Kabiny prysznicowe - materiał, wygląd i jakość

Opinii 5

Od kabiny prysznicowej i wanny zwykle zaczynamy projektowanie łazienki. Kabiny są trwałe i rzadko je wymieniamy. Decydując się na kabinę, dobrze jest przewidzieć wiele spraw, by komfort korzystania był jak największy. Ponadto pamiętajmy, że wybór kabiny wiąże się z wyborem odpowiedniego brodzika.

Z JAKIEGO MATERIAŁU POWINNY BYĆ ZROBIONE ŚCIANKI I DRZWI KABINY?

 

szkło hartowane

akryl

 

 

Bardzo ważną decyzją jest wybór odpowiedniego materiału, z którego kabina jest zrobiona. Akryl (polistyren) jest materiałem łatwiejszym w utrzymaniu w czystości, jednak znacznie mniej trwałym. Może pękać przy nieznacznej sile nacisku, a wymiana tafli akrylu jest rzeczą skomplikowaną, gdy producent kabiny nie ma tych części.

 

Z punktu widzenia trwałości i bezpieczeństwa zalecamy szkło hartowane, gdyż bardzo trudno jest je uszkodzić, a jak pęka, to w sposób bezpieczny, chroniący przed skaleczeniem się. Szkło też nie rysuje się i można je dokładnie doczyścić.

 

WZÓR SZKŁA I AKRYLU

Wzory wypełnień akrylowych są bardzo różne. Wybór zależy od naszego gustu.


Przykłady wypełnień akrylu:
Przykłady wzorów szkła:
CENA

 

Kabina jest zakupem na lata. Kupowanie produktów lepszej jakości jest w efekcie rozwiązaniem bardziej oszczędnym, bo nie ma potrzeby późniejszej wymiany. Warto jest zatem wybrać kabinę odpowiedniej klasy. Cenę kabiny może determinować jakość materiału (grubość szkła), marka, producent, gwarancja, wzornictwo, rodzaj układu jezdnego drzwi kabinowych i dodatkowe opcje. Duży skok jakościowy jest szczególnie między kabinami najtańszymi, akrylowymi a kabinami ze szkła o grubości powyżej 3 mm.

 

W JAKIM WYKOŃCZENIU INTERESUJĄ NAS PROFILE KABINY?

 

Najczęściej spotykane wykończenie kabin to białe, chromowane lub satynowe. Są tym niemniej kabiny w wielu innych kolorach (niebieski, grafitowy, beżowy i inne). Wybierając kolor profili kabiny, warto jest mieć przed oczami obraz całej łazienki. Akcesoria, baterie, lustro, klamka - najlepiej jest, gdy te wszystkie dodatki pasują do kabiny.

 

 

 

 

 

JAKOŚĆ KABINY: GRUBOŚĆ SZKŁA

 

Grubość szkła

 

Minimalna grubość szkła, z którego powinna być zrobiona kabina to 3 mm. Większość kabin ma szkło o grubości od 4 do 6 mm. Szkła grubsze gwarantują maksymalną trwałość i bezpieczeństwo oraz w połączeniu z solidnymi profilami stanowią o stabilności kabiny.

Dodano: 01-03-2012