Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Pilarki spalinowe i elektryczne, łuparki do drewna

Pilarki spalinowe i elektryczne oraz łuparki do drewna pozwolą sprawnie i szybko przygotować drewno na opał. Pilarka spalinowa jest bardzo mobilna - możemy ją zabrać praktycznie wszędzie, a praca w lesie z dala od zasilania elektrycznego nie będzie stanowiła problemu. Pilarka elektryczna to idealne rozwiązanie dla działkowiczów z dostępem do prądu, dzięki niej z łatwością przytniemy gałęzie drzew, które rozłupiemy łuparką.

Wszystkie produkty(131)

z7
69,99 zł/ szt.
59,99 zł/ szt.
49,99 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Nowoczesny, mobilny sprzęt do cięcia drewna pozwala na bardzo sprawne przygotowanie drewna na opał, do kominka lub na ognisko. Dysponując spalinową pilarką, nie jesteśmy ograniczeni brakiem dostępu do zasilania elektrycznego. Jest to na tyle poręczne urządzenie, że swobodnie poradzimy sobie podczas pracy na rozległej działce lub w sadzie. Większość drewna w naszym kraju pozyskuje się przy użyciu spalinowych pił łańcuchowych, ponieważ jest to sprzęt najmocniejszy, przeznaczony do najtwardszych gatunków drewna. Należy jedynie pamiętać o zapasie paliwa. Z kolei pilarka elektryczna to idealne rozwiązanie na cięcie drewna w przydomowym ogrodzie lub na działce przy domku letniskowym. To miejsca, gdzie z dostępem do gniazdka elektrycznego nie powinno być problemów. Jedyne ograniczenie to długość kabla zasilającego. Najpierw dzielimy gałęzie na mniejsze kawałki pilarką elektryczną, następnie zabieramy się za rozłupywanie gałęzi za pomocą łuparki.

Piły łańcuchowe elektryczne, akumulatorowe

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze pilarki? Jeśli dopiero zaczynamy przygodę w ogrodzie, wybór wydaje się oczywisty. Lepiej postawić na elektryczną piłę łańcuchową. Jest dość lekka, prosta w obsłudze i mobilna. Jej serwisowanie jest mniej skomplikowane niż w piłach spalinowych. Wybierając te z wysięgnikiem teleskopowym, z łatwością przytniemy wysoko położone gałęzie.

Elektryczne pilarki łańcuchowe dostępne w sklepach Leroy Merlin posiadają zasilanie akumulatorowe lub sieciowe. Pilarki łańcuchowe wyposażone w akumulator świetnie poradzą sobie z cięciem belek i listew oraz świeżego drewna. Można więc używać ich do cięcia pni drzew lub gałęzi w ogrodzie. Mają niezależne zasilanie, więc będą działać nawet w najbardziej odległych miejscach zieleńca. Pracują cicho, wydajnie i nie emitują zanieczyszczeń do środowiska. Długość prowadnicy w pilarkach akumulatorowych dostępnych w sklepach Leroy Merlin waha się pomiędzy 25 a 30 cm. Ich mechanizm skonstruowany jest tak, że napinanie łańcucha odbywa się bez wsparcia dodatkowych narzędzi. Pilarki wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia jak np. funkcja chroniąca przed odrzutem czy blokada zabezpieczająca przed przypadkowym uruchomieniem. Z dodatkowego asortymentu do pilarek, który warto zakupić od razu z narzędziem, to olej do smarowania, przyda się również pilnik do ostrzenia łańcuchów. W naszych sklepach można wybierać spośród sprzętu oferowanego przez firmy Sterwins, Makita, Ryobi oraz Einhell. Wśród dostępnych pilarek akumulatorowych warto też zwrócić uwagę na zestaw z nożycami i piłą na wysięgniku, co pozwala na zwiększenie zasięgu pracy do 4,5 metra. Wysięgnik wyposażony jest w obrotowy uchwyt, wskaźnik naładowania, system antywibracyjny, zabezpieczający wyłącznik termiczny oraz wygodny pas.

Elektryczne piły łańcuchowe z zasilaniem sieciowym

Więcej możliwości wyboru spośród elektrycznych pił łańcuchowych mamy w przypadku sprzętu zasilanego energią z sieci. Warto jednak wziąć pod uwagę ograniczenia związane z dostępem do sieci. Pomocnym rozwiązaniem na pewno będzie długi kabel przedłużacza. W kwestii większych możliwości pilarek zasilanych energią elektryczną mamy do wyboru różne długości prowadnicy. Dzięki temu możliwe jest cięcie drewna o większym przekroju. W naszym asortymencie znajdują się prowadnice od 23,5 do 45 cm.

