełnosprawnym i seniorom, to nie może w niej zabraknąć łazienkowych siedzisk i uchwytów dla niepełnosprawnych.

Siedziska wannowe i prysznicowe

Wygodne i szerokie siedziska czy taborety prysznicowe znacznie ułatwiają codzienne korzystanie z łazienki osobom z ograniczonymi możliwościami ruchu. W naszej ofercie dostępne są zarówno wolnostojące krzesła łazienkowe, jak i siedziska prysznicowe montowane bezpośrednio do ściany w kabinie prysznicowej. Maksymalne obciążenie siedzisk wolonostojących to zazwyczaj 150 kg, a modeli montowanych na ścianie 110–120 kg.

Przy zakupie siedzisk wannowych czy prysznicowych szczególną uwagę należy zwrócić na docelowe miejsce ich przeznaczenia. Inne siedziska są przeznaczone do wanny, inne do kabiny prysznicowej, a jeszcze inne po prostu do łazienki. Odpowiednie dobranie siedziska zapewni komfort, a co ważniejsze bezpieczeństwo osobom niepełnosprawnym i seniorom. Przed zakupem warto sprawdzić, jakie jest maksymalne obciążenie danego siedziska i czy jest ono wyposażone w specjalne antypoślizgowe nakładki. Sprawdźmy również, czy siedzisko ma możliwość regulowania wysokości i jaki jest okres gwarancji. W naszych sklepach dostępna jest szeroka oferta produktów dla niepełnosprawnych. Są to m.in.:

 • taboret łazienkowy wykonany z polipropylenu, czyli tworzywa sztucznego o wysokiej jakości i trwałości. Taboret jest koloru białego i wygląda bardzo klasycznie. Jest praktyczny i przydatny nie tylko w łazience, ale i w innych pomieszczeniach. Ponadto jest lekki, poręczny i stabilny, a pod siedziskiem posiada małą skrytkę;
 • taborety łazienkowe wolnostojące dostępne w dwóch wersjach, z wbudowanym oparciem i bez niego. Oba modele wyposażone są w antypoślizgowe nakładki na nogi, co zapewnia większe bezpieczeństwo podczas użytkowania. Taborety posiadają wielostopniową regulację wysokości, co umożliwia dostosowanie ich do potrzeb użytkownika. W samym siedzisku znajdują się małe otwory umożliwiające odprowadzanie wody. Taborety są szerokie i wygodne, a dzięki szeroko rozstawionym nóżkom również stabilne. Praktyczne oparcie zwiększa komfort i zapewnia punkt oparcia, zmniejszając ryzyko upadku. Taborety wykonane są z odpornego na korozję materiału;
 • taboret prysznicowy z możliwością regulowania wysokości to praktyczne i poręczne rozwiązanie szczególnie pomocne seniorom i osobom niepełnosprawnym. Szkielet taboretu wykonany jest z aluminium. Jego stabilną konstrukcję dopełniają antypoślizgowe nakładki. Kilkustopniowa regulacja wysokości zapewnia wygodę w użytkowaniu;
 • siedziska prysznicowe montowane do ściany to kompaktowe produkty umożliwiające złożenie. Zazwyczaj są wyposażone w wolnoopadające siedzisko. Do tego są proste w konstrukcji. Po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. Wykorzystywane w kabinach i zabudowach prysznicowych. W ofercie krzesełek przykręcanych mamy również modele z dodatkowymi składanymi nogami, których wysokość można regulować. Obok takich siedzisk często montowane są także poręcze;
 • siedzisko wannowe to krzesełko nakładane na wannę. Rama siedziska wykonana jest z lekkiego aluminium. Podkładki, którymi opiera się o wannę, są antypoślizgowe, dzięki czemu nie przesuwają się po krawędzi wanny. Samo siedzisko posiada małe otwory umożliwiające odprowadzanie wody, zapewniając tym samym większy poziom higieny i komfortu podczas brania kąpieli. Siedzisko jest lekkie, praktyczne i poręczne;
 • zagłówki do wanny to miękkie podkładki pod głowę, które powstały z myślą o dobrym podparciu karku podczas kąpieli. W ofercie mamy elastyczne zagłówki gumowe wypełnione powietrzem i zagłówki z pianki poliuretanowej. Wszystkie mocowane są na przyssawkach i pasują do niemal każdego rodzaju standardowej wanny. Łatwe w czyszczeniu i wodoodporne zapewniają wyższy komfort podczas codziennych kąpieli. Zagłówki wykonane z pianki poliuretanowej można często spotkać w salonach SPA i w hotelowych łazienkach.

Uchwyty dla niepełnosprawnych

Uchwyty i poręcze zapewniają stabilną podporę, dlatego przydadzą się osobom, które mają kłopoty z samodzielnym korzystaniem z urządzeń sanitarnych. Likwidują bariery dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Przykręcane są do ściany na stałe. Mają różną długość i różną średnicę drążka. Ich konstrukcja jest solidna. Dopuszczalny ciężar wytrzymałości to zazwyczaj od 120 do 150 kg. W ofercie Leroy Merlin dostępne są uchwyty:

 • proste dwupunktowe,
 • lekko kątowe (czyli lekko zagięte),
 • trzy punktowe w kształcie litery „L”,
 • uchylne,
 • w kształcie podkowy.
Można wybrać modele zarówno matowe, jak i błyszczące. Każdy z nich posiada zabezpieczenie antykorozyjne. Dzięki temu przez długi czas pozostaną w niezmienionej formie, zachowując zarówno właściwości estetyczne, jak i swoją funkcjonalność.

Uchwyty proste to modele uniwersalne. Mają formę praktycznych metalowych drążków odpornych na duży nacisk. Montowane są przy umywalce, wannie, prysznicu, przy WC i wszędzie tam, gdzie mogą być potrzebne. Możemy je montować zarówno poziomo, jak i pionowo. Umożliwiają osobom niepełnosprawnym komfort samodzielnego korzystania z łazienki. Pomagają podczas wstawania i siadania. Należy pamiętać, że uchwyty montowane obok umywalki powinny znajdować się w zasięgu ręki, aby korzystanie z nich było intuicyjne. Warto również wyprofilować je w taki sposób, by stanowiły jednocześnie ewentualne podparcie dla kul.

Uchwyty uchylne są najlepszym rodzajem uchwytu montowanego w okolicach toalety i przy prysznicu. W każdym momencie mogą zostać złożone, dzięki czemu zajmują bardzo mało miejsca w łazience. Są szczególnie pomocne osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Po złożeniu uchwytu można bowiem zyskać większe pole do manewru. Dobrym rozwiązaniem jest montowanie uchwytów po obu stronach toalety. Pomogą wówczas uniknąć niebezpiecznych urazów. Poza tym pozwolą utrzymać równowagę podczas zejścia i wejścia na wózek inwalidzki.

Uchwyty kątowe mogą być lekko wygięte albo w kształcie litery „L”. Poręcz wygięta jest w różnych kierunkach i może być montowana w wersji dla osób lewo- i praworęcznych. Uchwyty kątowe są często stosowane w strefie prysznicowej, wannowej, toaletowej i umywalkowej. Pozwalają zachować samodzielność i utrzymać równowagę podczas przemieszczania się.

Warto również zwrócić uwagę na bardzo użyteczne podczas kąpieli poręcze wannowo-prysznicowe, które przydadzą się osobom o różnym stopniu niepełnosprawności. Wśród naszych propozycji znaleźć też można uchwyty kątowe ze wbudowaną mydelniczką.