Na którym etapie jesteś?

2. krok Projekt

Zmierz przestrzeń kuchenną

To pierwszy krok na drodze do udanego projektu

Aby przystąpić do poziomu szczegółów, należy zacząć od ogółu. Dokładne zmierzenie pomieszczenia, w którym znajdzie się Twoja nowa kuchnia, jest absolutnie kluczowe i bez tej czynności nie warto przystępować do kolejnych etapów. Wymiary to szkielet, na którym zbudujesz swoją kuchnię, więc zadbaj o to, by zostały pobrane starannie.

Zobacz instrukcję pomiaru
Jeśli decydujesz się na samodzielny pomiar, pamiętaj o kilku rzeczach
Zmierz pomieszczenie

Każdy artysta zaczyna od planowania przestrzeni roboczej, a każdy inżynier od analizy dostępnego terenu. Projektowanie kuchni podlega takim samym zasadom. Sprawdź długość i wysokość ścian, a także rozmiary okien i drzwi. Nie zapomnij o lokalizacji gniazdek elektrycznych i odległości do przyłącza kanalizacyjnego.

Sporządź listę

Zapisz poszczególne wymiary w taki sposób, aby wszystko było jasne już na pierwszy rzut oka. Możesz wstępnie podzielić przestrzeń i np. określić ile szafek będziesz potrzebować w danym ciągu mebli. Przygotuj też listę mebli i sprzętów, które powinny się znaleźć w Twojej kuchni. Z pewnością będzie to łatwiejsze, gdy będziesz mieć pod ręką wymiary pomieszczenia.

Narysuj przestrzeń z wymiarami

Suche liczby nie przemawiają do wyobraźni, więc dobrym pomysłem jest wizualizacja przestrzeni kuchennej. Postaraj się odwzorować swoje pomieszczenie i nanieś na rysunek pobrane wcześniej wymiary. Zobaczysz wyraźnie, ile miejsca w poszczególnych rejonach kuchni będziesz mieć do dyspozycji.

Sprawdź wymiary dostępnych produktów

Czas na konkrety. Jeśli znasz wymiary i wiesz, co powinno się znaleźć w Twojej kuchni, spróbuj dobrać konkretne produkty. Zwracaj uwagę na ich wymiary i postaraj się zorientować, czy na pewno będziesz w stanie kupić wyposażenie, które idealnie wypełni Twoją przestrzeń. To dobry moment na eksperymenty i różne zestawienia produktów.

Zmierzone? Pora na kolejne wyzwania!