Sprawdź

Na którym etapie jesteś?

2. krok Projekt

Zmierz przestrzeń kuchenną

To pierwszy krok na drodze do udanego projektu

Aby przystąpić do poziomu szczegółów, należy zacząć od ogółu. Dokładne zmierzenie pomieszczenia, w którym znajdzie się Twoja nowa kuchnia, jest absolutnie kluczowe i bez tej czynności nie warto przystępować do kolejnych etapów. Wymiary to szkielet, na którym zbudujesz swoją kuchnię, więc zadbaj o to, by zostały pobrane starannie.

Zobacz instrukcję pomiaru
Jeśli decydujesz się na samodzielny pomiar, pamiętaj o kilku rzeczach
Zmierz pomieszczenie

Każdy artysta zaczyna od planowania przestrzeni roboczej, a każdy inżynier od analizy dostępnego terenu. Projektowanie kuchni podlega takim samym zasadom. Sprawdź długość i wysokość ścian, a także rozmiary okien i drzwi. Nie zapomnij o lokalizacji gniazdek elektrycznych i odległości do przyłącza kanalizacyjnego.

Sporządź listę

Zapisz poszczególne wymiary w taki sposób, aby wszystko było jasne już na pierwszy rzut oka. Możesz wstępnie podzielić przestrzeń i np. określić ile szafek będziesz potrzebować w danym ciągu mebli. Przygotuj też listę mebli i sprzętów, które powinny się znaleźć w Twojej kuchni. Z pewnością będzie to łatwiejsze, gdy będziesz mieć pod ręką wymiary pomieszczenia.

Narysuj przestrzeń z wymiarami

Suche liczby nie przemawiają do wyobraźni, więc dobrym pomysłem jest wizualizacja przestrzeni kuchennej. Postaraj się odwzorować swoje pomieszczenie i nanieś na rysunek pobrane wcześniej wymiary. Zobaczysz wyraźnie, ile miejsca w poszczególnych rejonach kuchni będziesz mieć do dyspozycji.

Sprawdź wymiary dostępnych produktów

Czas na konkrety. Jeśli znasz wymiary i wiesz, co powinno się znaleźć w Twojej kuchni, spróbuj dobrać konkretne produkty. Zwracaj uwagę na ich wymiary i postaraj się zorientować, czy na pewno będziesz w stanie kupić wyposażenie, które idealnie wypełni Twoją przestrzeń. To dobry moment na eksperymenty i różne zestawienia produktów.

Zmierzone? Pora na kolejne wyzwania!