Sprawdź

Na którym etapie jesteś?

4. krok Montaż

Zapoznaj się z instrukcjami

Znajdziesz tam wiele cennych informacji

Samodzielny montaż mebli to coraz łatwiejsze zadanie. Poszczególne elementy są przygotowywane tak, aby łączenie ich było łatwe i intuicyjne. Jednak wciąż łatwo przeoczyć pewne detale. Dlatego rekomendujemy zaglądanie do instrukcji na każdym etapie montażu. Nawet jeśli wiesz jak połączyć elementy, to instrukcja przypomni Ci np. o potrzebnych narzędziach.

Zobacz, jak efektywnie korzystać z instrukcji montażu
Zachowaj porządek

Podczas otwierania kartonów odkładaj wszystkie instrukcje w jedno miejsce i postaraj się nie zgubić żadnej z nich. Może się to zdarzyć np. podczas wyrzucania niepotrzebnych pozostałości opakowań. Zwracaj uwagę na to, którą instrukcję właśnie czytasz, ponieważ często wyglądają one podobnie i łatwo się pomylić – zwłaszcza gdy chce się zrobić coś szybko.

Sprawdź potrzebne narzędzia

Przeanalizuj instrukcje i zobacz, jakie narzędzia będą Ci potrzebne do zmontowania kuchni. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie ich wszystkich przed rozpoczęciem pracy. Ciągłe wycieczki do piwnicy, garażu lub na strych, zdezorganizują Twoja pracę. Miej wszystko po ręką i postaraj się na bieżąco odkładać narzędzia na ich miejsca – będzie łatwiej i bezpieczniej.

Już teraz wybierz narzędzia
Nie panikuj w razie pomyłki

Każdemu może się zdarzyć pomyłka, zwłaszcza jeśli nie zajmuje się montażem mebli na co dzień. Jeśli przytrafi się Tobie, nie działaj pod wpływem emocji i daj sobie czas na analizę sytuacji. W większości przypadków błędy można zlikwidować lub ukryć. Jeśli nie znajdziesz satysfakcjonującego rozwiązania, poproś o pomoc naszego doradcę.

Pamiętaj o projekcie

Zawartość instrukcji jest bardzo ważna, ale jeszcze ważniejszy jest projekt kuchni, który chcesz zrealizować. Pamiętaj o rozwiązaniach, jakie się w nim znalazły. Przykładowo - zwracaj uwagę na to, w która stronę mają się otwierać drzwiczki szafek. Instrukcja pozwoli ci na montaż uchwytów z obu stron frontu, ale w projekcie znajdzie się ta właściwa strona.