Metamorfoza łazienki, od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?

Opinii 0

 Jeżeli stoisz przed wyzwaniem remontu lub wykończenia łazienki, musisz pamiętać o wielu kwestiach. Podobnie jak w przypadku aranżacji innych wnętrz, podczas projektowania znaczenie mają kolory, materiały, meble, a także dekoracje. Od czego więc zacząć i co wziąć pod uwagę? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej. 

 
łazienka w kolorze zielonym

Jakie elementy odmienią łazienkę?

 Kiedy masz już ogólną wizję wymarzonej łazienki, możesz przejść do projektowania. Bez wątpienia warto zastanowić się nad bazą. Zdecyduj, czy ściany chcesz pokryć płytkami, jeżeli tak, to jakimi. Sposobów na ich ułożenie jest naprawdę wiele. Możesz podkreślić wnęki, stworzyć półki i dodatkowo ozdobić je ledowym oświetleniem lub zdecydować się na dekory. Ciekawym rozwiązaniem jest również pokrycie nimi ścian jedynie do połowy. Pozostałą część możesz pomalować np. farbą o intensywnym kolorze. Warto też poszukać inspiracji i przeglądać gotowe aranżacje, tak aby zorientować się w stylach i znaleźć najlepszy dla siebie. Poniżej znajdziesz kilka propozycji tego samego wnętrza,

 

Meble łazienkowe, jakie wybrać

 

 W kolejnym kroku zastanów się nad meblami. Dzięki nim łazienka ostatecznie nabierze stylu. Przy wyborze kieruj się przede wszystkim wyglądem, funkcjonalnością, a także metrażem pomieszczenia. Ważne, żeby drzwiczki szafek czy szuflad otwierały się bez problemu. Możesz też skorzystać z gotowych serii łazienkowych mebli, wtedy każdy element będzie do siebie pasował. Efekt, który dzięki nim uzyskasz, będzie równy meblom projektowanym na zamówienie.

łazienka z ciemnymi meblami

projekt łazienki z jasnymi meblami

 

Kolor ścian i dodatków zmienia wszystko

 

Kolejnym elementem, który potrafi odmienić każde wnętrze jest kolor ścian. Intensywne barwy pobudzają do działania. Natomiast te jaśniejsze, szczególnie w połączeniu z drewnem, kojarzą się z relaksem i klimatem SPA. Decydując się na jedno z tych rozwiązań, weź pod uwagę również dodatki. Obrazy czy oświetlenie to wisienka na aranżacyjnym torcie.

łazienki szara i niebieska

 aranżacja łazienki w żółtym kolorze

W projekcie ważne jest również dążenie do kolorystycznej spójności. Jeżeli zależy Ci na energetyzującym wnętrzu, postaw na odważne wzory i wyraziste kolory. Intensywne odcienie najlepiej sprawdzą się we wnękach, warto dodać je również na części ścian. Z kolei połączenie z bielą wprowadzi potrzebny balans, dzięki czemu ostateczny efekt nie przytłoczy. 

Profesjonalny projekt bez wychodzenia z domu

 Oczywiście możesz też skorzystać z profesjonalnej usługi. Architekt wnętrz pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązania. Ze względu na to, że łazienka musi być nie tylko estetyczna, ale też ergonomiczna, podczas tworzenia projektu warto współpracować z ekspertem. Taka osoba podpowie Ci wiele ciekawych rozwiązań i aranżacyjnych sztuczek. Może okaże się, że wcale nie musisz rezygnować z wymarzonego prysznica, bo uda się go sprytnie wkomponować w małej przestrzeni. Koniecznie sprawdź, jak bez wychodzenia z domu zaprojektować łazienkę z Leroy Merlin.

 
 
Dodano: 16-04-2020
Uaktualniono: 20-04-2020