Sprawdź

Na którym etapie jesteś?

4. krok Montaż

Przeanalizuj swój projekt

Dzięki temu lepiej zorganizujesz przestrzeń montażu

Nawet najlepszy projekt nie uchroni Cię przed problemami z montażem, jeśli przestrzeń na kuchnię nie będzie gotowa, a przewidziane w nim elementy nie znają się w zamówieniu. Dlatego warto dokładnie przeanalizować przygotowany projekt i porównać jego założenia z rzeczywistością. Będzie łatwiej i sprawniej!

Jak analizować projekt, aby sprawniej zmontować kuchnię?
Przygotuj pomieszczenie

Dobry projekt potrzebuje dobrze przygotowanej przestrzeni. Tylko wtedy będzie mógł zostać zrealizowany zgodnie z założeniami. Usuń niepotrzebne elementy z kuchni i upewnij się, że wszystkie przyłącza znajdują się dokładnie tam, gdzie powinny się znajdować. To ostatni moment na poprawki i zmiany!

Porównaj elementy projektu
z dostarczonymi towarami

To właściwy moment na sprawdzenie dostarczonych elementów kuchni i porównanie ich z projektem. Zwróć uwagę na to, czy masz wszystkie akcesoria i czy produkty mają odpowiednie rozmiary. Pomyłki na tym etapie zdarzają się bardzo rzadko, ale zawsze lepiej się upewnić, niż potem niepotrzebnie się denerwować.

Posegreguj produkty

Przy jednoczesnym wypakowywaniu kartonów może się zrobić niezły bałagan. Łatwo wtedy zapodziać niewielkie elementy montażowe. Szczególnie narażone na zgubienie są śrubki, kołki i podkładki. Rozpakuj dostarczone paczki i ułóż fragmenty mebli w taki sposób, aby mieć do wszystkiego łatwy dostęp. Najmniejsze elementy połóż w jednym miejscu lub umieść je w małych pojemnikach i podpisz.

Przeczytaj poradnik samodzielnego montażu

Instrukcje zawierają wszystkie niezbędne informacje, ale zawsze warto poszerzyć swoją wiedzę. Przygotowaliśmy poradnik, który obejmuje cenne wskazówki i wartościowe przestrogi. Dzięki nim proces montażu przebiegnie maksymalnie sprawnie i bezpiecznie. Poświęć parę minut na lekturę, by zaoszczędzić czas podczas montażu.

Zobacz poradnik samodzielnego montażu
Wszystko gotowe? Pora na kolejne wyzwania!