Wypoczynek w kuchni

Kuchnia może być także miejscem do wypoczynku. Jeżeli posiadasz nieco więcej miejsca lub Twoja kuchnia jest otwarta na salon, możesz wyposażyć ją w stół i wygodne krzesła lub stołki barowe. Sprawdź naszą ofertę elementów do wypoczynku w kuchni i wybieraj spośród produktów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Oferujemy stołki barowe kompletne lub nogi i siedziska dostępne oddzielnie, oraz stoły i krzesła w tym samym stylu.

Kuchnia, zwłaszcza otwarta lub o większej powierzchni, bywa czasami miejscem do wspólnego spożywania posiłków, a nawet do wypoczynku. Dlatego też pomieszczenia takie powinny być wyposażone w wygodne krzesła i odpowiedniej wielkości stół. Sprawdź naszą ofertę mebli do wypoczynku w kuchni i wybierz coś dla siebie.

Meble kuchenne to nie tylko szafki

Poza typowymi meblami kuchennymi, takimi jak szafki stojące i wiszące, w kuchni można znaleźć również:

  • krzesła,
  • stoły,
  • stołki barowe.

Dodatkowe meble wymagają oczywiście odpowiedniej ilości miejsca. Już na etapie projektowania wnętrza warto zaplanować przestrzeń tak, aby można było ustawić stół z kilkoma krzesłami i wygodnie z nich korzystać.

Krzesła – tapicerowane czy twarde?

Aby wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie, zastanów się, czy bardziej zależy ci na wygodzie, czy też na łatwości czyszczenia. Krzesła tapicerowane zazwyczaj łatwiej przyjmują zabrudzenia oraz zapachy, dlatego częściej wybierane są do oddzielnej jadalni. Jeżeli jednak potrzebujesz miękkiego siedziska do kuchni z częścią jadalnianą, rozważ wybór pokrycia ze skóry lub materiałów skóropodobnych. Możesz również postawić na krzesła z twardego materiału, ale o sprężystej konstrukcji siedziska. Szeroka oferta produktów z tej kategorii sprawia, że można je dobrać do każdego wystroju i stylu wnętrza. Dostępne są popularne krzesła białe, czarne, w odcieniach pastelowych, imitujące różne materiały, a nawet przezroczyste. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, metalu, drewna oraz różnych zestawień tych materiałów. Dla najbardziej wymagających odpowiednim rozwiązaniem do jadalni mogą się okazać krzesła obrotowe. Jeżeli przy twoim stole tylko okazjonalnie spotyka się większe grono osób, zastanów się nad zakupem dodatkowych krzeseł składanych.

Rodzaje stołów

Wielkość stołu do kuchni lub jadalni uzależniona jest od liczby osób na co dzień przy nim zasiadających oraz od dostępnego miejsca. Popularnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni są stoły rozkładane, których powierzchnia robocza może powiększyć się nawet dwukrotnie. W niewielkich kuchniach doskonale sprawdzą się też stoliki rozkładane montowane do ściany, które po złożeniu w zasadzie nie zajmują miejsca. Często stół do części jadalnianej wybierany jest w komplecie z krzesłami – pozwala to zachować spójność aranżacji oraz daje możliwość dokupienia dodatkowych elementów zestawu. Podobnie jak w przypadku krzeseł wybór stołów do kuchni i jadalni jest bardzo duży: można wybierać spośród modeli kwadratowych, prostokątnych, owalnych, okrągłych, w kształcie wielokąta lub nieregularnym. Najczęściej spotykamy stoły drewniane, metalowe, z tworzywa lub z blatem i nogami wykonanymi z różnych materiałów.

Stołki barowe – w jakich wnętrzach mogą się przydać?

Stołek barowy, hoker – nazwy te używane są zamiennie do określania tego samego mebla: wysokiego siedziska z oparciem lub bez, często posiadające regulację wysokości. Stołki barowe spotykamy najczęściej w kuchniach wyposażonych w dodatkowy wysoki blat, tzw. bar, będący przedłużeniem blatu roboczego lub oddzielnym meblem. Stołki barowe występują też często przy wyspach kuchennych, wyposażonych w podniesiony i wysunięty blat. W zależności od czasu jaki będziemy spędzać siedząc na hokerze, podobnie jak w przypadku krzeseł możemy zdecydować się na miękką wersję tapicerowaną z oparciem, lub w postaci wysokiego taboretu z twardym siedziskiem. Stołki barowe dostępne na rynku mogą być obrotowe lub o stałej konstrukcji, wykonane z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych.

Jeżeli posiadasz więcej przestrzeni w kuchni, wyposażenie jej w stół z krzesłami lub bar oraz stołki barowe może okazać się rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.