Meble kuchenne

Serie

Zobacz wszystkie
Dlaczego warto kupować seriami?
Serie to gwarancja idealnego dopasowania koloru, wzoru i stylu produktów, stworzonych z myślą o kompleksowym wyposażeniu wnętrza.

Meble kuchenne w zestawach

Nowoczesne meble kuchenne w zestawach, w różnych rozmiarach i kolorach świetnie wypełnią aranżowaną przez ciebie przestrzeń. Decydując się na ich wybór warto zwrócić uwagę na materiały z jakich są wykonane, gdyż meble kuchenne mają nam przecież służyć przez lata. Rozkład oraz wielkość poszczególnych szafek, szuflad ma z kolei istotny wpływ na codzienny komfort użytkowania mebli kuchennych w zestawach. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej skorzystaj z fachowego wsparcia w naszej sekcji porady. Znajdziesz tam opisy rodzajów mebli kuchennych w zestawach i odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Gotowe zestawy mebli kuchennych to doskonała alternatywa dla popularnych mebli na wymiar czy kuchni modułowych. Każdy z zestawów jest zaprojektowany z myślą o praktyczności i zawiera wszystkie niezbędne elementy. Znajdziesz w nich m.in. szafki stojące, wiszące klasyczne i te z witryną, a także zlewozmywakowe – wszystkie starannie wykonane. Dodatkowo ich ponadczasowy design świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Zestawy mebli kuchennych pozwalają na szybką metamorfozę kuchni stosunkowo niewielkim kosztem. Sprawdź naszą ofertę i wybieraj produkty w różnych stylach i kolorach.

Gotowe zestawy mebli kuchennych - odmień oblicze swojej kuchni!

W ofercie Leroy Merlin dostępne są gotowe zestawy mebli kuchennych składające się z 5–7 szafek o różnej konstrukcji i przeznaczeniu. Każdy zestaw zawiera zarówno szafki wiszące, jak i stojące. Razem tworzą zabudowę o szerokości od 180 do nawet 240 cm. W zależności od serii w poszczególnych zestawach znaleźć można szafki:

 • stojące proste – z otwieranymi frontami, szufladami lub kombinacją tych dwóch rozwiązań,
 • stojące pod zlewozmywak – najczęściej o szerokości 80 cm, o konstrukcji umożliwiającej montaż zlewozmywaka lub (po dodaniu półki) jako standardowa szafka stojąca,
 • wiszące proste – niektóre z możliwością instalacji ociekacza,
 • wiszące z witryną – o konstrukcji typowej szafki wiszącej, ale z przeszklonymi frontami,
 • wiszące okapowe – do montażu nad okapem kuchennym lub jako samodzielna szafka wisząca.

Rozbuduj zestaw według swoich potrzeb

Do większości zestawów dokupić można szafki uzupełniające, zwiększające szerokość zabudowy i jednocześnie jej funkcjonalność. Szafki wykonane są z tych samych materiałów i w tym samym stylu, dzięki czemu zachowasz spójność w aranżacji. Wśród mebli dodatkowych, poza standardowymi elementami, dostępne są również szafki:

 • stojące narożne – umożliwiające stworzenie zabudowy w kształcie litery L lub U,
 • stojące pod piekarnik – pozwalające na montaż standardowych piekarników do zabudowy,
 • stojące wysokie – tzw. słupki – gdy potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania akcesoriów kuchennych lub żywności,
 • wiszące narożne – o konstrukcji trapezowej z jednym frontem lub łamanej (w kształcie litery L) z dwoma frontami,
 • wiszące z ociekaczem – zawierające w zestawie specjalne metalowe elementy wraz z wysuwaną tacką, umożliwiające suszenie umytych naczyń.

Zestawy mebli kuchennych, czyli ekonomiczne rozwiązanie i jakość mebli na zamówienie w jednym

Elementami, dzięki którym gotowe zestawy mebli kuchennych uzupełnione o szafki dodatkowe dorównują funkcjonalnością meblom na wymiar, są:

 • zaślepki – w kolorze frontów, umożliwiające zamaskowanie przestrzeni w zabudowie, w którą nie zmieści się żadna ze standardowych szafek zestawu,
 • blendy boczne – pozwalające na wykończenie widocznych boków szafek (np. w przypadku, gdy zabudowa nie jest umieszczona we wnęce),
 • cokoły – do zamaskowania nóżek w szafkach stojących i zabezpieczenia przed dostawaniem się kurzu i przypadkowych przedmiotów pod meble,
 • fronty zmywarek – do urządzeń z widocznym, ale również z ukrytym panelem sterującym.

Zestawy mebli kuchennych najczęściej nie zawierają dołączonych blatów. Można je wybrać z naszej bogatej oferty, dopasowując do całej aranżacji oraz własnych preferencji. Z zakupem blatu warto wstrzymać się do momentu, gdy wszystkie szafki będą już zmontowane i ustawione w docelowych miejscach. Pozwoli to na zamówienie blatów w odpowiednich odcinkach i wykonanie właściwych otworów montażowych pod zlewozmywak i płytę grzejną.

Gotowe meble kuchenne – możliwe rozwiązania aranżacyjne

Decydując się na gotowy zestaw mebli kuchennych, możemy zaaranżować wymarzoną kuchnię na 3 sposoby:

 • wybierając kompletny zestaw o odpowiadającej nam szerokości - dostępne zestawy umożliwiają zabudowę przestrzeni o szerokości od 180 do 240 cm,
 • kupując zestaw oraz wybierając do niego szafki dodatkowe – gdy zestaw nie zawiera potrzebnego elementu lub gdy zabudowa wymaga większej ilości mebli niż dostępne w zestawie,
 • samodzielnie komponując zestaw z dostępnych elementów – to rozwiązanie pozwala na aranżację kuchni o dowolnej szerokości lub np. w dwóch kolorach – o ile wybrany zestaw dostępny jest w również w innych wariantach kolorystycznych.

Skompletuj własny zestaw mebli kuchennych

Oferta Leroy Merlin w kategorii „Meble kuchenne w zestawach” to ponad 500 elementów zabudowy kuchennej (zestawy, szafki i elementy uzupełniające) w ponad 30 seriach dopasowanych do aktualnych trendów oraz preferencji naszych klientów. Znajdziesz tutaj meble z frontami jednokolorowymi (np. popularne białe i szare) z wykończeniem matowym lub błyszczącym, a także z powierzchnią imitującą różne gatunki drewna (od bardzo jasnych do ciemnych, z wyraźnie widocznym rysunkiem drewna).

Dzięki zestawom mebli remont kuchni przestaje kojarzyć się wyłącznie z drogą inwestycją, do której potrzebujesz sprawdzonego projektanta oraz stolarzy. Prosta konstrukcja oraz łatwy montaż naszych mebli sprawia, że zabudowę jesteś w stanie wykonać samodzielnie.