Jak wybrać miskę sedesową?

Opinii 3
Miska sedesowa to nieodłączny element każdej toalety. Czym różnią się miski i jak wybrać tą idealną? Zobaczcie naszą poradę :).
Rodzaje misek sedesowych
Rodzaje misek sedesowych
Do wyboru mamy: WC kompakt, miskę sedesową stojąca i miskę sedesową wisząca. Tradycyjnie w łazienkach montowane są miski sedesowe stojące. W nowoczesnym wnętrzu lepiej sprawdzi się miska podwieszana.
WC kompakt
WC kompakt
WC kompakt jest połączeniem dwóch elementów - miski sedesoej oraz zbiornika na wodę. Obie części wykonane są zwykle z ceramiki. W sprzedaży znaleźć można m.in. oszczędzające miejsce WC kompakty narożne.
Podłączenie miski
Podłączenie miski
Wybierając miskę sedesową trzeba zwrócić uwagę na sposób jej podłączenia. W zależności od rodzaju podłączenia wyróżnia się trzy typy misek: miski sedesowe z odpływem poziomym, pionowym i uniwersalnym.
Miska wisząca
Miska wisząca
Miska sedesowa wisząca montowana jest na stelażu podtynkowym. Zbiornik wody ukryty jest w stelażu pod specjalną obudową lub w ścianie. Jedyne widoczne elementy to miska i przycisk spłukujący.
Wszystko w komplecie
Wszystko w komplecie
Stelaże podtynkowe można kupić w komplecie z miską sedesową. Do stelaża można też dopasować dowolnie wybraną miskę. Jest również możliwość dobrania przycisku spłuczki, pasującego do wystroju łazienki.
Dodano: 14-03-2014