Jak wybrać umywalkę?

Opinii 0
Umywalka to coraz częściej istotny element wyposażenia łazienki. Co warto wiedzieć, aby wybrać tą idealną? Zobacz naszą poradę.
Rodzaje umywalek
Rodzaje umywalek
Coraz częściej umywalki, oprócz funkcji praktycznej, pełnią rolę dekoracji w łazience. Ze względu na sposób montażu, umywalki dzielą się na: ścienne, meblowe, blatowe i stawiane.
Popularne meblowe
Popularne meblowe
Umywalki meblowe pasują kształtem i wielkością do mebla, na którym mają być zamontowane. Do szafki stojącej pod umywalką można zazwyczaj dobrać również inne meble łazienkowe, tworzące komplet.
Wielkość umywalki
Wielkość umywalki
Umywalkę można dobrać do wielkości łazienki. Do małego pomieszczenia będzie odpowiednia mała umywalka narożna, która pozwoli zaoszczędzić miejsce. Jeśli łazienka jest wystarczająco duża, można zamontować praktyczną, podwójną umywalkę.
Z jakiego materiału?
Z jakiego materiału?
Wybierać można spośród umywalek ceramicznych, kamiennych, konglomeratowych i szklanych. Dostępne są również umywalki metalowe i drewniane. Wybór zależy od potrzeb i preferencji estetycznych użytkowników.
Z otworem czy bez?
Z otworem czy bez?
Wybierając umywalkę dobrze jest zastanowić się, jaka bateria umywalkowa będzie użytkowana. W większości umywalek znajduje się otwór pod baterię. Dostępne są też umywalki bez otworów, przeznaczone do baterii ściennych.
Dodano: 26-02-2014