Jak wybrać kabinę prysznicową?

Opinii 7
Kabina prysznicowa powinna nie tylko pasować do wnętrza i wystroju łazienki, ale również zapewniać komfort podczas kąpieli. Zobacz nasza poradę !
Ważne przy wyborze
Ważne przy wyborze
Kabina prysznicowa jest ważnym elementem wyposażenia łazienki. Powinna one być nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Dlatego należy zwrócić uwagę na jej wymiary, materiał, z jakiego jest wykonana oraz jakość.
Dobór elementów
Dobór elementów
Kabina prysznicowa składa się z brodzika i parawanu. Mogą być one zakupione w komplecie ale można też dobrać obie części oddzielnie. Ważne jest, aby kształt oraz promień krzywizny brodzika i parawanu były jednakowe.
Wybór brodzika
Wybór brodzika
Najbardziej popularne są brodziki akrylowe. W zależności od potrzeb do wyboru mamy brodziki płytkie i głębokie. Można też zamontować kabinę bezpośrednio na podłodze łazienki.
Baterie prysznicowe
Baterie prysznicowe
Do wyposażenia kabiny niezbędna jest bateria prysznicowa. Oprócz tradycyjnych baterii naściennych, dostępne są zestawy podtynkowe. Popularne stały się panele natryskowe. Oprócz standardowego prysznica, dają one możliwość wykonania hydromasażu.
Kabina z hydromasażem
Kabina z hydromasażem
Na rynku dostępne są bogato wyposażone kabiny prysznicowe z hydromasażem. Wyposażone są we wbudowane na stałe: panel natryskowy, zestaw natryskowy, deszczownicę, dysze do hydromasażu, masażer stóp czy oświetlenie.
Dodano: 07-03-2014