Sprawdź

Na którym etapie jesteś?

4. krok Montaż

Przygotuj narzędzia i akcesoria

Sprawdź w instrukcji, czego będziesz potrzebować.

Montaż bez odpowiednich narzędzi będzie co najmniej kłopotliwy, a bardzo możliwe, że okaże się zupełnie niemożliwy. Równie ważne jest zadbanie o wszystkie akcesoria do montażu mebli. Jeśli nie chcesz co chwilę przerywać montażu, aby skoczyć do sklepu, pamiętaj o tym, aby mieć pod ręką narzędzia i akcesoria, które są wymienione w instrukcji.

Co zrobić, aby przygotować niezbędne narzędzia i akcesoria?
Upewnij się, że masz wszystkie akcesoria
do montażu mebli

Przez brak jednego drobnego elementu możesz stracić wiele czasu i nerwów. Przed rozpoczęciem montażu przejrzyj wszystkie instrukcje i sprawdź, czy masz wymienione tam akcesoria. Szczególną uwagę zwróć na listwy mocujące do montażu piekarnika w zabudowie oraz szyny służące do montażu szafek. To akcesoria, o których często się zapomina.

Przygotuj niezbędne narzędzia

Zanim zabierzesz się do montażu, zastanów się, jakich narzędzi będziesz potrzebować. Kup lub pożycz te, których nie posiadasz. A swój własny sprzęt sprawdź i przetestuj. Może się okazać, że potrzebuje naprawy lub wymiany części. Po rozpoczęciu montażu kuchni na pewno nie będziesz mieć czasu na przywracanie do życia wiertarki lub wkrętarki.

Nie masz wszystkich potrzebnych narzędzi? Kup je już teraz!