Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Kosy i podkaszarki spalinowe

Kosy i podkaszarki spalinowe wykorzystywane są do koszenia rozległych, nierównych oraz trudno dostępnych miejsc, czyli tam gdzie nie poradzi sobie żadna kosiarka. Podstawowym parametrem branym pod uwagę przy wyborze kosy spalinowej jest moc. Im wyższa moc tym cięższe prace możemy wykonać np. koszenie zarośli, a przy użyciu odpowiedniej tarczy nawet wycinka krzewów. Ważnym elementem jest też waga urządzenia oraz sposób noszenia (pas nośny lub wygodne szelki), ponieważ podczas pracy, cały ciężar kosy obciąża użytkownika. Kształt i regulacja uchwytu również wpływają na komfort pracy – tu wygodniejszy będzie uchwyt typu kierownica rowerowa.

Wszystkie produkty(14)

z1
(5)
357 zł/ szt.
399 zł / szt.
10% taniej
(1)
688 zł/ szt.
(7)
388 zł/ szt.
(58)
439 zł/ szt.
(17)
399 zł/ szt.
(126)
499 zł/ szt.
(28)
949 zł/ szt.
(23)
349 zł/ szt.
(24)
339 zł/ szt.
(16)
588 zł/ szt.
z

Dowiedz się więcej

Klasyczne kosiarki nie zawsze sprostają pracy w trudno dostępnych miejscach, np. wokół drzew czy w zakamarkach ogrodu. W takich przypadkach niezbędna będzie kosa spalinowa. Tego typu urządzenie sprawdzi się także na terenach nierównych lub pochyłych, jak również do wycinki zarośli czy niewielkich krzewów.

Jaka kosa spalinowa sprawdzi się najlepiej?

Kosy spalinowe przydają się w ogrodzie i przydomowej przestrzeni. Są też wykorzystywane do porządkowania terenów publicznych, np. koszenia przy drogach, rzekach i kanałach. Do wyboru są różne rodzaje sprzętów, które można dopasować do powierzchni koszenia oraz sposobu eksploatacji.

Najtańsze, lekkie i proste w konstrukcji są kosy spalinowe o mocy ok. 1 KM. Sprawdzą się do podkaszania miejsc przy drzewach, chodnikach lub ogrodzeniach. Jeśli zaś na działce rosną krzewy i zarośla, do ich usunięcia przyda się kosa spalinowa dwusuwowa o mocy 1,4-2 KM, z wygodniejszą rączką i mocną tarczą tnącą. Sprzęt o takiej wydajności będzie odpowiedni również do koszenia dużych powierzchni. Ciekawym rozwiązaniem są także kosy 3 w 1, zawierające dodatkowo piłę oraz nożyce do żywopłotu.

Kosy spalinowe – parametry, na które trzeba zwrócić uwagę

System antywibracyjny w kosie spalinowej

Przydatny podczas długotrwałej pracy lub precyzyjnego przycinania trawy na dużych powierzchniach. Dzięki niemu kosa spalinowa nie wpada w wibracje, koszenie jest bardziej komfortowe (łatwiej utrzymać ją w dłoniach) i dokładniejsze.

Kosa spalinowa z żyłką, nożycami czy tarczą tnącą?

Prostsze kosy z żyłką nadają się do podkaszania trawy. Te wyposażone w tarczę lub inny system tnący mogą posłużyć do przycinania cienkich gałęzi czy usuwania zarośli.

Jaką uprząż w kosie spalinowej wybrać?

W ofercie znaleźć można kosy spalinowe z pasem, uprzężą zwykłą i komfortową. Najwygodniejsza i najbardziej odciążająca będzie ta ostatnia, dlatego warto wybrać ją do dłuższej pracy i przy cięższym urządzeniu. Pozostałe rodzaje mocowania będą odpowiednie do prostych, krótkotrwałych prac ogrodowych.

Jak kosić kosą spalinową?

Kosa spalinowa nie potrzebuje dostępu do zasilania, działa na paliwo, będące mieszanką benzyny z olejem silnikowym. Przed użyciem należy dobrze zapiąć pas lub szelki oraz chwycić kosę w dwóch wyznaczonych miejscach – prawą i lewą dłonią (miejsca trzymania zależą od rodzaju uchwytów). Głowicę z żyłką lub tarczą należy trzymać na takiej wysokości, na jakiej chce się przyciąć trawę lub gałęzie. Poleca się, by podczas pracy używać rękawic, okularów i słuchawek ochronnych.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.