Konkretne modele pilarek różnią się od siebie także mocą pracy silnika. Wynosi ona, w zależności od wybranego produktu, od 750 do 2400 W. Do prostych przydomowych prac wystarczy nam piła o mocy do 1400 W. Kiedy musimy zmierzyć się z bardziej wymagającymi czynnościami w ogrodzie, powinniśmy zaopatrzyć się w piłę o większej mocy, od 1800 do 2400 W. Podobnie jak przy pilarkach akumulatorowych, część modeli pił zasilanych sieciowo nie potrzebuje żadnych dodatkowych narzędzi do napinania łańcucha. Niektóre pilarki wyposażone są w wysięgnik lub teleskopową rączkę. Pozwala to zwiększyć zasięg pracy do 4 metrów. W sklepach Leroy Merlin dostępne są sieciowe pilarki łańcuchowe marek:

 • Sterwins,
 • Harder,
 • Makita,
 • McCulloch,
 • Ryobi,
 • Nac.

W naszej ofercie znajdują się też zestawy złożone z nożyc i piły umiejscowionej na wygodnym wysięgniku.

Piły łańcuchowe spalinowe

Z zadaniem, któremu nie jest w stanie sprostać piła elektryczna, na pewno poradzi sobie pilarka spalinowa. Nie potrzebuje dostępu do energii elektrycznej, więc jej mobilność jest nieograniczona. Wysokiej jakości sprzęt posiada silnik dwusuwowy, zasilany mieszanką benzyny i oleju. Pilarki spalinowe są bardziej wytrzymałe niż pilarki akumulatorowe czy sieciowe, dlatego pozwalają na dłuższą i wydajniejszą pracę. Oznacza to, że poradzą sobie nawet z największymi wyzwaniami, takimi jak pnie drzew o dużych rozmiarach. Jednak wymagają przy tym większej uwagi użytkownika, czyli m.in. regularnego serwisowania i wykwalifikowanej obsługi. W pilarce spalinowej musimy bowiem zajmować się takimi technicznymi wymaganiami jak wymiana zużytych części (świece, filtry) czy dolewanie paliwa. Do uruchomienia sprzętu niezbędne jest także skorzystanie z szarpaka i systemu ssania. Inne mankamenty to emitowanie spalin i spory hałas podczas pracy (powyżej 110 dB). Dlatego do pracy z pilarką spalinową najlepiej zaopatrzyć się w słuchawki wygłuszające oraz maskę izolującą przed zanieczyszczeniami. Należy też wziąć pod uwagę, że pilarki spalinowe są cięższe od swoich elektrycznych odpowiedników. Ich waga zależy m.in. od pojemności silnika (im większy silnik, tym większa waga), użytych materiałów i długości prowadnicy. W sklepach Leroy Merlin dostępne są pilarki spalinowe o długości prowadnicy od 25 do 48 cm. Wyboru sprzętu należy dokonywać także na podstawie mocy silnika. Większa moc i dłuższa prowadnica to możliwość przycięcia szerszej gałęzi lub przecięcia grubszego pnia drzewa.

Moc silnika:

 • do 1,0 kW (do 1,36 KM - koni mechanicznych) – do najdrobniejszych prac przy pielęgnacji ogrodu,
 • 1,1–1,5 kW – proste prace w ogrodzie i na działce,
 • 1,6–2,0 kW – przecinanie średniej grubości gałęzi,
 • 2,1–2,5 kW (do 3,2 KM - koni mechanicznych) – do grubszych pni drzew.

Pilarki o najwyższej mocy i pojmeności silnik (wyrażona w cm3) poradzą sobie z przygotowywaniem drewna gotowego na opał, montażem drewnianych konstrukcji oraz przecinaniem średniej grubości drzew i gałęzi. Sprzęt o najwyższej pojemności silnika wymagać od nas będzie większej ilości oleju i benzyny, co wygeneruje dodatkowe koszty. Długość prowadnicy także warto dobierać pod kątem prac, jakie czekają nas w ogrodzie. Te najkrótsze nadają się do prostych czynności, a nieco dłuższe sprawdzą się do bardziej skomplikowanych prac w lesie. Pilarki spalinowe w sklepach Leroy Merlin sprzedawane są w pakiecie z urządzeniami umożliwiającymi napinanie łańcucha (jeśli sprzęt wymaga jego użycia) oraz z instrukcją, jak sporządzić właściwą mieszankę paliwową.

