Meble łazienkowe

Opinii 31

Szeroka oferta mebli łazienkowych, zarówno białych jak i kolorowych, odpowiada potrzebom najbardziej wymagających. Meble łazienkowe można kupić w kompletnych zestawach lub w elementach, a także w wersji prostej samej szafki z umywalkami.

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z POSIADANIA MEBLI ŁAZIENKOWYCH?

 

FUNKCJONALNOŚĆ

Meble łazienkowe znacznie poprawiają funkcjonalność łazienki. Mamy wtedy miejsce do przechowywania niezbędnych rzeczy oraz większy porządek w łazience.


 

 

TRWAŁOŚĆ I SOLIDNOŚĆ

Meble łazienkowe są wykonane ze specjalnych materiałów wodoodpornych. Zarówno meble wykonane z płyty MDF, jak i drewniane, są odporne na wilgoć. Większość mebli łazienkowych jest lakierowanych. Jest to dodatkowa warstwa chroniąca przed wodą. Powłoka lakieru ochronnego z reguły jest na całej widocznej powierzchni mebla, ale są też meble lakierowane jedynie z przodu.

 

Meble łazienkowe które nie są lakierowane lub odpowiednio impregnowane są rzadkością i cechują się bardzo niską ceną. Niestety po zamoczeniu ich, pojawiają się pęknięcia.

 

 

 

WALORY DEKORACYJNE

Można znaleźć zarówno meble białe jak i kolorowe. Dużo mebli łazienkowych łączy elementy białe, lakierowane z drewnianymi lub drewnopodobnymi.

 

W zależności od naszego gustu, możemy zdecydować się na meble stylizowane na antyczne, klasyczne lub współczesne. Jedne mają masywny, rustykalny wygląd. Inne są lekkie i łączą w sobie elegancję boków kolorowych i nowoczesność szkła.

 

Jedne meble mają proste kształty, inne są ornamentowane, zaokrąglane. Są różnego rodzaju uchwyty meblowe, dodatki metalowe i szklane. Niektóre meble są delikatne, wkomponowane w łazienkę, inne są duże, nadają łazience specyficzny, wyjątkowy styl.

 

 

 

TYPOWY ZESTAW MEBLI ŁAZIENKOWYCH

 

TYPOWY ZESTAW MEBLI ŁAZIENKOWYCH

Typowy zestaw mebli składa się z szafki pod umywalkę i umywalki, słupka wysokiego, słupka niskiego, szafki wiszącej i lustra bądź szafki lustrzanej.

 

Pierwsze pytanie jakie powinniśmy sobie postawić przy wyborze mebli łazienkowych, to czy interesuje nas sama szafka z umywalką, czy też aktualnie bądź w perspektywie czasowej planujemy dobrać inne meble (słupki, szafki wiszące).

 

 

 

 

Jeśli decydujemy się na samą szafkę z umywalką, mamy szerszy wybór rodzajów. Warto jednak zauważyć, że jest później kłopotliwe dobranie estetyczne pozostałych mebli łazienkowych, gdy kupimy szafkę z umywalką spoza serii zestawów mebli.

 

 

 

 

Z reguły też szafka z umywalką, do której jest specjalny zestaw mebli jest droższa, niż prosta szafka z umywalką spoza zestawu. Istnieje możliwość kupienia tylko niektórych elementów zestawu mebli.

JAKIE MEBLE SĄ W ZESTAWACH?

 

Słupki wysokie mają wysokość około 175-185 cm. Mogą mieć od 1 do 3 drzwiczek, półeczki, kosz na pranie. Ich szerokość standardowa to 30 cm, ale są też inne (np. 35 cm, 40 cm).

 

Meble łazienkowe powinny być przykręcane do ściany, a nie tylko stawiane na podłodze. Jest to szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa. Dotyczy to szczególnie słupków wysokich, jednakże również pozostałych mebli łazienkowych.

 

 

 

 

Słupki niskie wysokość około 70-100 cm, szerokość 30-40 cm. Mogą mieć drzwiczki, półeczki, kosz na bieliznę. Zakończone są najczęściej osobnym blatem, choć czasem przygotowane są pod blat umywalki.


Komody łazienkowe są takie jak słupki niskie, tyle że szersze. Mają 2 drzwi, są wygodne i pojemne.

 

 

Szafki wiszące bywają bardzo różne. Standardowo, ich szerokość waha się od 25cm do 60cm. Mogą mieć 1 lub 2 drzwi. Różnią się wyglądem zewnętrznym, układem półeczek w środku, głębokością.

 

Szafki wiszące lustrzane montuje się je zazwyczaj nad umywalką, gdyż pełnią funkcję lustra łazienkowego. Mogą być płytsze od pozostałych mebli, lub tej samej głębokości. Mogą mieć oświetlenie lub nie, a także różne sposoby otwierania drzwiczek. Są praktyczne, a dobiera się je do szerokości umywalki.

 

 

 

Szafki pod umywalkę najważniejszy mebel łazienkowy. Wysokość mają raczej standardową (80 cm), za to szerokość bardzo różną. Mogą mieć drzwiczki i półeczki otwarte, mogą mieć kosz na bieliznę i szuflady. Warto zauważyć, że z reguły jedna szafka pod umywalkę pasuje do tylko jednego rodzaju umywalki.

 

Do zestawów mebli łazienkowych dokupujemy umywalki meblowe oraz często lustro i oświetlenie.


 

 

JAKIE SĄ ZAZWYCZAJ WYMIARY MEBLI ŁAZIENKOWYCH?Dodano: 01-03-2012