Piła szablasta do szybkiego cięcia

Piła szablasta (zwana lisim ogonem) to uniwersalne i wygodne w użyciu narzędzie przeznaczone do szybkiego cięcia, które z powodzeniem zastąpi piłę ręczną i trudy związane z jej używaniem. Jest w stanie szybko i precyzyjnie przeciąć drewno oraz metal. Wystarczy tylko stabilnie ją trzymać i odpowiednio sterować. W sklepach Leroy Merlin oferujemy piły szablaste zasilane przez akumulator i energię z sieci. W tym pierwszym przypadku możemy pozwolić sobie na większą mobilność i swobodne przenoszenie piły z miejsca na miejsce. Piły zasilane sieciowo muszą jednak liczyć się z ograniczeniami związanymi z długością przewodu zasilającego. Wśród zalet pił szablastych wymienia się bezpieczniejszą obsługę niż w przypadku pilarki łańcuchowej. Piła szablasta z oferty Leroy Merlin o długości ostrza 150 mm jest w stanie poradzić sobie z przecięciem gałęzi o średnicy 70 mm (z dodatkowym dociskiem) lub 90 mm (bez docisku). Inne zalety to niewielkie rozmiary, niska waga i ergonomiczne uchwyty. Za pomocą piły szablastej poza drewnem można ciąć materiały termoizolacyjne, cegły, pustaki oraz tworzywa sztuczne. Wystarczy tylko zastosować brzeszczot o odpowiednim przeznaczeniu. Dlatego podczas zakupu warto zadbać, by piła szablasta była wyposażona w beznarzędziowy system wymiany brzeszczotów. Pracując piłą szablastą możemy stale kontrolować kąt oraz głębokość cięcia, co ułatwi nadawanie obrabianym materiałom wybranych kształtów. W sklepach Leroy Merlin dostępne są piły szablaste marek:

 • Dexter Power
 • Bosch,
 • AEG,
 • Makita,
 • Ryobi,
 • Kawasaki,
 • Einhell.

Łuparka do drewna, czyli jak oszczędzać siły

W jaki sposób możemy przygotować opał, nie zużywając na to całej swojej energii i nie przeznaczając na to naszego wolnego czasu? Oczywiście zawsze możemy ręcznie rozdrabniać drewno, ale warto postawić na prostsze i efektywniejsze metody pozyskiwania opału. Jedną z nich jest łuparka do drewna. To urządzenie zasilane energią z sieci bez problemu rozłupie duże kłody i polana. Po rozdrobnieniu gotowy opał wystarczy jedynie ułożyć w przygotowanym do tego miejscu np. drewutni. W zależności od potrzeb, przy wyborze łuparki do drewna powinniśmy zwrócić uwagę na maksymalną średnicę i długość kłody, jaka zmieści się w urządzeniu. Istotnym parametrem jest również maksymalna siła nacisku. Od tego zależy, jak twarde drewno będzie można wkładać do łuparki. Praca łuparki do drewna jest dość głośna, dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto zadbać o ochraniacze na uszy i maskę na twarz.

Wygodny stojak do cięcia drewna

Jeśli już zaopatrzyliśmy się w bezpieczny sprzęt, który pozwoli nam na szybkie cięcie drewna, powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim miejscem do przeprowadzenia tego typu czynności. Przygotowanie drewna na opał będzie łatwiejsze dzięki użyciu stojaka do cięcia drewna. W sklepach Leroy Merlin można zaopatrzyć się w stojak do drewna, na którym możliwe będzie cięcie szczap o długości 1 metra na 33 centymetry. Koziołek do cięcia drewna jest lekki, stabilny i składany, można go więc swobodnie przenosić z miejsca na miejsce.

Prowadnica do pilarki – co zrobić, gdy się zużyje?

Łańcuch i prowadnica do pilarki to elementy, które najczęściej mogą ulec zużyciu lub awarii, nawet kiedy sprzęt jest właściwie eksploatowany. Niezbędna wówczas będzie ich wymiana. W sklepach Leroy Merlin dostępne są prowadnice o różnej długości i grubości płytki ogniwa. Do dyspozycji klientów pozostają prowadnice o długości od 42 do 48,5 cm, podziałce łańcucha 0.325", 1/4", 3/8" oraz grubości płytki ogniwa 1,1 mm, 1,3 mm i 1,5 mm.

Łańcuchy do pilarek – na co zwrócić uwagę?

Kiedy zajdzie konieczność wymiany łańcucha do pilarki, powinniśmy wiedzieć, jaki rozmiar jest nam potrzebny. Koniecznie zwróćmy uwagę na podziałkę, grubość płytki łańcucha oraz liczbę ogniw i zębów w łańcuchu, czyli jego długość. Dostępna w sklepach Leroy Merlin podziałka jest taka sama jak w przypadku prowadnic do pilarki 1/4", 0.325", 3/8".

W Leroy Merlin dostępne są łańcuchy o liczbie ogniw od 50 do 78 i liczbie zębów od 25 do 39. Oferujemy także zestawy, w których znajdują się prowadnice i łańcuchy o dopasowanych do siebie parametrach.

Pilnik do pilarki i inny dodatkowy sprzęt

Na koniec warto zaopatrzyć się w sprzęt niezbędny do ostrzenia łańcuchów do piły spalinowej i elektrycznej. W naszym asortymencie znajdują się m.in. okrągłe pilniki do pilarki o średnicy od 4 mm, uchwyty do pilników oraz zestawy ze sprzętami o różnych parametrach, łącznie z pilnikami płaskimi. Dostępna jest również elektryczna ostrzałka do łańcuchów wraz ze ściernicami do ostrzałki. To rozwiązanie zdecydowanie skróci czas naszej pracy.